Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307871)

SZY 33234 03-04-2020 13:09

Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Witam,
Mam pytanie czy delikatne ( dosłownie mgiełka) zapocenie na jednym wtryskiwaczy może mieć wpływ na to że nie załącza się dopalanie dpf? Dodam że zapocenie jest bardzo małe, a procedura statycznego doapalnia dpf w forscanie udało się wykonać prawidłowo w 100%

Dariusz_B 03-04-2020 13:21

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
W jaki sposób określiłeś że filtr dpf się nie wypala?

SZY 33234 03-04-2020 13:46

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Że podczas jazdy nie załącza się sesja dopalanie dpf po mimo tego że przejechałem już ok 1 tys KM w cyklu mieszanym trasą, miasto

Bump: Czy małe zapocenie może mieć wpływ na to że nie dopqla się dpf podczas jazdy a dopalił się w 100% bez problemu przez forscan statycznie?

Dariusz_B 04-04-2020 06:03

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Według mnie zapocenie nie powinno mieć wpływu na brak wypalania. Wręcz przeciwnie zapocenie wskazuje na potencjalne uszkodzenie wtryskiwaczy, które mogą już "lać", więc szybkość zapychania filtra powinna być większa.

Napisz więcej jakich narzędzi diagnostycznych używasz do weryfikacji DPF. Ile auto ma przejechane? Jakie jest średnie spalanie, ile wynosi spalanie na postoju? Co ile wypalał się DPF wcześniej (jeśli to badałeś)?

SZY 33234 04-04-2020 06:57

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Focus mk 2 FL 2010 90 KM suchy dpf, przebieg 214 tyś, dotychczasowi tzn do wymiany przepustnicy dopalanie dpf podczas jazdy zdarzało się dość często ponieważ wykonuje krótkie trasy miasto 14 KM dziennie tak jak wczesniej napisałem wymieniłem przepustnice bo wywołało błąd związany z nią (na starej przepustnicy po mimo jej uszkodzenia głosne gaszenia dopalanie się wlączalo) po wymianie przepustnicy przestał się zalanczać po mimo tego że błędów po wymianie żadnych już nie wywala, po wymianie przepustnicy i przejechaniu ok 1 tys KM wymieniłem również egr bo był uszkodzony oryginał wykonałem adaptację na forscanem i reset modułu PCM bo tylko taka była możliwość w mojej wersji forscan i dokonałem wypalania statycznego które się udało zrobić, przejechałem od tego czasu 250 KM minęły 2 tyg i nadal się nie załączyłi dopalanie dpf

Link do mojego poprzedniego postu z odczytem parametrów dpf podczas jazdy z programu forscan

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dariusz_B 04-04-2020 08:52

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Znalazłem Twoje pomiary tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciśnienia na DPF wyglądają jeszcze rozsądnie 11kPa przy 3500 obr/min, jednak 1000km to stanowczo za dużo jak na DPF z takim przebiegiem - chyba, że był niedawno czyszczony. Ja u siebie czyściłem DPF i wymieniłem wtryski i wypala się co 1020km przy jeździe głównie w trasach. Można więc przypuszczać, że u Ciebie okres wypalania będzie znacznie, znacznie krótszy. Zresztą sam o tym pisałeś, że tak było.

Zastanawiające są wartości momentu obrotowego ponad 1000Nm podawany przez sterownik. To auto ma maksymalny moment 215Nm, więc sterownik coś oszukuje. Być może jest z nim coś nie tak. Zrób kolejną jazdę przy włączonych PID-ach:
RPM, CylBal_1, CylBal_2, CylBal_3, CylBal_4, EGRVR, EGT_Pre, EGT_Post, DP_DPF, GLOW_PLUG, ECT, MAF. Będziemy mieć ogląd co się w Twoim aucie dzieje.

SZY 33234 04-04-2020 10:29

Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf
 
Dzięki za pomoc, o który sterownik Ci chodzi z tym oszukiwaniem w Nm? Zrobię te pomiary ale dopiero w poniedziałek bo nie mam dostępu do kompa, zrobię jeszcze reset wszystkich adaptacji na profesjonalnym sprzęcie u mechanika znajomego może to coś pomoże bo z tego co wygląda to dpf raczej jest w porzadku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.