Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] brak ogrzewania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81091)

kubelek 17-10-2009 18:25

brak ogrzewania
 
Witam wiem ze temu tematowi bylo poświecone juz wiele ale jestem tu nowy i zielony.Mam ka z 1997 a wnim brak ogrzewania.Wentylator chodzi, klima sprawna.Od czego zaczac co sprawdzic gdzie szukac?prosze o szczegółowe instrukcje poniewaz nie jestem mechanikiem.Z góryt dziekuje :)

pinyoman 09-11-2009 23:21

Odp: brak ogrzewania
 
źle sprecyzowane pytanie. czy ogrzewanie ledwo działa czy nie działa wogóle. jeżeli ledwo działa do wymiany jest termostat. jeżeli nie działa wogóle trzeba sprawdzić zawór lub sterowanie zawora nagrzewnicy. sprawdź sobie najpierw czy przewody doprowadzające płyn do nagrzewnicy nagrzewają się wraz ze wzrostem temperatury silnika. jeżeli nie to masz jakiś problem z zaworem, linką która nim steruje lub w najgorszym przypadku samą nagrzewnicą. linkę najprościej sprawdzisz jak wyjmiesz radio a po lince dojdziesz gdzie znajduje się zawór

Guzior 12-11-2009 01:01

Odp: brak ogrzewania
 
Cytat:

Napisał pinyoman (Post 1284759)
źle sprecyzowane pytanie. czy ogrzewanie ledwo działa czy nie działa wogóle. jeżeli ledwo działa do wymiany jest termostat. jeżeli nie działa wogóle trzeba sprawdzić zawór lub sterowanie zawora nagrzewnicy. sprawdź sobie najpierw czy przewody doprowadzające płyn do nagrzewnicy nagrzewają się wraz ze wzrostem temperatury silnika. jeżeli nie to masz jakiś problem z zaworem, linką która nim steruje lub w najgorszym przypadku samą nagrzewnicą. linkę najprościej sprawdzisz jak wyjmiesz radio a po lince dojdziesz gdzie znajduje się zawór

Źle kombinujesz kolego. W Fordzie KA do sterowania zaworem nagrzewnicy nie ma linki, sterowanie zaworem jest elektryczne. Jeżeli faktycznie zawór jest do wymiany to znajdziesz go po odkręceniu plastikowej osłony na podszybiu.

pinyoman 12-11-2009 22:13

Odp: brak ogrzewania
 
kombinuję dobrze tylko nie skumałem że tam jest zawór elektryczny. w takim układzie jeżeli ogrzewanie jest zerowe stawiam na ten zawór lub obwód elektryczny. na allegro zaworek kosztuje 60pln

sibert-rally 29-11-2009 23:19

Odp: brak ogrzewania
 
Witam. Podwieszę się do wątku żeby nie śmiecić. Mam Forda KA 1997r. z silnikiem 1.3-60KM. Ostatnio zaszła potrzeba wymiany chłodnicy. Po tej operacji nie ma ogrzewania. Temp. silnika w normie, wentylator się włącza, węże od nagrzewnicy gorące(oba), nawiewy chodzą. Nie mam już pomysłu więc proszę o pomoc.

benny86 30-11-2009 20:11

Odp: brak ogrzewania
 
Miałem podobną sytuację w escorcie (tyle że nie zmianiałem chłodnicy), wszystko byłop ok, ale po rozebraniu kokpitu okazało się, że to coś co prowadzi ciepłe powietrze do kratek nawiewów (takie niby rurki,niby przewodziki....nie wiem jak to się fachowo nazywa) były zupełnie luzne. zamocowałem ja do takich otworków jakby wytłoczonych w kanale i jak ręką odjął

boncky 06-12-2009 00:55

Odp: brak ogrzewania
 
witam serdecznie,

najczęściej uszkodzeniu ulega kilka elementów :
1. Nagrzewnica jest walnięta - wymiana
2. Walnięty jest zawór nagrzewnicy
3. Walnięty jest tranzystor na panelu sterowania ( płytka od tyłu panelu z pokrętłami)

opisz dokładnie jak działa nawiew, najczęściej pada ten drugi element, często działa to tak że leci tylko zimne powietrze albo tylko ciepłe, biegi działają ale temp się nie zmienia. Znajdziesz go za plastikowym podszybiem, odkręcasz i wymieniasz, żadna filozofia.

sibert-rally 11-12-2009 14:18

Odp: brak ogrzewania
 
Temat ogrzewania opanowałem. Tak naprawdę nie wiem co było nie tak. Wymontowałem zawór nagrzewnicy,rozebrałem go,złożyłem i pobudziłem prądem z aku. Sprawdziłem też panel sterowania. Potem założyłem zawór ale nie podłączałem kostki elektrycznej. Odpaliłem silnik i po paru chwilach zaczęło dmuchać ciepłe powietrze. Podłączyłem kostkę i okazało się że sterowanie również działa. Tak więc sukces ale nie do końca wiadomo w jaki sposób osiągnięty. Może pomogło pobudzenie zaworu prądem... W każdym razie dzięki za pomoc!

jarecki124 17-12-2009 18:21

Odp: brak ogrzewania
 
Dokładnie jest tak że 99% przypadków braku ogrzewania w fordach to uszkodzenie zaworu nagrzewnicy. Temat przeze mnie przerabiany dość długo ponieważ nowy oryginał kosztuje słono a zamienniki można sobie wsadzić ale nie do forda. Kupiłem zamiennik, który pracował tydzień po czym przestał, rozebrałem go na części usunąłem ze środka zaworek i zamontowałem z powrotem. Problemu nie ma bo płyn cały czas przechodzi przez nagrzewnicę i mam ciepło w aucie, pieniążki zostały w kieszeni, jedyny minus to to że nie można sobie regulować ciepła ale dla mnie to żaden minus.
Pozdrawiam.

jarkac 12-01-2010 15:45

Odp: brak ogrzewania
 
w mojej KA jest taki problem ze ogrzewanie jest na chwile tj. jak wylacze dmuchawe i ja wlacze to cieplo jest tylko przez chwile. W czasie jazdy czasami jest czasami nie, w wiekszej mierze na wyzszych obrotach. Moimi mechanicy stawiaja na nagrzewnice jednakze chcialam byc pewna gdyz jest to nie maly koszt, prosze o sugestie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.