Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja wtyskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203056)

lukasz2085 14-04-2014 10:23

Regeneracja wtyskiwaczy
 
Witam jestem pechowcem ponieważ posiadam forda mondeo mk3 2.0 tdci 130km z 2003 w moim mondeo wymieniłem już dużo rzeczy min. alternator rozrusznik intercooler 3 razy kodowałem wtryski napinasz koło pasowe dwu mas i tak można wymieniać wszystko oprócz skrzyni i silnika w końcu przyszedł czas na wtrykiwacze bo lały oddałem auto do mechanika w lutym tego roku i do tej pory auto jest w naprawie nie wiem co robić mechanik chyba też nie wie robi i robi i nic z tego nie wynika. Problem polega na tym iż regenerował mi wszystkie wtryskiwacze pompę czyszczony był zbiornik a auto jak ma 2 tyś obrotów to szarpie podczas jazdy i klekocze jak stary ursus oraz podczas zapalania zapala się abs i kontrolka od hamulca ręcznego mój mechanik mówi że robi on se test i nie wie jak to wyłączyć jak zapalam to nie chce wejść na obroty mówi że włożył nowe wtryski i silnik tak samo faluje jaka to może być przyczyna pomóżcie co mam robić dalej z moim autem . Może mi coś podpowiecie co ten wielki mechanik ma zrobić żeby to chodziło , proszę o pomoc zainwestowałem już w to auto ponad 12 tysiecy i dalej nie jeździ . dziękuje za pomoc

radek9103 14-04-2014 17:59

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Zmienić mechanika po pierwsze. Sprawdził bym egr i turbo. Co do kontrolek to przy zapalaniu u mnie też się wyświetla i po chwili gaśnie. A co do postawy mechanika to... brak słów. Tu kolega ma podobne problemy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukas810 14-04-2014 21:37

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Dokładnie zmień mechanika, trochę pomyślunku i pomoc kolegów z forum i nie będzie problemu.
Pozdrawiam

lukasz2085 14-04-2014 22:38

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
A "mechanik" mój powiedział że podłączyli orginalny komputer z forda i błędów nie wykrył , a co do zaworu egr to rok temu mi czyścił inny mechanik bo podczas jazdy mi szarpał i przeszło dzięki koledzy za pomoc pozdrawiam

Ricz1927 15-04-2014 09:29

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Sprawdź pompę wysokiego ciśnienia - moim zdaniem to jest przyczyna - bo z tego co widzę to mac commonrail'a.

lukasz2085 16-04-2014 23:16

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Dzisiaj odebrałem auto i dalej to samo mechanik stwierdził że trzeba nadać kody tym nowym zregenerowanym wtryskom i powinno być dobrze jak myślicie wracać do niego po świętach czy to będzie inna przyczyna

Tvvardy 16-04-2014 23:31

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Gdzie to taki spec? W jakim to mieście?

lukasz2085 18-04-2014 10:03

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Chłopaki pomocy co robić ?

luckmar 18-04-2014 15:27

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
A po zamontowaniu tych regenerowanych wtryskiwaczy ten Twój mechanik kodował wtryski (na samochodzie)???
Powinien do każdego wtryskiwacza wpisać kody i wtedy komputer (silnika) zaadaptuje sobie regenerowane wtryskiwacze.

Zmień mechanika. (teoretycznie wszystko nowe i dalej bez zmian ...)

lukasz2085 18-04-2014 21:32

Odp: Regeneracja wtyskiwaczy
 
Wgrane są te co były przed regeneracją , dziś nie mogłem zapalić dopiero po chwili a później normalnie pali i jak się jedzie na 2 tyś obrotów to głośniej klekota , byłem u innego mówił że może czujnik położenia wału ale to dopiero po świętach sprawdzi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.