Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Jaki kupić telefon?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304486)

TOMAS 29-12-2019 13:45

Jaki kupić telefon??
 
Witam.

Kiedyś założyłem temat nie motorazycjny dotyczący zakupu telefonu, dzięki Waszym poradom nabyłem HTC One m7, po 3 latach zmieniłem na HTC U11.

Teraz przyszedł chyba czas na kolejną zmianę, telefon głównie używam do dzwonienia i stron WWW, używam do płacenia i robienia zdjęć. Budżet powiedzmy 3 tyś, tylko co wybrać.
HTC już jest u schyłku, nie mają nic nowego i to już nie ta sama jakość co wcześniej.
Xiaomi - używa ktoś, słyszałem, że funkcjonalne ale plastikowa zabawka.
Samsungowi podziękowałam już dawno, za zawieszanie i jakoś mam dość tej marki, używam służbowo i tak sobie. Na początku ok a później lipa.
IPhone?? Nigdy nie miałem telefonu tej marki, cześć znajomych mówi nigdy więcej Androida, teraz jabłko forever ale znam i takich co mówią, pierwszy i ostatni.

Może dzięki Wam coś wybiorę z czego będę zadowolony.

savo 29-12-2019 14:39

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Huawei P30 Pro 6/128 lub 8/256. Mieści się z zakładanym budżecie. Aparat wymiata, a w sumie to 5 aparatów. Bateria 4200mAh mysle ze powinna wytrzymać 2 dni bez problemów.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Sokółłł 29-12-2019 15:08

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Żeby nie przepłacać to tylko Xiaomi, za 1,5 tys. zł. masz wszystko.

TOMAS 29-12-2019 15:11

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Ceny wiem jakie są Xiaomi, a jak z jakością, słyszałem że to plasikowe zabawki,
masz może? możesz coś powiedzieć??

Sokółłł 29-12-2019 15:14

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Zdecydowanie nie są to plastikowe zabawki. Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał, najlepiej jest iść do sklepu i samemu się przekonać. Szkoda wydawać 3k skoro już za nawet 1,2k można mieć to samo.

Piotrek Wielos 29-12-2019 15:31

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Nie wiem jak jest z Xiaomi ale Huawei mogę polecić, czy będzie to P30 czy P30 Pro będziesz zadowolony

Piasek80 29-12-2019 15:31

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Cytat:

Napisał Sokółłł (Post 3207418)
Żeby nie przepłacać to tylko Xiaomi, za 1,5 tys. zł. masz wszystko.

Amen

mam już 3ci kolejny model. O żadnym nie mogę powiedzieć że jest "plastikowy czy tandetny". Każdy model wyraźnie lepszy od poprzedników, szybszy, wydajniejszy, lepszy ekran itp.
Za 600-700zł (bo za tyle mniej-więcej co 3 lata zmieniam) dostajesz sprzęt za który u Samsunga musisz zapłacic 1200 a u Apla 2 klocki. Xiaomi ma tylko jedną wadę: jak po roku czy 1,5 upuścisz go setny raz i w końcu rozwali się ekran w mak to masz dylemat: wymieniać ekran czy telefon na nowy :)
P.S. Wymiana zbitego ekranu 6" kosztuje ok 180zł. Spróbuj za podobne pieniądze tego samego w Samsungu, HTC itp że nie wspomnę o Aplu :D

TOMAS 29-12-2019 15:42

Odp: Jaki kupić telefon??
 
No dobra, to poczytałem i zastanawiam się między HUAWEI p30 a Xiaomi mi 10 Note, różnica w kwocie nie wielka a za Xiaomi przemawia za mną bateria. Po głowie chodzi też Xiaomi Mi 9T pro

_harry 29-12-2019 15:59

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Jak dla mnie głupia dyskusja zanim sam się nie przekonasz.
Idź do salonu, pomacaj.
Zobaczysz jakie to są plastikowe zabawki te szajomi.
Aktualny note 10 wymiata, nie gorszy jest też 9 T pro.
Żeby nie było... Moja opinia nie jest obiektywna... telefonów Xiaomi używam od pierwszej ich wersji, sprowadzanej z Chin, sprzed ponad 5 lat;-)

Dodane: właśnie się pojawiło w necie zestawienie "flagowców 2019" na jednym z portali.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk - nie "plastikowym" szajomi tylko ceramicznym ;-)

Piasek80 29-12-2019 16:57

Odp: Jaki kupić telefon??
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3207433)
Xiaomi mi 10 Note

ja nie wiedziałem że Xiaomi ma w swojej ofercie telefony po 2700zł !!
Toż to szok :)
Tu masz jeszcze taką poglądówkę konkurencji z krainy ryżu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Honora 20 ma kumpela, kupiła zaraz jak się pojawił, chwali sobie
Ajest jeszcza cała masa chinoli (na Ali) które mają inne systemy niż Android - ale to dla lubiących wyzwania.
Xiaomi mocno odrobiło lekcje i do początkowych mocnych telefonów i słabego softu dopracowali obsługę dzięki czemu wymiatają dzisiaj te telefony a soft w 100% wykorzystać potrafi możliwości hardware`u.
Pierwsze modele x lat temu miały problemy ze zwiechami, w miarę zapełniania pamięci coraz wolniej chodziły itp.
Dzisiaj od pół roku lecę na Redmi 7 i jest petarda a kosztował 700zł. Nie wiem co można robić w telefonie za 2700 ? Chyba tam za te 5 aparatów się płaci i jakieś chore rozdzielczości 108Mpix... po co to komu ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.