Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331035)

gifter 21-09-2022 12:09

Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Cześć ekipa,

pytanie do posiadaczy po tym filmie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy faktycznie te fotele w ST są tak niewygodne i w długich trasach kręgosłup boli? Trochę mnie to zmartwiło a nie miałem jeszcze okazji pojeździć dłużej tym autem.

DAMIAN-24 23-09-2022 08:28

Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Jeśli to te same fotele co w Fieście ST (a tak wyglądają) to miałem już okazję robić w nich 1500km na jednego strzała z przerwami na tankowanie i są bardzo wygodne. U mnie jedyny dyskomfort, który wystąpił to drętwienie nogi po 10h jazdy ale to dlatego, że są wąskie i mają takie, a nie inne trzymanie, więc nogi są cały czas w jednej pozycji... (wystarczyło się zatrzymać na 5 minut i pochodzić) ale plecy itd. nic nie bolały. Kwestia, żeby dobrze sobie wyregulować odcinek lędźwiowy.
Bardziej miewam zmęczone plecy jak zrobię tak długą trasę w nowym BMW X3 niż w Fieście. Na długich trasach bardziej może doskwierać sztywne zawieszenie i wygłuszenie auta, które i tak jest bardzo przyzwoite jak na swoją klasę ale no A6 albo X3 to to nie jest.

gifter 23-09-2022 09:06

Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Dzięki Damian :) mam nadzieje że jeszcze kilka osób się wypowie w temacie :)

st3ryd 09-02-2023 11:51

Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Mam Pumę z Recaro i mimo twardości zarówno foteli, jak i zawieszenia są wygodne. To prawda, są dość wąskie i wymuszają pewną nieruchomą pozycję i osobiście co 2 godziny jazdy wychodzę, by rozprostować nogi, ale porównując je do foteli z nowego Citroena C4, którego miałem okazję użytkować przez tydzień fotele są nieporównywalnie lepsze. Citroen-owskie są miękkie i wymuszają jakąś taką przygarbioną pozycję, co po 30 minutach jazdy odzywa się bólem pleców.

PRIMANUS 23-02-2023 17:55

Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Dla mnie te fotele RECARO są za wąskie. Konkretnie siedzisko jest za wąskie. Już po krótkiej jeździe bolą kolce biodrowe (miednicy) po lewej i prawej stronie z powodu ucisku na kość miednicy, przez zbyt wąskie boczki siedziska fotela. Podparcie pleców i oparcie fotela - bez uwag. Z powodu zbyt wąskiego siedziska moja żona nie chce jeździć Pumą i powiedziała, że kupiłem g..niany samochód. :shock:
I żeby było jasne... jakiejś wielkiej nadwagi nie mamy. Moja żona ma 173cm wzrostu i waży 60 kg.

PRIMANUS 18-03-2023 06:13

Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne
 
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich, dla których fotele RECARO mają zbyt wąskie siedzisko.
Znalazłem tapicera, który rozebrał fotele i je zmodyfikował.
Kiedy je rozebrał powiedział; "nic dziwnego że bolą kolce biodrowe (miednicy)".
Dookoła siedziska poprowadzony jest stalowy drut gruby jak palec (stelaż siedziska).
W miejscu gdzie miednica dotyka boczków siedziska pianka nad tym drutem ma tylko około 1-2 cm.
Tapicer powiedział, że kiedy fotel będzie z czasem jeszcze bardziej "wysiedziany" pianka będzie jeszcze bardziej "zduszona" i dyskomfort będzie się zwiększał...

ROZWIĄZANIE:
Tapicer wyciął mi ten drut po obu bokach fotela. I założył tapicerkę z powrotem. Zrobil to na wyraźne moje zlecenie i na moją odpowiedzianość.
REZULTAT:
Bajka - boczki oparcia nadal trzymają tułów w zakrętach, a dupsko już nie boli, bo siedzisko nie uraża kolców miednicy :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.