Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] kierownica ciężko chodzi w jedną stronę. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294791)

masterno1 13-04-2019 10:29

kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Witam mam problem ze swoim Galaxy, mianowicie kierownica przy skręcie w lewo stawia taki opór jakby nie działało wspomaganie. Początkowo opór był skokowy a teraz jest stały. Po podniesieniu lewego koła skręt odbywa się bez oporów. Sprawdziłem łożyska amortyzatora i prawdopodobnie są w porządku ponieważ sprężyna chodzi płynnie. Ładowanie alternatora jest ok, płyn w zbiorniczku jest ok. Podczas jazdy w zawieszeniu nic nie stuka, auto nie ściąga na żadną stronę. Macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna?

Zbyniu123 14-04-2019 10:42

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Maglownica padla tzn wyrobila sie za bardzo i puszcza plyn

Sent from my F8331 using Tapatalk

masterno1 15-04-2019 08:26

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Nikt nie ma innych pomysłów? Zastanawiam się czy to nie wina zawieszenia bo były takie przypadki.

krzyżak_81 15-04-2019 11:38

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
No niestety ale wygląda to na maglownicę. Takie same objawy miałem w Renault.

Rubello 30-01-2020 06:51

Wspomaganie kierownicy
 
Witam... Otóż jak w temacie od jakiegoś czasu (musiałem się wcisnąć w niezła dziurę na parkingu) mam problem ze wspomaganiem nie chodzi jak powinno i czasami tak czuć jakby je blokowało oraz słychać takie stuki delikatne za kierownicą pod oslona... Raz się kręci lekko raz muszę dwoma rękami dociągać szczególnie przy parkowaniu... Ktoś wie jaka może być przyczyna... Dodam jeszcze że miałem płynu troszkę ponad minimum, dolalem do maxa i stań się utrzymuje

Rubello 30-01-2020 13:25

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Zauważyłem że przy dodawaniu gazu na parkingu wspomaganie chodzi lekko ale gdy tylko się hamuje zaraz chodzi ciężej... O co chodzi

Rubello 30-01-2020 21:25

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Czy uszkodzony czujnik kąta skrętu w taśmie airbag może mieć coś wspólnego z brakiem wspomagania i jego sporadycznym się zalaczaniem

Rubello 31-01-2020 16:59

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Siemka po wymianie pompy wiem że sprawnej bo sam wykręcałem wspomaganie chodzi tak samo a po przejechaniu kilku kilometrów zaświeciły się błędy poduchy ABS i ESP .... Co obstawiacie magiel czy czujnik kąta skrętu... dodam ze bledy poziej zgasly

Rubello 04-02-2020 16:25

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
Widzę że chyba nikt nie pomoze

slawek-kali 04-02-2020 16:28

Odp: kierownica ciężko chodzi w jedną stronę.
 
A to nawet go nie podłączyłes pod kompa?
pompa ok?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.