Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227677)

kobuszewski2 14-07-2015 21:23

Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Witam,
Jak w temacie S-Max 2.0 130KM z 2007 roku.

Problem dotyczy: jazda szczególnie na 5 biegu - przy niskich obrotach - 1500/2000 - szapranie, nierówny ciąg.

Zapalam auto jest dobrze, żadnych stuków, ładnie cicho zapala, na biegu jałowym pracuje równo. Jedynie na klimie wyczuwalne przy biegu jałowym delikatnie nierówna praca.

Jedziemy 70-90 km/h taki zakres prędkości na piątym biegu - jest najbardziej odczuwalne = szarpanie tak jakby któryś z cylindrów przerywał, poprostu szarpanie tak do około 2000 obr./min. Na szóstym biegu jest podobnie również przy niskich obrotach ale tylko przy delikatnym muskaniu pedału gazu. Jeśli trochę przyspieszę szarpanie znika. Brak dymienia.

Komputer nie wykazuje błędów.

Dawniej miałem podobne objawy na czwartym biegu przy małych obrotach. Teraz jest na czwórce niewyczuwalne a objawia się to szczególnie na piątym biegu. Czy ktoś kto to w tej chwili czyta i może z pewnością wykluczyć pewne podzespoły / czujniki proszony jest o odpowiedź. Jak mi ktoś to zdiagnozuje to z pewnością doczeka się dobrej nagrody.

Dodam że byłem na serwisie specjalizującym się w dieslach i facet stwierdził że mam opiłki metalu w filtrze paliwa i że mogą to być najprawdopodobniej wtryskiwacze i będzie to kosztowne/ wymiana plus czyszczenie układu.

Mi osobiście nie chce się w to wierzyć bo jeśli to wtryski to dlaczego pozostałe biegi i bieg jałowy pracuje równo?

To jest temat wg, mnie dla proroka bo nie wiem za co się złapać-wszystko kosztuje.

Pozdrawiam

Speedo 14-07-2015 21:47

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
2007 rok, egr zaślep:)

Basra 14-07-2015 23:17

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
witam

Kobuszewski 2. Masz za na niskie obroty silnika.Musisz trzymać silnik na wyższych obrotach.On nie potrafi sobie poradzić z tak dużym obciążeniem.Zakres 70-90 na godzinę przy obrotach silnika jak opisujesz na 5 i 6 biegu to za mało.Przy dodaniu gazu obciążasz silnik b.dużym momentem.Szkoda dwumasy.

pozdrawiam

kobuszewski2 15-07-2015 06:39

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Sprobuje kolego jesli zaslepie egr to z niczym nie koliduje? Kolego nie chodzi o to ze jade za nisko bo jest to nie naturalne szarpanie

kot_79 15-07-2015 07:59

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
mnie również wydaje się, że może to być EGR lub jego podciśnieniowe sterowanie (zaworki)

wyczyść EGR najpierw... zaślepić zawsze zdążysz...

woro_woro 15-07-2015 11:44

Mam pytanie. Czy chodzi o takie subtelne poszarpywanie czy raczej każdy z pasażerów to czuje?

Pytam bo i ja mam takie objawy właśnie przy ustalonych obrotach pomiędzy 1500-2000. Czuję to tylko ja.

Więcej, jechałem 3 s-maxami i każdy to miał. W wersji 140 KM czułem to szczególnie mocno. Najlepiej czuć to jadąc po równym lub lekko pod górkę, wg mnie im niższy bieg tym bardziej czuć. Obroty niewysokie. Np na 3 biegu, 40km/h, na tempomacie. Czy to znak ze EGR brudny? Mam przejechane 45 tys km. Możliwe?

woro_woro 15-07-2015 11:50

Cytat:

Napisał Basra (Post 2428306)
Zakres 70-90 na godzinę przy obrotach silnika jak opisujesz na 5 i 6 biegu to za mało

Jeśli nie przyspieszasz gwałtownie to jest w porządku.

kameleon7 15-07-2015 12:39

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Tego typu poszarpywanie raczej jest spowodowane wtryskami.
Na poczatek proponuje zalac forte na czyszczenie ukladu.

Gadanie ze to za mala predkosc jak na ten bieg jest bzdura. Na 5 moze jechac nawet majac 1200 obrotow i nie powinno nic szarpac. Oczywiscie wplywa to zle na dwumase ale nie ma prawa szarpac.

Kolejny "zloty pomysl" na zalslepienie egr tez raczej nie trafiony.
Moze to pomoc a to dlatego ze bedzie tylko czyste powietrze i mimo zle dzialajcych wtryskow to na tyle poprawi mieszanke iz nie bedziesz tego odczuwal. Oczywiscie po jakims czasi problem powroci gdyz mimo czystego powietrza juz tak zapchane albo wadliwe wryski beda dawaly o sobie znac.

kot_79 15-07-2015 13:39

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
te delikatnie falowanie najprawdpodbniej spowodowane jest podciśnieniowym sterowaniem turbiny i EGR... albo zaworki do wymiany albo przewody podciśnieniowe przetarte

woro_woro 15-07-2015 14:29

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mamy takie same auta. Rozumiem ze ty takich objawów nie masz?

Nigdy nie dolewałem żadnych dodatków. Troche w nie nie wierzę. Za to tankuje tylko na BP. Możesz polecić cos konkretnego co wiesz ze sie sprawdza?


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wiesz może czy usterki które podałeś można usunąć w ramach ford-12?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.