Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Mondeo 2007-2014] podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na gazie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297161)

jajo108 12-06-2019 11:40

podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na gazie
 
Witam kolegów forumowiczów
Posiadam forda modeno mk4 kombi z rewelacyjnym silnikiem 2.5t huba.
Pojazd posiada gaz i tutaj jest problem.

Mianowicie jak było chłodniej na gazie jeździłem bez problemów. Teraz jak zrobiło się cieplej niestety ale podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie (ewentualnie kilka szarpnięć) i silnik dalej ciągnie. Nadmienię, że od startu do 4 tysięcy obrotów i powyżej tej granicy po tym poszarpywaniu nic niepokojącego się nie dzieje.

Gaz założony w zeszłym roku w lutym i wtedy wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrach. Zostały wtedy wymienione świece zapłonowe na oryginalne forda, błąd skasowany i problem znikł.

Niestety teraz żadnego błędu na komputerze nie widać.

Kolega posiada podobnego ale w wersji 5-cio drzwiowej z taką samo instalacją gazową i problemów takich jak ja nie posiada.

ktoś może miał podobnie i podzieli się pomysłem gdzie szukać problemu.

rezowy 28-07-2019 16:55

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Jedyne co mi przychodzi do głowy, zważywszy na różnicę w objawach zależną od pogody to problem z dolotem powietrza / filtr powietrza. Kiedy ostatni raz wymieniałeś?
Druga sprawa - filtry gazu, te też niekiedy warto wymienić (a dużo zależy od jakości samego gazu.)
Trzecia sprawa - odpowiednia proporcja powietrza do paliwa (regulacja dawki.)

Daj znać proszę, gdy uda Ci się ustalić przyczynę.

Struna 29-07-2019 13:10

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
instalka do porządnego strojenia

jajo108 10-12-2019 21:55

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Witam, trochę czasu minęło trochę się najeździłem po gazownikach no i...
i właśnie filtry wszystkie zarówno w silniku jak i w instalacji gazowej wymieniam przy przejechaniu 7-10tyś akurat wychodzi mi około 12 miesięcy więc filtry wykluczyłem choć i je też wymieniłem. ale efektu brak.
Gazownicy też rozkładają ręce bo komponenty instalacji są ok tak każdy mówił. Jeden wziął sobie do serca mój przypadek i po kilku dniowej walce z ustawieniami (niekiedy z mojej winy musiały być przerwane) ustawił wszystko tak jak powinno i problem znikł było to około połowy sierpnia (przepraszam że dopiero opisuje sytuację ale czasem wolnym w szczególności jest u mnie bardzo słabo). Fordzik latał jak oszalały do czasu w Połowie listopada problem ponownie się pojawił przy przekraczaniu 4 tyś obrotów na 4 biegu lub wyższym ( na biegach od 1 do 3 włącznie problemu nie ma) silnik zaczyna szarpać i zaczyna mrugać "czesław" raz tylko mruga i gaśnie raz mruga i się świeci ale do momentu zgaszenia i zapalenia auta. Po podłączeniu pod komputer błędów brak.
Muszę teraz znowu do gazowca jechać niech walczy nadal bo to nie jest normalne choć sam nie wiem co zrobił że wtedy się polepszyło

Struna 11-12-2019 13:02

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Jak nie masz za daleko ( okolice Krakowa ) to zapraszam - raz a dobrze.

K9Darek 18-12-2019 22:35

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Niedomagać mogą też przewody, cewka, reduktor albo lewe powietrze.

kordyl 20-12-2019 12:36

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
W tych silnikach nie ma przewodów, a cewek jest pięć.

rezowy 03-02-2024 15:29

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Nie ma przewodów od elektryki (zapłonowych)? Bo kupiłem właśnie... i boję się, że otworzę opakowanie a tam... Nie ma! :570:

Struna 03-02-2024 16:01

Odp: podczas dynamicznej jazdy jak przekraczam 4tyś obrotów czuć szarpnięcie 2.5T na
 
Nie ma - są fajki-cewki. Po jednej na każdy cylinder / świecę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.