Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Przestał kręcić rozrusznikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257020)

weman22 15-01-2017 21:39

Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Witam, przeszukałem forum i nawet znalazłem podobny temat ale rozwiązania na końcu nie było. Mój transit też przestał odpalać. Objawiało się w ten sposób że po nocy zawsze kręcił za 1 razem, później jak już był cieplejszy nie reagował na kluczyk. Czasem kręcił za 3 - 5 przekreceniem kluczyka a czasem trzeba było mu dać z 20-40min i dopiero zapalał. Dziś zgasiłem na stacji i już nie odpalił nawet po 3 godzinach. Jutro sprawdze jak będzie po nocy... Generalnie nie mam pojecia w którym miejscu znajduje się opisywany przekaźnik r1 - po przekręceniu kluczyka w pozycje zaplonu klika kilka przekaźnikow w skrzynce pod maska i 1 w środku po po stronie pasażera. Na przekaźniku nigdzie nie jest napisane r1 a w opisie skrzynki pod maską są tylko liczby od 1 do ileś tam. Rozrusznik nigdy nie wydawał dziwnych dzwięków.

Już kiedyś mi raz Panowie pomogliście z kierunkowskazami także liczę na waszą pomoc.

Auto to transit mk6 t350 2001r. 2400cm 92kw

weman22 16-01-2017 08:14

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Dobrze, pytanie o lokalizacje przekaźnika R1 już nie aktualne. Ściągnąłem schemat ze strony forda, także dziś obmierze co dzieje się na pinach.

yatzek.tm 16-01-2017 09:56

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Na początek spróbuj wyeliminować winę samego rozrusznika. Zepnij go na krótko. Jeśli zakręci, szukasz dalej w instalacji, jeśli nie - rozrusznik na stół operacyjny. Poza tym sprawdź najpierw, czy do rozrusznika w ogóle dochodzi prąd ze stacyjki.

wojtekjanus 16-01-2017 11:55

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Cytat:

Napisał weman22 (Post 2728733)
także dziś obmierze co dzieje się na pinach.

Przy podniesionej masce niech ktoś włącza rozrusznik, a ty słuchaj w komorze silnika czy działa elektrowłącznik rozrusznika. Jeżeli wyraźnie stuka, to na pewno rozrusznik do wyjęcia i robienia (styki elektrowłącznika wypalone lub szczotki się skończyły).

salom 16-01-2017 18:30

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Dziwne, że silnik kręci rozrusznikiem, a nie odwrotnie, rozrusznik wałem korbowym silnika.

weman22 16-01-2017 20:58

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Po nocy bez zmian, dalej nie chciał odpalić. Pomogło dopiero stukanie w rozrusznik podczas gdy druga osoba kręciła. Auto odpaliło i mogłem wreście wrócić do domu. Czyli wychodzi na to że rozrusznik na stół.

Przy okazji sprawa z innej beczki. Podczas jazdy poczułem zapach ropy. Okazało sie że cały filtr paliwa mokry. Po zgaszeniu silnika zobaczyłem że prawie ciurkiem z niego leciało. Po włączeniu zapłonu po minucie słychać jak załącza się pomka paliwa właśnie ta nad filtrem, wtedy widac jak paliwo napływa i wrażenie jest jakby się przelewało i wylatuje przez tą pomkę. ( zaobserwowałem ze leci własnie z tej pomki a nie z filtra) Czy może to być np zapchany filtr? Pytam bo jakiś tydzień temu miałem psikusa związanego właśnie z niedostatkiem paliwa.


[IMG][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/IMG]

yatzek.tm 17-01-2017 11:49

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Kolego weman22, nie jestem żadnym modem, czy adminem, ale wszystkim nam (użytkownikom) zależy, żeby był porządek na forum. Jeśli sprawa Twojego rozrusznika wyjaśniła się, bo zakładam, że masz do zrobienia szczotki, to napisz o tym tutaj, a o filtr i pompkę pytaj w innym temacie lub znajdź już istniejący.
W przyszłości nikomu nie przyjdzie do głowy, aby szukać rozwiązania problemu z pompką w temacie opisanym jako "Przestał kręcić rozrusznikiem"

wojtekjanus 17-01-2017 16:13

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Cytat:

Napisał weman22 (Post 2729197)
rażenie jest jakby się przelewało i wylatuje przez tą pomkę. ( zaobserwowałem ze leci własnie z tej pomki a nie z filtra) Czy może to być np zapchany filtr?

Wskaźnik nie pokazuje, że zapchany jest filtr? Ale bez względu na to jak zapchany jest filtr, układ powinien być szczelny. Sprawdź dokładnie skąd leci paliwo, może na szybkozłączkach?


Tak przy okazji - transit 2,4 tddi z pompą VP44 jako jedyny ze wszystkich miał montowaną tą właśnie dodatkową pompkę podającą, ale tylko do końca 2001 roku. Potem zrezygnowano z niej i pompa wtryskowa sama zasysa paliwo ze zbiornika, jak w innych modelach...

weman22 20-01-2017 13:02

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2729605)
Wskaźnik nie pokazuje, że zapchany jest filtr? Ale bez względu na to jak zapchany jest filtr, układ powinien być szczelny. Sprawdź dokładnie skąd leci paliwo, może na szybkozłączkach?

Tak niepewnie zapytam... Jaki wskaźnik?
Dokładnie to leci z tego miejsca co zaznaczyłem na zdjęciu pare postów wyżej. Jakby ta pompka się rozszczelniła. W weekend będę walczył to może uda mi się ją odkręcic bez ruszania podstawy filtra.

wojtekjanus 20-01-2017 14:45

Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem
 
Cytat:

Napisał weman22 (Post 2731485)
Tak niepewnie zapytam... Jaki wskaźnik?

To co zaznaczyłeś w kółku to jest wskaźnik stopnia zapchania filtra paliwa.
Ściągnij sobie instrukcję [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tam jest opisane jak się nim posługiwać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.