Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Belki do bagażnika dachowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297759)

zdzisuaf 28-06-2019 09:40

Belki do bagażnika dachowego
 
Witam,

Czy zna ktoś sprawdzone belki do bagażnika dachowego do Forda Fusion 2017 (po lifcie)?

Ja kupiłem ford'owskie belki do Mondeo MK5 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i podczas próby montażu okazało się, że... Fusion nie posiada dziur pod uszczelkami drzwi, aby zahaczyć mocowania belek.

Zastanawiam się czy nawiercać te dziury, czy jednak kupić inne belki. Jeśli nawiercać, to jak określić dokładne miejsca wierceń i czy po wierceniu je podlakierować? Jeśli inne belki, to jakie?

Pozdrawiam

leszcz 28-06-2019 09:48

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Cytat:

Napisał zdzisuaf (Post 3147153)
Czy zna ktoś sprawdzone belki do bagażnika dachowego do Forda Fusion 2017 (po lifcie)?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zdzisuaf 28-06-2019 10:30

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3147155)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na zdjęciach wygląda na to, że trzeba mieć relingi, a u mnie ich nie ma.

leszcz 28-06-2019 12:29

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Cytat:

Napisał zdzisuaf (Post 3147168)
Na zdjęciach wygląda na to, że trzeba mieć relingi, a u mnie ich nie ma.

weź zadzwoń do nich :) mają bagażniki bazowe dla FUSIONÓW USA 2014>

ostrebor 28-06-2019 19:42

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Mam ten zestaw i wszystko pasuje (Fusion 2017)
Thule WingBar 962
Thule Rapid System 754
Kit 1692

zdzisuaf 02-07-2019 11:02

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Dziękuję Panowie za sugestie.

Odwiedziłem zakład blacharski i zdecydowanie odradzali nawiercanie dziur. Nie dość, że rozszczelnię nadwozie, to jeszcze mogę doprowadzić do powyginania blachy w okolicach nawiertów, lub jej popękania, a nawet zerwania w przypadku zbyt dużych oporów powietrza podczas jazdy.

W takim razie mam jeden komplet ford'owskich belek dachowych do Mondeo MK5 hatchback / sedan na sprzedaż.

No i trzeba zakupić nowe. O ile Thule to najrozsądniejszy wybór, to niestety te belki zwyczajnie mi się nie podobają. Będę celować w Whispbar Flush - ponoć jeszcze cichsze od Thule i moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

Temat do zamknięcia.

zdzisuaf 21-08-2019 09:47

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Wracam do tematu żeby tylko podzielić się informacją jak zakończyła się cała sprawa.

Otóż Whispbar (czy też Yakima w tym momencie), mimo że belki są ładniejsze i cichsze od Thule, do Fusion'a u nas nie sposób załatwić kit montażowy. Trzeba byłoby sprowadzać z USA, a ja na to czasu nie miałem.

Kupiłem zatem zestaw Thule złożony z belek WingBar Evo 135 na stopach Evo Clamp + kit montażowy Evo Fit Kit 5186. Montaż prosty i ogólnie efekt wizualny też nie taki zły, ale... dwa problemy:

1) Gumy kitu montażowego 5186 pod każdą stopą Evo Clamp inaczej przylegają do dachu - w niektórych miejscach między dachem a gumą jest szczelina o wysokości 2-3mm, a w niektórych szczelina o wysokości 10mm. Moim zdaniem te gumy w ogóle nie są wystarczająco dobrze dopasowane do tego auta, ale co zrobić, są do niego dedykowane, więc trudno. Ten problem to tylko kwestia wizualna, widoczna po dokładniejszym przyjrzeniu się.

2) Belki, poza zwykłym szumem przy wyższych prędkościach, dają uciążliwy świst już po przekroczeniu 90 km/h. Za pierwszym razem pomyślałem, że może coś źle je zamontowałem, więc podjechałem do punktu, w którym je kupowałem i poprosiłem sprzedawcę żeby sprawdził. Powiedział, że wszystko jest założone poprawnie, a w temacie świszczenia belek rozłożył ręce. Postanowiłem zatem sam sprawdzić co powoduje to świszczenie. Szeroką taśmą izolacyjną zaklejałem po kolei pojedyncze elementy belek - gumy uszczelniające od spodu boki belek, szczeliny między dachem a gumami montażowymi, "linijki" czyli te listwy odmierzające odległość stóp. Żaden sposób nie przyniósł efektu. Dzisiaj zakleiłem wierzchnią gumę (tą z dyfuzorem powietrza) na całej długości przedniej belki i zdaje się, że pomogło. Przetestuję jeszcze na obwodnicy i okaże się czy element belek, który ma zmniejszać hałas podczas jazdy, sam nie ma działania odwrotnego, wywołując kłujący w uszy świst. Jeśli to się potwierdzi, to będę się starać zareklamować belki u producenta. Pytanie jak to zostanie rozpatrzone.

zdzisuaf 12-09-2019 09:29

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
Gość w sklepie wymienił mi całą gumę na wierzchu przedniej belki i świszczenie jest teraz dużo mniejsze, ale nadal trochę je słychać. Jest dużo lepiej i w końcu da się jeździć.
Temat zamknięty, ale czy poleciłbym te belki?... sam nie wiem... są to jedyne dostępne w PL belki do tego auta, ale znowuż kosztują ok. 900 zł...

zdzisuaf 24-01-2020 12:46

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
UPDATE
Koniec końców złożyłem reklamację i Thule wymienił mi belki na nowe. Teraz jest już zdecydowanie lepiej, ale nadal delikatne świszczenie słychać po przekroczeniu 120 km/h.

szkolek 20-05-2020 11:04

Odp: Belki do bagażnika dachowego
 
A ktoś może podpowiedzieć od strony technicznej - te łapy mają gumę z dwóch stron aby docisnąć dach/drzwi? Trzeba to jakoś dodatkowo zabezpieczyć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.