Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277781)

Tina Kramp 09-03-2018 12:59

Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Witam
Chciałam się z wami podzielić moją historią naprawy silnika i przy okazji zapytać na ile prawdopodobne jest, waszym zdaniem, że ta historia mogła mieć związek z zalaniem silnika tzw. motodoktorem przez sprzedawcę z autohandlu?

Ford Focus C-Max 1,8 benzyna 125KM 2005r., auto kupione na początku tego roku w jednym z komisów w okolicy Starogardu Gdańskiego.
Samochód w dniu zakupu w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek zastrzeżeń co do pracy silnika, bez problemu przeszedł badania na stacji diagnostycznej.
W niecałe 2 tygodnie po zakupie wymienione zostały w nim wszystkie filtry i olej. Po przejechaniu około 1000km od zmiany oleju silnik przerywa przy gwałtownym przyśpieszaniu, zaczyna nierówno pracować na biegu jałowym, wywala kontrolkę check engine, z rury kopci jasny dym.
Filmy pokazujące nieprawidłową pracę silnika:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po sprawdzeniu poziomu oleju okazuje się, że ubytek jest na poziomie 1,7 litra - kontrolka ciśnienia oleju nic nie sygnalizowała.
Pomiar kompresji u mechanika wskazuje ok 14-15 barów na pierwszym, drugim i czwartym cylindrze a na trzecim niecałe 3 bary.
Po zdjęciu głowicy okazuje się, że jeden z zaworów trzeciego cylindra jest uszczerbiony, do tego mamy zapieczone pierścienie na tłokach.
Zdjęcia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co sądzicie o tej sprawie? Czy motodoktor faktycznie byłby w stanie aż tak ukryć usterkę? Co mogło być przyczyną uszczerbienia zaworu?

To mój pierwszy temat na tym forum i z góry proszę o wyrozumiałość jeśli czegoś nie dopatrzyłam ;)

RyszardaTrzeciaWaza 09-03-2018 13:11

Odp: Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał Tina Kramp (Post 2946393)
Co mogło być przyczyną uszczerbienia zaworu?

Np oderwana klapka swirl, lub jej część montażowa w kolektorze.

Ciężki temat, próbuj oddać to auto sprzedawcy.

Tina Kramp 09-03-2018 13:24

Odp: Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Oddanie auta nie wchodzi w grę, troszkę już zdążyłam w nie zainwestować, poza tym dziś głowica poszła do planowania.
Chcę zrobić remont silnika a potem użerać się ze sprzedawcą o zwrot części kosztów.
Dlatego moje pytanie odnośnie motodoktora.

Przemo17101970 09-03-2018 13:32

Odp: Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Realne. U mnie było identycznie. Wyszło dopiero po wymianie oleju jak po przejechaniu 600 km zaczęła świecić kontrolka oleju bo wszystko spalił na trasie

Tina Kramp 09-03-2018 23:18

Odp: Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał Przemo17101970 (Post 2946413)
Realne. U mnie było identycznie. Wyszło dopiero po wymianie oleju jak po przejechaniu 600 km zaczęła świecić kontrolka oleju bo wszystko spalił na trasie

Czy udało ci się w jakiś sposób udowodnić obecność "motodoktora"? Czy korzystałeś z prawa rękojmi?

Przemo17101970 10-03-2018 11:24

Odp: Brak kompresji na trzecim cylindrze i nierówna praca silnika na biegu jałowym
 
Miałem, dziwnie to zabrzmi szczęście na uczciwego sprzedawcę, który oddał połowe kasy za remont silnika. Każdy mechanik powinien stwierdzić "doktorka" bo jest nietypowo gęsty przy zlewaniu. Jeśli po wymianie oleju nagle silnik zaczął go spalać w sporych ilościach, to "doktorek był" na 99,9%


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.