Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zestaw naprawczy czy koło zapasowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73692)

estor12 05-07-2009 17:58

Zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
witam kupiłem s-max, nie mam zestawu naprawczego , i widzę ze nie ma miejsca na koło. Powiedzcie jeździcie z zestawem czy idzie jakoś koło gdzieś tam upakować. Jaki zestaw musiałbym kupić szybko choć bardziej przemawiam do mnie choćby objazdówka widze różne zestawy naprawcze ale ja mam 17" wiec pewnie jakiś wieksze zestaw musiałby być

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arczi_75 05-07-2009 18:25

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Kolego zestaw naprawczy jaki by nie był to szmelc. Jak chcesz mieć pewność, że w razie złapania "gumy" dojedziesz do celu to kup czym prędzej dojazdówkę. Niestety zajmuje ona co prawda sporo miejsca i jest nieustawna w żaden sposób to jest to jedyne sensowne wyjście. Brak zapasu w Fordzie to niestety wielka jego wpadka. A jak chcesz dojazdówkę to poszukaj tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w miarę tanio i solidnie.

gorzgrze 05-07-2009 18:36

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Zasłyszane od gumiarzy - opona po zastosowaniu zestawu naprawczego jest do wyrzucenia, podobno nikt nie chce się podejmować naprawy - więc opona do wymiany co niesie ze sobą konieczność zazwyczaj dwóch opon (na osi) do wymiany. Koniecznie dojazdówka lub pełny wymiar.

estor12 05-07-2009 18:38

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
w wyjeździe na wakacje to mnie ta dojazdowa dołuje trochę jeśli idze o miejsce. czy zwykła nie w wymiarze 17" oczywiście wystarczy ?

jojojo 05-07-2009 19:04

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Tylko sama dojazdówka nie wystarczy. Klucz, lewarek... do tego pewnie jakiś pierścień centrujący i inne nakrętki (do stalówki na przelot) Ford dał ciała w tej materii. Też nie mam przekonania do zestawu naprawczego ale póki co nie miałem potrzeby martwić się o to czy zestaw, czy dojazdówka. Jednak taki stan raczej nie potrwa wiecznie i będę jednak patrzył za dojazdem.. niestety!

loop_77 05-07-2009 19:30

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -też tu kupowałem ,polecam.
Cena dojazdówki 17 cali w pokrowcu około 250 zł.
Lewarek ,krzyżak oczywiście mam,ale pierścienia centrującego nie kupowałem.
Musze przymierzyc koło i sprawdzic,czy potrzebny.

harryon 05-07-2009 19:55

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Cytat:

Napisał loop_77 (Post 1199923)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -też tu kupowałem ,polecam.
Cena dojazdówki 17 cali w pokrowcu około 250 zł.
Lewarek ,krzyżak oczywiście mam,ale pierścienia centrującego nie kupowałem.
Musze przymierzyc koło i sprawdzic,czy potrzebny.


Panowie a zaglądaliście pod wasze auta. Jest tam sporo miejsca przy tylnej osi, zastanawiałem się czy tam nie próbować zamontować dojazdówki?

harryON

Kayu 05-07-2009 21:54

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Jaki macie Koledzy rozmiar tej dojazdówki ? Zastanawiam się, czy fabyczna dojazdówka 16" od Mondeo Mk3 nie podpasuje ? Mógłbym taką pożyczyć sobie za darmo w obliczu wakacji (ok 5 kkm stuknie w podróży), a z siuwaksem i kompresorem strach jechać tak daleko.

tygrysex 06-07-2009 06:20

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
A jak z lewarkiem, jaki zakupiliscie?

jvc 06-07-2009 07:26

Odp: s-max zestaw naprawczy czy koło zapasowe
 
Potwierdzam ,tylko koło zapasowe ,opona po użyciu tego syfu praktycznie nadaje się do wywalenia. Co do pierscieni to kolega chyba pomylił coś bo pierścienie centrujące stosuje się do felg aluminiowych a nie stalowych ,trzeba sobie sprawić tylko nakrętki ze stalówek koszt może 20 zł ,krzyżak na wpół składany najlepiej żeby mało miejsca zajmował i jakiś podnośnik (tu wybór jest duży)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.