Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak ładowania akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291096)

dyzio_tar 08-06-2015 07:33

Kontrolka ładowania przy klimie
 
Po włączeniu klimy w Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi przy wyższych prędkościach włącza mi się kontrolka ładowania. Alternator sprawdzony cała zima wszystko OK ładowania ponad 14V. Gdzie szukać problemu podczas jazdy po mieście z klimą odcinki 5-6 km wszystko jest OK jak jadę w trasę wyższa prędkość włączona klima i po 10 km takiej jazdy kontrolka się zaświeca. Gdzie szukać problemu.

MIREKTERAZPOLSKA 08-06-2015 07:55

Odp: Kontrolka ładowania przy klimie
 
Regulator napięcia do wymiany

Juzek 08-06-2015 08:09

Odpal sobie test zegarów, ustaw na napięcie aku i doprowadź do zapalenia kontrolki ładowania. Sprawdź wtedy jakie masz ładowanie

Tapnięte z Szajsunga MkIV

dyzio_tar 08-06-2015 08:20

Odp: Kontrolka ładowania przy klimie
 
W zeszłym roku miałem ten sam problem skończyło się na wymianie alternatora z nowym regulatorem napięcia na nowy z tym że była to już jesień i klimy nie używałem. Wtedy myślałem że problem się rozwiązał. Teraz zrobiło się ciepło więc klima znowu wróciła do łask i znowu ten sam problem więc raczej to nie problem z ładowaniem. Co do ładowania i zapalania się kontrolki to jej włączenie przypada sporadycznie przy dłuższych trasach raz udało mi się zrobić pomiar napięcia to jest taki skok z 14,3 na 13,7 przy zaświeconej kontrolce.

mojmistrz 08-06-2015 11:00

Bardzo chętnie i ja się dowiem, o co tu chodzi, bo mam te same objawy. Też wymieniem alternator, pomiar napięcia daje dokładnie taki sam wynik. Olewam to już, bo latam tak od ponad 3 lat, ale fajnie byłoby dojść w końcu, dlaczego kontrolka się zapala. Dodam, że u mnie zimą, nawet jak odpalę klimę, na desce nic się nie świeci. Jakby to miało związek z temperaturą zewnętrzną...

Xperia Z1 tap tap

dyzio_tar 08-06-2015 11:14

Odp: Kontrolka ładowania przy klimie
 
Mi mechanik zasugerował że problem może być właśnie z temperaturą mam do ciebie pytanie czy wymieniałeś może pasek bo kolega sugeruje że może on jest już stary i pod wpływem temperatury pod obciążeniem daje czadu druga opcja to sprężarka która może się zacina. Napisz czy sprawdzałeś te rzeczy to ja będę o troszkę wiedzy mądrzejszy.

Juzek 08-06-2015 11:31

To jeszcze niech Ci elektryk sprawdzi wiązkę do regulatora napięcia. Coś mi się wydaje, że przewód sygnalowy może być zasniedzialy. Możesz profilaktycznie jeszcze masy sprawdzić

Tapnięte z Szajsunga MkIV

enjoypoznan 08-06-2015 11:58

Odp: Kontrolka ładowania przy klimie
 
Problem jest taki ze te wszystkie alternatory i części do nich to zwykła chińszczyzna.

Wytrzymują rok, dwa. A porządnych zamienników bardzo mało. Nawet z kupieniem oryginalnego regulatora Visteon jest czasami problem. Kumpel pracuje w Wawie w zakładzie regeneracji więc co nieco wiem.

W Twoim przypadku mogła pójść któraś dioda prostownicza. Ciężko wróżyć. Trzeba sprawdzić wpierw instalacje a potem altka. Koledzy dobrze piszą o pasku. Nie pamiętam czy w dieslu jest sprzęgiełko na altku. Podtawowa sprawa czy jak wywala kontrolke to jest ładowanie? Błędy w PCM?

Maziane na tel.

dyzio_tar 08-06-2015 12:53

Odp: Kontrolka ładowania przy klimie
 
Alternator był sprawdzany na stole probierdczym i było ok. Jak zapala się kontrolka to jest ładowanie pisałem wcześniej spada z 14,3 na 13,7-13,8 i ten skok powoduje zapalanie się kontrolki. Żadne błędy nie wychodzą. Wyłączam silnik i wszystko wraca do normy, kontrolka gaśnie.

mojmistrz 08-06-2015 13:25

Cytat:

Napisał dyzio_tar (Post 2412892)
Mi mechanik zasugerował że problem może być właśnie z temperaturą mam do ciebie pytanie czy wymieniałeś może pasek bo kolega sugeruje że może on jest już stary i pod wpływem temperatury pod obciążeniem daje czadu druga opcja to sprężarka która może się zacina. Napisz czy sprawdzałeś te rzeczy to ja będę o troszkę wiedzy mądrzejszy.

Wymieniłem pasek, hałasujące rolki, wiązkę alternetora, sprężarka klimy chodzi gładziutko, nic się nie zacina. Profilaktycznie sprawdzałem na innym aku, to samo. Także wyłączenie silnika powoduje zgaśnięcie kontrolki, zapala si ona przy skoku z 14,4 do 13,7v. Alternator mam oryginalny, sprawny, pomierzony z każdej strony. Ręce opadają :D

Xperia Z1 tap tap


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.