Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Stacje paliw - polecam (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=1058)

Jacek 31-03-2004 22:47

Stacje paliw - polecam
 
Zgodnie z zapotrzebowaniem kolegow z forum Mondeo - proszę bardzo ;)
Proponuje taki schemat wiadomosci:
1. Nazwa i adres stacji (lub cos, co potrafi ja dokladnie zlokalizowac)
2. Typ paliwa
3. Dlaczego polecam
4. Model auta (lacznie z silnikiem)
Chyba, ze macie inne pomysly?

Pzy 01-04-2004 20:32

Polecam - sprawdzone
 
Warszawa, olej napędowy:
- Statoil przy Grójeckiej, niedaleko skrzyżowania z Hynka
- PKN Orlen w Konstancinie Jeziornej

Zdecydowanie polecam, nigdy się nie zawiodłem :)

Podkowka 06-04-2004 14:54

Dobrym miejscem jest Shell - w Warszawie polecam stację w okolicach ronda Babka. Dobre paliwo - nigdy nie bylo problemów. Obsługa jest też na poziomie.

combi 30-04-2004 09:21

Stacje paliw - polecam
 
:) Polecam stacje paliw PKN Orlen, nie wszystkie. Tylko te, które są po remoncie kapitalnym, ponieważ znam system pobierania i przechowywania próbek dostarczonego paliwa, sposobu kontroli i nareszcie brak możliwości mieszania prduktów. Do tego należy monitoring każdej nowej stacji, szczególnie w czasie dostaw, jak równięż komputerowy system kontroli wydajności dystrybutorów - jeśli nawet na pomiarze paliwa zostaniemy "oszukani", np. 20 l, dostaniemy 19.95 l, to tę różnicę 0.05 l, komputer zaprzychoduje do stanu w zbiorniku, a sprzedawca nie ma możliwości sobie uzbierać nadwyżki.Kiedyś tolerancja błędu na 20 l była +- 150 g, teraz jest 100 g. Cysterny po oleju napędowym są dokładnie odparowywane, by móc napełnić je innym produktem. A najważniejszą sprawą jest pobieranie i przechowywanie prób, są lakowane, każdy kierowca ma identfikator i ajent też, którym obaj zabezpieczają próby.Nie znają dnia ani godziny kiedy są kontolowani, pod każdym względem, przede wszystkim jakości obsługi i jej kultury.Jeśli mogę radzić, to nie tankować w stacjach "PATRONACKICH" ( CZYTAJ PRYWATNYCH) i tam gdzie jest OPAŁ.Niespodziewane kontrole jakości paliw w PKN są b.częste i wykonują je różne służby takie jak:kontrola skarbowa,policja skarbowa i sam pkn.Jednym słowem widać,że postawili na jakość, a szczególnie jak otworzyli swoją sieć w Niemczech.
Natomiast odczułem gorszą jakość i obsługę na BP, nie powiem nic na Shela, Stat Oil, kiedyś bardzo ceniłem sobie Aral.
Dlaczgo to piszę? Nie reklamuję nikogo, bo nie mam w tym interesu, tylko dzielę się spostrzeżeniami, ale przyznaję że kidyś prowadziłem stację benzynową za czasów PRL i CPN, aż 10 lat i mam kontakty z kolegami ( niektórych kiedyś zatrudzniałem lub ich rodziców ).Również dlatego, że sam mam kłopoty z TDCi, to szczególnie zająłem się tym tematem, tym bardziej że znam zagadnienie.
W związku z tym, że wiem jakich paliw używam, to nie pozwolę FORDOWI by wmawiał mi, iż wszystkiemu winna jest jakość paliwa, ZATAJA się prawdę o nieudanym produkcie!!!!!!
Transit 125 TDCI
Pozdrawiam :lol:

Przemar 12-05-2004 20:32

Cenne informacje, tylko jak odroznic staje "patronacka" Orlenu od "normalnej" i remontowana od nieremontowanej ? Kilka miesiecy temu ujednolicono wystroj, ale to sie ogranicza do kilku plastikow. Gdy jezdzilem na benzynie to lubilem tankowac na stajach BP, ktore z reguly byly wtedy dosc czyste i dobrze zaprojektowane przestrzennie. Niestety moja ulubiona stacja przebranzowila sie na Jet'a (nie polecam), ja przenioslem sie do Arala, z ktorego benzyna pod wzgledem osiagow i "na ucho" byla OK, ale po paru miesiacach silnik zaczal sie dziwnie zachowywac na niskich obrotach. Mogl to byc przypadek, ale zrazilem sie do tej stacji, a dziwne zachowania zniknely po zmianie stacji i jednorazowym dolaniu do baku czyszczacego uszlachetniacza paliwa. Teraz tankuje ON glownie w Shellu; nie ma zbyt duzych doswiadczen z dieslem, wiec pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze wszystko jest OK. Jezeli ktos ma informacje na temat kanalow dystrybucji i systemu kontroli jakosci poczczegolnych sieci paliwowych, to zachecam do podzielenia sie tymi informacjami. W sumie to nie myslalem, ze pierwszym problemem z TDCI bedzie podejmowanie trudnej decyzji "gdzie, do ch..., mam zatankowac ?".

combi 13-05-2004 05:47

Stacje paliw - polecam
 
Jak pisałem poprzednio podtrzymuję, że PKN Orlen zaczyna przeważać w dobrej opinii na temat jakości ich produktów ( również w kręgu moich znajomych ), a także Schell i StadOil.
Aral był dla mnie najlepszy. Przpominam, że w PKN przkonują mnie tylko stacje po kapitalnym remoncie, w zasadzie są burzone i stawiane na nowo.
Choć kiedyś jadąc przez Mławę, zatankowałem na starej, samochód szedł jak burza.
Przypadkiem wpadła mi gazeta Motor, gdzie była 10-ka stacji dobrych i oni w niej byli.
Pozdrawiam :shock:

axe 17-05-2004 23:35

Sam osobiści przejechalem fordzikami róznymi w kraju. Dawniej bra łem na BP ale ostatnio coś nie taka tam benzynka wg. mnie. Przerzuciłem sie do Statoila i jest super inne auttko.

combi 18-05-2004 05:55

Stacje paliw - polecam
 
Ostatnio też słyszałem od kolegi, że cały czas tankuje na StatOil i nie ma problemów w ogóle. Tylko zastanawia mnie fakt, że i tak wszystkie paliwa pochodzą z Rafinerii Gdańskiej, bo jak jadę do Gdańska od Elbląga, to widzę jak wyjeżdżają tam wszystkie cysterny, także nie wiem już o co chodzi? :shock:

Pzy 18-05-2004 07:13

Dokładnie.
Statoil w Warszawie (przynajmniej na ul. Grójeckiej) też ma paliwo z Rafinerii Gdańskiej...

combi 18-05-2004 07:48

Stacje paliw - polecam
 
Trzeba zadzwonić do Weisa, żeby się dowiedział na czym polega jakość, cena i jakie frakcje
wszystkie firmy kupują z jednego źródła, jedni niby są lepsi od drugich - to jest ciekawe prawda ????????????????


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.