Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013- ] Tarcze i klocki spoza ASO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311305)

u-beboka.pl 22-07-2020 13:49

Tarcze i klocki spoza ASO

Czołem.

Temat teoretycznie mógłby trafić na część poświęconą Focusowi, ale tam to jednak nie ta masa.

Skończyła się gwarancja. Skończyły się tarcze (pierwsze) i klocki (drugie).

Mam teraz rozkminę, czy trzymać się tylko części Ford (nawet nie Motorcraft) które do tej pory sprawowały się doskonale, nie przegrzały się, nie pofalowało tarczy nawet teraz jak już jest cienka i ma zauważalnie mniej masy własnej. Ale zapłacę za to parę złotych.

Czy może jednak poszukać czegoś od konkurencji, np Brembo i założyć np Black Stuff.

Ostatecznie to są te same tarcze co w Focus ST (320mm, w E39 540 mam 322mm!) więc zakładam że mogę nie tylko zachować stabilność hamowania ale może nawet ją poprawić.

Po czipie, bus z klamorami waży 2t (ważony) i mimo wszystko na 3-im biegu rozpędza się jak szalony i faktycznie "najsłabszym" elementem jest teraz hamowanie.

Jakie macie doświadczenia. Czy tak duża masa zajechała wam jakieś tarcze inne niż fordowskie? Jest to jedyna moja obawa że przegrzeje je przez długie dociskanie masy. ST jednak jest lżejszy więc hamuje skuteczniej pod przyłożoną mniejszą siłą.

luckyboy 22-07-2020 17:07

Odp: Tarcze i klocki spoza ASO

2T dla 320mm to moim zdaniem niewiele. Jeździłem busem gdzie 305mm sprawnie hamowało 3T - od siebie polecam tarcze i klocki TRW.

Jak ktoś jest mistrzem kierownicy, to każde hamulce zajedzie...

u-beboka.pl 08-09-2020 09:54

Dedycja:
Tarcze Ford
Klocki Black Stuff z EBC

Jak dotrę zestaw, dam znać jakie wrażenia.

Strawny 28-04-2021 19:28

Czy ktoś jeszcze podmieniał hamulce na coś innego niż oryginalne ?

Mam do wymiany zarówno tarcze jak i klocki i chciałbym troszkę polepszyć hamowanie (Transit Connect V408 1,6 95KM)

Myślałem o tarczach Zimmermanna - coś lepszego w podobnej cenie znajdę ? W jakie klocki iść ?

Temat wykopany ale lepiej tak niż zakładać nowy wątek ;)

John04 30-04-2021 23:39

Ja używam części z TRW i jestem mega zadowolony np. W fiescie na jednym komplecie klocków zrobiłem 90 000 km ��

u-beboka.pl 16-05-2021 18:15

Zaktualizuje. Okazało się że Black Stuff z EBC nie było na stocku, w Polsce i w UK u producenta. Za dopłatą ale dalej "po rabacie" dostałem green stuff. Tarcze jak i klocki dzielnie znoszą kręte górskie drogi. Nie pofalowane, mimo wysokich temperatur.

W BMW 540 mam tarcze z MIKODA. Też już zrobiłem trochę na nich i mogę polecić jako tańszą alternatywę do "bardzo markowych" rzeczy jak Brembo czy oryginały. Wóz też ma 1800+kg a dodatkowo hamuje z 200 i więcej. Nic się nie dzieje, jest super.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.