Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257316)

trelorysta 21-01-2017 19:31

Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania)
 
Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałbym podzielić się swoja przygodą z naprawa mojego Focusa 1.8 TDDi 1999r. Z klimatyzacją.

Przygoda zaczeła się niespodziewanie, alternator prawdopodobnie dawał już o sobie znać wcześniej (czasami widziałem lekko migoczącą lub słabo świecącą się diode od ładowania podczas pracy silnika na wolnych obrotach).
Mysłałem, że to wina zimy i jeździłem dalej... do czasu... .

Pewnego wrednego wieczoru zgasł mi na wolnych obrotach, udało mi sie go jeszcze pare razy odpalić, jednak nie na długo. Padł akumulator. Żadnego znaku od kontrolki ładowania nie było (co tez mnie dziwi). Mój kochany tato przywiozl mi drugi akumulator, udało mi się odpalić jednak po odłączeniu nadal samochód gasł.
Wróciłem do domu na podłączonym drugim akumulatorze pod niedomknietą maską (raz mi się otworzyłaxD) bez swiateł w nocy bocznymi leśnymi drogami (dobrze że był snieg i księżyc swiecił :)
[a i tutaj pierwsza uwaga odnośnie rozładowanego akumulatora, pierwsza oznaką (oprócz prawie braku świateł) jest wyłączenie ABS. po tym po jakiejś chwili następuje wyłączenie silnika.]

w załączeniu dodaje zdjęcia z demontażu alternatora, w tej wersji GHIA 1.8 TDDi z klimą, najpierw trzeba zdemontować pompe klimatyzacji, dopiero później alternator.
Śrubki oznaczyłem gwiazdkami, a zdjęcia w odpowiedniej kolejności zapodałem.
Dam znać do dalej bedzie, jednak myślę że brak ładowania będzie spowodowany :) brakiem szczotek w alternatorze po 220 000 km :)

Pozdrawiam. Tomek.
LINK DO ZDJĘĆ NA GOOGLE = [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nabuchodonozor 21-01-2017 19:46

Odp: Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania)
 
zdjęcia super...:P

trelorysta 28-01-2017 15:52

Odp: Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania)
 
To był alternator, uszkoczeniu uległy szczotki i regulator napięcia. Wymieniono tez łożysko i konektor.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zmulim 28-01-2017 17:12

Odp: Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania)
 
Do samego wymienienia regulatora napięcia - który to zawiera w sobie również szczotki, nie jest konieczne demontowanie alternatora. Wystarczy kanał i od spodu odkręcenie plastikowej osłony i regulator jak na dłoni. W przypadku łożysk itp, wiadomo trzeba wyciągać.

trelorysta 29-01-2017 08:38

Odp: Demontaż alternatora 1.8 TDDi z Klimatyzacją (próba naprawy braku ładowania)
 
cenna wskazówka :) będę pamiętał, dziękiuje.:roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.