Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306713)

Bibor 26-02-2020 14:10

Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Dzień dobry posiadam Forda Escepe i nadszedł dzien pierwszego przeglądu i tu niestety problem byłem w na dwóch stacjach kontroli i to
samo ,że nie ma całego numeru
VIN
Może ktoś z was wie gdzie przechodzą przeglad samochody z USA we wrocławiu (lub okolicach)

MIREKTERAZPOLSKA 26-02-2020 17:10

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Czyli na dwóch stacjach niedouczeni diagności

Bibor 26-02-2020 17:31

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
I jeszcze jeden z Panów straszył że wpisze do w główne dane że pojazd nie posiada numeru VIN i wtedy będę miał duuuuuuże kłopoty ?!?! I pokazywał ustawę że pojazd powinien mieć numer VIN umieszczony na nadwoziu w sposób trwały.
Czyli jest ustawa która mówi o samochodach z USA że nie posiadają VIN-u .?

MIREKTERAZPOLSKA 26-02-2020 17:38

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
b/k

darekd84 21-11-2020 13:08

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Cytat:

Napisał Bibor (Post 3228506)
Dzień dobry posiadam Forda Escepe i nadszedł dzien pierwszego przeglądu i tu niestety problem byłem w na dwóch stacjach kontroli i to
samo ,że nie ma całego numeru
VIN
Może ktoś z was wie gdzie przechodzą przeglad samochody z USA we wrocławiu (lub okolicach)


Cześć, zmagam się z taką samą sytuacją, tj. diagności we Wrocławiu nie chcą zrobić przeglądu oraz danych identyfikacyjnych z uwagi na brak wybitego nr vin (Ford Escape).
Jeden poradził wystąpić do Ministerstwa o odstępstwo.
Jak rozwiązać tę kwestię? Czy to jedyna droga?

Jaryska 21-11-2020 19:31

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Samochody z USA nie mają wybitego numeru na nadwoziu.
Mają naklejkę na szybie po lewej stronie ba dole.

Gdybyś mial prawidłowy VIN składający się z 17 znaków, to nikt nie robi łaski, i musi wystawić atest z przeglądu.

Ale u Ciebie jest pewnie inny problem, więc czeka Cię długa batalia, ale do załatwienia.

darekd84 22-11-2020 07:24

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Dziękuję za zainyeresowanie. Czy mógłbyś przybliżyć, na czym miałby polegać ten "inny problem"?
Samochód ma 17-znakowy vin umieszczony na podszybiu i na naklejce na ramie dzwi.
Oczywiście wiem, że jest to zgodne z przepisami w USA.
Dwóch dignostów również to wiedziało jednak podpierali się rozporządzeniem ws. warunków techncznych (przepis, że vin musi być trwale naniesiony) oraz wytycznymi z Urzędu Miasta.
Czy ktoś już "zwalczał" takie argumenty?

MIREKTERAZPOLSKA 23-11-2020 14:03

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Jeszcze raz
Od kilku lat, jest odpowiednie pismo w którym ministerstwo dokładnie opisuje rejestracje pojazdów z USA.
Niestety większość diagnostów nie wie, nie ma ochoty, tak im łatwiej i powstają takie problemy.
Jak coś zapraszam-powiem co i jak, ewentualnie pokieruje do normalnego diagnosty

Jaryska 23-11-2020 17:36

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
W pierwszym poście napisałeś, że brak częściowo numeru VIN, i to jest ten inny problem. Teraz już piszesz że jest cały 17 znakowy numer.

Jak jest, to jeżeli diagności u których byłeś nie chcą przepuścić, tojedż do takiego diagnosty co przepuści, ale wcześniej, aby nie wjeżdżać na stanowisko wytłumacz mu z czym jest problem.

Miałem dwa Fordy USA, i z każdym były niedomówienia, ale zawsze wychodziło na moje, bo nie ma takiego przepisu, aby nie dopuścić przez widzimisię diagnosty do rejestracji pojazdu.

Nawet jak parę lat temu kupiłem już z polskim dowodem, to jeden się uparł, i za opłatą wybił VIN na tabliczce którą przynitował do blachy koło chłodnicy.

MIREKTERAZPOLSKA 23-11-2020 19:52

Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3298298)
W pierwszym poście napisałeś, że brak częściowo numeru VIN, i to jest ten inny problem. Teraz już piszesz że jest cały 17 znakowy numer.

Jak jest, to jeżeli diagności u których byłeś nie chcą przepuścić, tojedż do takiego diagnosty co przepuści, ale wcześniej, aby nie wjeżdżać na stanowisko wytłumacz mu z czym jest problem.

Miałem dwa Fordy USA, i z każdym były niedomówienia, ale zawsze wychodziło na moje, bo nie ma takiego przepisu, aby nie dopuścić przez widzimisię diagnosty do rejestracji pojazdu.
1
Nawet jak parę lat temu kupiłem już z polskim dowodem, to jeden się uparł, i za opłatą wybił VIN na tabliczce którą przynitował do blachy koło chłodnicy.

Panie Adamie, przy tej wypowiedzi mam płakać czy śmiać się??? Pojazdy z USA nie posiadają numeru vin wybitego na nadwaziu-ramie, ani tabliczki znamionowej. Diagnosta powinien zrobic przeglad bez problemu, chyba,że stwierdzi ingerencjé co do naklajak-tabliczek na danym samochodzie I takie wytyczne maja chyba od 6 lat


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.