Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Usunięcie dpf a spaliny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273145)

MasterS-MAX 29-11-2017 14:18

Usunięcie dpf a spaliny
 
Siema, wie ktoś jak się ma usunięcie dpf do norm spalin? Czy na przeglądzie spaliny wyjdą ponad normę ? 2.0 Tdci euro 4

Szczyglaty 29-11-2017 14:40

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Ja mam usunięty DPF, przegląd auto przeszło, ale na razie nie było to sprawdzane.
Wątpię żeby na stacjach diagnostycznych ktoś miał taki sprzęt żeby wyszło że kopci więcej niż powinien.
Fakt, jak przycisnę bardziej pedał gazu - to bączka puści, po rozruchu po nocy też czasami chmurka jest... i nie wiem czy wszyscy tak mają po wycięciu ale na wstecznym mi dymi.

MasterS-MAX 29-11-2017 14:48

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Głównie mi chodzi o nowe przepisy w przeglądach itp które maja wejść jak jeszcze nie weszły, maja sprawdzać wszystko, spaliny, czy auto powinno mieć dpf itp

szynszyl 29-11-2017 15:36

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
wszystko wyjdzie w nowych zasadach.
płatność z góry za przegląd, a Pan w niebieskim sweterku powie: wróć Pan z DPF ... :)
Bo kolejny przegląd to dodatkowe kilka zł

MasterS-MAX 29-11-2017 15:46

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Może ktoś wie albo robił pomiar z dpf i bez czy bez przekracza normę czy się miesci

makinen 29-11-2017 16:34

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Pojawi się usługa dpf in, a to dobre.

mariuszb55 29-11-2017 21:12

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Cytat:

Napisał szynszyl (Post 2894514)
wszystko wyjdzie w nowych zasadach.
płatność z góry za przegląd, a Pan w niebieskim sweterku powie: wróć Pan z DPF ... :)
Bo kolejny przegląd to dodatkowe kilka zł

Ja robiłem przegląd wczoraj i mimo iż mój s-max fabrycznie nie ma dpf'u pan diagnosta oglądając auto z kanału stwierdził, że dpf został wycięty i auto nie przejdzie przeglądu.
Nie pomogły moje tłumaczenia, że auto tak wyjechało z fabryki.
Jednocześnie zasugerował nie wprost ale jednak, że mógłby ewentualnie przymknąć na to oko za drobną opłatą...
Niewiele myśląc udałem się do salonu forda i tam zdekodowali mi vin i wystawili zaświadczenie, że w tym aucie nie ma fabrycznie filtra cząstek stałych.
Jakież było zdziwienie diagnosty gdy to zobaczył...
Mina mu zrzedła bo kasa przeszła koło nosa...

Morał z tego taki że diagności będą mieli teraz większe pole do popisu jeżeli chodzi o branie "w łapę"

Hteb 29-11-2017 21:51

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Cytat:

Napisał mariuszb55 (Post 2894670)
Ja robiłem przegląd wczoraj i mimo iż mój s-max fabrycznie nie ma dpf'u pan diagnosta oglądając auto z kanału stwierdził, że dpf został wycięty i auto nie przejdzie przeglądu.
Nie pomogły moje tłumaczenia, że auto tak wyjechało z fabryki.
Jednocześnie zasugerował nie wprost ale jednak, że mógłby ewentualnie przymknąć na to oko za drobną opłatą...
Niewiele myśląc udałem się do salonu forda i tam zdekodowali mi vin i wystawili zaświadczenie, że w tym aucie nie ma fabrycznie filtra cząstek stałych.
Jakież było zdziwienie diagnosty gdy to zobaczył...
Mina mu zrzedła bo kasa przeszła koło nosa...

Morał z tego taki że diagności będą mieli teraz większe pole do popisu jeżeli chodzi o branie "w łapę"

Ależ to smutne... [emoji53]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

pasiek 29-11-2017 21:58

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Cytat:

Napisał MasterS-MAX (Post 2894481)
Siema, wie ktoś jak się ma usunięcie dpf do norm spalin? Czy na przeglądzie spaliny wyjdą ponad normę ? 2.0 Tdci euro 4

Jak ma normę euro4 to nie będzie problemu z przegladem . W de takie auta bez problemu przechodzą Tüv ( oczywiście badania spalin przechodzi )

MasterS-MAX 29-11-2017 22:47

Odp: Usunięcie dpf a spaliny
 
Ok czyli jak ma euro4 i usuniętego dpf to całkiem możliwe ze spaliny będą mieściły się w normie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.