Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] montaż uniweralnego centralnego zamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302604)

domel12 08-10-2013 21:39

Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Witam,
Kupiłem Fiestę mk6 i chciałbym samodzielnie zamontować sterownik uniwersalny, ale nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat, czy ktoś kiedyś montował samodzielnie? Potrzebuję opisu montażu. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)
Nadmienię iż posiadam centralny zamek tylko bez pilota, ale w poprzednim samochodzie miałem pilot i ciężko jest się przyzwyczaić do otwierania kluczykiem, zwłaszcza w nocy.

pawel182 09-10-2013 16:49

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Po pierwsze: każde forum ma taka opcje "szukaj" na prawdę warto jej używać :)
Po drugie: jeśli chodzi o centralny - proponuje Ci abyś wymienił cały moduł GEM an taki który obsługuje pilot zamka centralnego. Możesz tez zrobić zdjęcie naklejki tego modułu i tu wstawić bo może się okazać że masz taki jak trzeba a wystarczy tylko dokupic i zaprogramować piloty. Kolejny plus rozwiązania które Ci proponuje jest taki, że będziesz miał pilot w kluczyku tak jak to wychodziło oryginalnie z fabryki a nie kolejny bezsensowny wisiorek przy kluczach.

domel12 09-10-2013 22:43

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Wisiorek mi nie przeszkadza, a kluczyk ma immo i szkoda go przerabiać :) Kasy mi szkoda żeby wydać fortunę na sterownik (po resztą już posiadam uniwersalny,montowałem go w poprzednich moich autkach ale o tym samochodziku prawie nie ma nic na necie), potrzebuję informacji na temat pod jakie przewody należy podłączyć uniwersalny sterownik (jaki kolor przewodów otwieranie, zamykanie) o ile w ogóle można podłączć się bezpośrednio pod przewody wychodzące z drzwi/centralki.
A na forum nic nie znalazłem na ten temat podłączenia do fiesty mk6.

pawel182 09-10-2013 23:54

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Obecnie koszt GEM-u to ok 50zł więc to chyba nie fortuna....? Nie mam pojęcia jaki masz sterownik więc ogólnie chyba Ci nie pomogę....? Montowałem u siebie ale oryginalny od podstaw. Poszukaj jeszcze na forum może coś znajdziesz.

kubaw20055 10-10-2013 08:02

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie oryginalnego modułu (można znaleźć nawet za 30 zł !) niż sterownika uniwersalnego. Wymiana tej skrzyneczki potrwa kilka minut (2 wkręty + 5 kostek kabli do podłączenia). Wszystko jest plug&play

domel12 15-10-2013 08:42

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Tak a potem będę płacił za dorobienie do niego pilota, bez sensu. Posiadam sterownik BX10 i chciałem tylko się dowiedzieć jak podłączyć z tego co wiem to gem sterowany jest z plusa, a chodzi mi o same przewody z sygnałem zamknięcia/otwarcia.

kubaw20055 15-10-2013 08:49

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Z tego co widzę z opisu Fiesta to tdci i w wersji ghia, czyli diesel w srandardzie miał centralny zamek a ghia zdalne sterowanie i można sobie to sprawdzić kluczykiem przekręcając go w stacyjce 4 razy w ciągu 6 sekund z poz. 0 do II - powinien pojawić się dźwięk potwierdzający wejście w tryb programowania

domel12 15-10-2013 11:15

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Posiadam moduł GEM 4S6T-15K600-CA a jak jest z wymianą takiego modułu bo posiadam tylko jeden kluczyk

kubaw20055 15-10-2013 11:24

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
Ten moduł ma centralny zamek wraz ze ZDALNYM STEROWANIEM FABRYCZNYM PILOTEM (mówi o tym wpis 433,92 MHz + CL) + otwieranie klapy przyciskiem z deski + stopniowe wygaszanie oświetlenia w kabinie i nie trzeba go wymieniać :shock:;) Ktoś najpewniej posiał gdzieś kluczyk z pilotem i tak już zostało bo na pewno w wyposażeniu był jeden zwykły z niebieską kropką + klucz z pilotem 3 przyciskowym

domel12 15-10-2013 11:32

Odp: Jak samodzielnie zamontować sterownik zamka centralnego z pilota?
 
tylko chyba moduł jest padnięty bo okazało się ze nie otwiera z deski bagażnika i drzwi też, tylko kierowcy ręcznie czy mogę go zamienić na 4S6T-15K600-DA i jak to jest z wymianą, bo posiadam tylko zwyky kluczyk z immo drugiego zapasowego nie dostałem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.