Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Dziwny odgłos z prawej strony silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175336)

baca7 06-02-2013 17:02

Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
Dzisiaj stojąc na światłach usłyszałem dziwny odgłos spod maski. Gdy auto pracuje na wolnych obrotach słychać takie metaliczne trykotanie, gdy dodam lekko gazu tak do 1500 obrotów odgłos nasila się, z obrotami wzrasta częstotliwość tego trykotania - grzechotki. Najbardziej słyszę to nie jak stoję przed podniesioną maską ale gdy nachylę się nad przednim prawym kołem - hałas dobiega od strony rozrządu. Czy miał ktoś podobny przypadek, na co wskazują objawy i jak dojść do źródła problemu?

Czesiek_ze 06-02-2013 18:12

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
basa7. prawdopodobnie masz problem z kołem pasowym na wale (mała dwumasa)wymiana nie skomplikowana ,koszt wymiany u mechanika około 100-150 zł koło 200-250zł.

baca7 06-02-2013 18:43

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
A jak sprawdzić czy to wina tego koła pasowego na wale? Czy może ktoś podać nr tej części i ewentualnie z jakiej firmy kupić to koło gdyby było do wymiany?

marcci 06-02-2013 18:55

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
Witam
dokładnie to jest własnie to!, też miałem takie metaliczne stuki, sprawdzić możesz jak już odkręcisz i sprawdzisz luz, ja miałem bardzo malutki, a podobno zdarzają się klienci , że takie koło się prawie rozlatuje

baca7 07-02-2013 16:48

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
A czy można przez kilka dni jeździć z takim kołem? Czy jest jakieś ryzyko, że coś się rozleci, koszty wzrosną i auto stanie w drodze - potrzebuję auto do pracy a dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł tam zajrzeć.
Czy jest tylko jeden rodzaj tego koła do naszych 1.6 TDCI?
Czy ktoś poza opisanym kołem stawia ewentualnie na jakiś inny problem np koło dwumasowe?

Czesiek_ze 07-02-2013 17:39

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
baca7.
Cytat:

Napisał baca7 (Post 1954251)
Czy ktoś poza opisanym kołem stawia ewentualnie na jakiś inny problem np koło dwumasowe?

. nie wywołuj wilka z lasu;)

marcci 07-02-2013 18:01

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
jak dopiero zaczęło pukać to śmiało można jeździć, ja wymieniłem coś po około miesiącu

baca7 08-02-2013 14:49

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
Faktycznie dopiero co zaczęło pukać ale od momentu jak to usłyszałem przejechałem około 60 km i charakterystyczne pukanie - trykotanie znacznie się nasiliło jeśli chodzi o głośność.

Mareczek-M8 09-02-2013 13:15

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
U mnie tak się dzieje jak jest zimny silnik.Jak się zagrzeje to nic nie stuka.Czy przyczyną może być to te koło???Pozdrawiam.

michu21 09-02-2013 14:20

Odp: Dziwny odgłos z prawej strony silnika
 
To koło pasowe da się wymienić w domowym warsztacie? Czy do naszego silnika 2.0 TDCI (PSA) jakie będzie najlepsze?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.