Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przy zapalaniu wariują liczniki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80614)

haloogen 12-10-2009 15:02

Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Witam!

Mam nowy problem. Przy zapalaniu samochodu "na zimno" dzieją się rzeczy magiczne :) Pierwszy zapłon po nocy wygląda mniej więcej tak: reakcja na przekręcenie stacyjki jest normalna, natychmiastowa, natomiast same dźwięki rozrusznika bardzo nieciekawe, jakby ledwo "łapał". Samochód odpala i tu zaczyna się magia - wszystkie wskaźniki wędrują na chwilę (około 3 sekundy) na maksa. Po chwili wszystko wraca do normy, sprężynka nie mruga, samochód jeździ normalnie, normalnie reaguje na gaz, wszystko jest ok. Kolejne uruchomienie samochodu jest normalne. Do następnego ranka...

Wprawdzie mogę się pochwalić wszystkim dookoła, że najwięcej na liczniku miałem 240 km/h :), jednak problem zaczyna mnie niepokoić. Moje podejrzenia padają na akumulator - nigdy nie miałem z nim problemów, niemniej od 2 lat (czas posiadania samochodu przeze mnie) na pewno nie był wymieniany. Nie jestem pewien jednak, czy to nie rozrusznik lub inne ustrojstwo. Proszę o pomoc.

Samochód to Mondeo MK3 2002 rok, 2.0 TDCI 130 km.

Z góry dziękuje za wszelki odzew.

abe76 12-10-2009 15:43

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Sprawdź akumulator czy ma odpowiedni prąd czy trzyma jeszcze i alternator czy ma ładowanie takie rzeczy działy mi się przez dwa dni a potem spalił mi się alternator

haloogen 12-10-2009 16:24

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Dzięki za odpowiedź. Niestety jestem marnym elektrykiem, więc pewnie będę musiał udać się z tym do mądrzejszych ludzi.

Zastanawia mnie jescze, czy to nie jest jakiś rodzaj serwisowego powiadomienia o błędzie, coś w rodzaju słynnej "sprężynki". Jeśli tak, to na pewno taka sygnalizacja ma przypisany konkretny błąd układu. Co wy na to?

cosmo80 12-10-2009 17:34

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Na 100% akumulator dokonal zywota. Wymien na nowy o odpowiednicha parametrach i jestem przekonany ze Twoj problem zniknie. Po tym wszystkim warto sprawdzic ladowanie zeby sytuacja sie nie powtorzyla.

corneliusab 12-10-2009 17:37

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Jezeli ida Ci wszystkie wskazowki licznika na maxa tzn. ze jest malo pradu i na 99% aku do wymiany.

Pozdrawiam

abe76 12-10-2009 18:08

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Koledzy mają rację co do aku ale alternator też bym sprawdził

corneliusab 12-10-2009 18:33

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Nie wiem jak w mk3 ale w esie z elektronicznym licznikiem mozna sprawdzic na wyswietlaczu licznika ile laduje alternator wchodzac w funkcje przyciskiem funkcyjnym tym samym, ktorym kasuje sie dzienny przebieg.

Pozdrawiam

dareckip 12-10-2009 20:09

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Ja jestem za akumulatorem, ale jeszcze bym sprawdził przewód uziemiający, jeśli nie dobrej masy też mogą sie dziać podobne cuda.

1olek 12-10-2009 21:00

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
akumulator

haloogen 12-10-2009 21:43

Odp: Przy zapalaniu wariują liczniki
 
Dzięki za pomoc! Spróbuję od wymiany akumulatora i sprawdzenia masy, w razie dalszych komplikacji skontaktuje się z elektrykiem w celu sprawdzenia alternatora.

O wyniku prób nie omieszkam poinformować - dla potomnych. Raz jeszcze dzięki za odzew i pomoc!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.