Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297758)

zdzisuaf 28-06-2019 09:16

Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Witam,

Od wczoraj mam problem z klapką wlewu paliwa. Mianowicie, chciałem ją otworzyć (tak jak robiłem to setki razy) i po naciśnięciu na klapkę coś "pstrykło" i klapka stała się luźna.
Krótki filmik ukazujący problem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest na to jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam

zdzisuaf 20-08-2019 13:53

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Podbijam, bo problem nadal nierozwiązany.

Matych 20-08-2019 14:58

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Najprawdopodobniej złamała się zawias albo spadła bądz ułamał się element sprężyny w zawiasie.Trzeba wyjąć całą obudowę z klapką naokoło wlewu

kzmuda1 20-08-2019 20:52

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Musisz wyciągnąć cały wlew, wtedy ogarniesz, klapka z wlewem połączona.jest taka tulejka, I ta tulejka wyjechała pewno w dół i dlatego tak lata,

Do.sciagniecia nadkole , boczek w bagażniku do.odchylenia I gimnastyka, a i.cala.rure, wlew paliwa też.poluzuj odkrec przy klapce, wężyk odpowoetrzajacy tez.trzeba ściągnąć

Jak.juz wyciagniesz wcisniesz tulejke I będzie jak.nowe

zdzisuaf 21-08-2019 09:16

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 3165365)
Musisz wyciągnąć cały wlew, wtedy ogarniesz, klapka z wlewem połączona.jest taka tulejka, I ta tulejka wyjechała pewno w dół i dlatego tak lata,

Do.sciagniecia nadkole , boczek w bagażniku do.odchylenia I gimnastyka, a i.cala.rure, wlew paliwa też.poluzuj odkrec przy klapce, wężyk odpowoetrzajacy tez.trzeba ściągnąć

Jak.juz wyciagniesz wcisniesz tulejke I będzie jak.nowe

Czyli to nie taka łatwizna :( Po problemach ze zwykłą wymianą żarówek pod lusterkami bocznymi, podejrzewam że sam tego zrobić nie dam rady.
W ASO pewnie policzą za to dobrych pare stówek, więc może po prostu zostawię to tak jak jest.

Dzięki za info!

kzmuda1 22-08-2019 21:54

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Cytat:

Napisał zdzisuaf (Post 3165482)
Czyli to nie taka łatwizna :( Po problemach ze zwykłą wymianą żarówek pod lusterkami bocznymi, podejrzewam że sam tego zrobić nie dam rady.
W ASO pewnie policzą za to dobrych pare stówek, więc może po prostu zostawię to tak jak jest.

Dzięki za info!

podjedz, jak cos, to ogarne to ...

zdzisuaf 28-08-2019 09:46

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 3166128)
podjedz, jak cos, to ogarne to ...

Dzięki za propozycję, ale z Krakowa nie mam do Ciebie zbyt blisko :(

kzmuda1 29-08-2019 22:28

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Krakow, bardzo blisko dla.mnie.....

jacmus 12-02-2020 20:23

Odp: Uszkodzony zawias klapki wlewu paliwa
 
Rura wlewu wyjęta ale ja wyciągnąć cały wlew, czyli cały mechanizm z klapką? Od środka trzeba coś nacisnąć, obrócić, czy coś inaczej. Bardzo proszę o podpowiedź jak ktoś to robił,. Ford fusion 2013


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.