Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302590)

szeke86 02-11-2019 21:18

Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Witam
Mam w swoim st-line zestaw B&O i niestety gdy w piosence jest więcej basu i np głośność jest na poziomie 13+ to drzwi od strony kierowcy bardzo zaczynają trzeszczec. Czy u Was też tak jest? Dopiero za jakiś czas mam możliwość podjechania do serwisu. Mocny dyskomfort powoduje to trzęsienie się drzwi ponieważ człowiek zamiast się cieszyć basem za który zapłacił to słyszy dudniace drzwi. Druga sprawa to przy rozmowie przez zestaw muszę puknac w głośnik w drzwiach żeby nie trzeszczał... Da się te rzeczy serwisowo naprawic czy ten model tak ma...

Moleki 02-11-2019 21:41

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Niestety wykonanie systemu audio w nowym focusie to lipa potężna. Już o tym trochę napisano w różnych wątkach. To o czym piszesz jest właściwie powtarzane w owych opisach.

Sądzę, że powinieneś to i tak zgłosić w serwisie. Wydajesz dodatkowe pieniądze na specjalne doznania zwane B&O i dostajesz taki pasztet.

Fajnie jeżdżący samochód z pierdzacymi głośnikami. Ech...

Tomek_ST-line 03-11-2019 08:32

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Przerabiam ten sam temat. U mnie dodatkowo coś drga podczas jazdy w tylnich drzwiach nawet gdy radio jest wyłączone.
Wczoraj chciałem dać głośniej muzykę do około 13-15 ale po sekundzie musiałem przyciszyć bo nie dało się tego słuchac, tak mocno trzęsły się drzwi ze wszystkich stron.
U mnie wymieniono już jakieś listwy mocujące co wogole nie rozwiązało problemu.
ASO ewidentnie niema pojęcia co z tym zrobić, bo to już chyba 3 próba naprawy z ich strony.

Moleki 03-11-2019 09:07

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Wygląda to na źle zaprojektowane drzwi. Bez świadomości, że będzie w nich mocno pracował głośnik. Zapewne chodziło o zminimalizowanie masy i teraz mamy dodatkowo drgającą powierzchnię. Ciśnienie niskich tonów wymaga dobrej izolacji. Ciężko to pogodzić z niską masą.

mark666 03-11-2019 15:11

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Cytat:

Napisał szeke86 (Post 3189283)
Witam
Mam w swoim st-line zestaw B&O i niestety gdy w piosence jest więcej basu i np głośność jest na poziomie 13+ to drzwi od strony kierowcy bardzo zaczynają trzeszczec. Czy u Was też tak jest

U mnie nic, a czasami dowalam nieżle, basy prawie na maxa.

Tomek_ST-line 04-11-2019 07:17

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Tak to wyglada u mnie.
Głośność na 10, ustawienia basu 1-2 stopnie ponad ustawienia domyślne.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Najlepiej słuchać na słuchawkach.

Utwór ZHU - Faded.
Polecam do testów systemu B&O



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moleki 04-11-2019 14:10

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
No właśnie. Już napisałem co o tym sądzę. Pozostaje nam jazz i małe składy kameralne do słuchania w tej zacnej konstrukcji inżynieryjnej B&O.

Też ma dwa stopnie basu zdjęte a i tak czasem jest go za dużo. Za to przez takie ustawienie średniego basu brak. Wokale nie mają wypełnienia. Bardzo to słychać przy w miarę cichym odsłuchu.

Nawet w prostym zestawie w Jeep Renegade, balans tonalny jest znacznie lepszy i nic się wzbudza w obudowie drzwi.

Słowem oszczędności gdzieś trzeba poczynić. A pozycja B&O dobrze w katalogu wygląda.

loki34 04-11-2019 17:33

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
Mam tak samo,słyszę ewidentne stuki, trzaski w drzwiach, wydaje mi się że to nawet bardziej ze słupka B. Przy najbliższej wizycie w ASO zwrócę na to uwagę może coś wymyślą.

czoess 04-11-2019 18:31

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
U mnie ten sam problem, bas poniżej środkowego ustawienia, a i tak trzeszczy.
Zgłaszałem w ASO ale oni nic nie słyszą...

referee 04-11-2019 20:37

Odp: Trzeszczące drzwi od basu + stukanie w głośniku lewych drzwi
 
- odkręcacie boczki i wyciszacie je we własnym zakresie pianek i mat butylowych jest multum.
4h i po kłopocie i dodatkowo fajnie wyciszone drzwi.

mniej zachodu i jeżdżenia po ASO


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.