Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Pedalbox - Co o tym myślicie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271183)

jacusslavus 19-10-2017 10:07

Pedalbox - Co o tym myślicie?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie jest to tuning faktycznie, ale jakby dodatkowe tryby emulujące moc i moment. Wszak chodzi o przyjemność z jazdy, a nie ile tam czegoś faktycznie przybędzie. No i nie groźne dla gwarancji. Może warto pomyśleć. Rozmawiałem z człowiekiem od tego, można zwracać po 2 tyg. Co o tym myślicie?

latar 19-10-2017 11:06

Odp: pedalbox
 
Wygląda jak Remus Responder. Opinie ma mieszane. Remus kosztuje 200€. Osobiście wolałbym te pieniądze dołożyć do kaloszy typu PSS albo wydać na trackdeje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Edit: Sprawdziłem, ten homoBox kosztuje właściwie tyle samo co Remus. Eee tam.

bzyq81 19-10-2017 18:47

Odp: pedalbox
 
Tylko co to ma dać? Pierwsze widzę takie urządzenie. Patrząc na wskaźnik doładowania to nie ma opóźnień jak nacisnąć gaz. Obroty wstają leniwie ale sygnal z pedalu jest szybki-czyzby to na to recepta?

Wysłane z Tapatalk

jacusslavus 20-10-2017 11:26

Odp: pedalbox
 
Na YT są filmiki jak zmieniają się obroty silnika (po dociśnięciu do 2k) w zależności od programu jaki się włączy w tym urządzeniu. Chodzi o to, że pedal reaguje z nadmiarem. Emuluje większą moc z początku.

Struna 20-10-2017 13:56

Odp: pedalbox
 
żadnej mocy nie emuluje, tylko zmienia charakterystykę działania czujnika pedału.
Wciskasz gaz na 1/3 a efekt jest jak byś wcisnął na 3/4

Dokładnie ten sam efekt uzyskasz po prostu wciskając głębiej pedał gazu.

jacusslavus 20-10-2017 13:58

Odp: pedalbox
 
Cytat:

Napisał Struna (Post 2874207)
żadnej mocy nie emuluje, tylko zmienia charakterystykę działania czujnika pedału.
Wciskasz gaz na 1/3 a efekt jest jak byś wcisnął na 3/4

Dokładnie ten sam efekt uzyskasz po prostu wciskając głębiej pedał gazu.

Nie zupełnie.
Te urządzenie to taki zmiennik charakterystyki silnika, taki guzik sport. Na YT jest film, człowiek wciska pedał przyspieszenia na 2ooo obr. a potem zmienia guzikiem programy na tym gadżecie i wychodzi, że na I programie jest ok. 4000 obr, na II 6000 obr i inne.. Są opinie po niemiecku i angielsku pozytywne, może reklama albo spisek....
Nie wiem, szukam czegoś co zwiększy przyjemność z jazdy. To urządzenie przyspiesza reakcje pedału przyspieszenia elektronicznie, bez utraty gwary, czyli wykorzystuje potencjał który jest w 1.5 EB 150 KM.
Ponadto, rozmawiałem ze sprzedawcą powerboxa Vtecha, (taki odłączalny), który powiedział mi, że do tego silnika wzrost mocy na poziomie 15 KM (box) jest nieodczuwalne, i odradził mi zakup... Myśle, że trafiłem na uczciwego faceta, który nie chciał potem reklamacji, że nic nie czuć...

cliner 21-10-2017 09:21

Odp: Pedalbox - Co o tym myślicie?
 
Zacznij od wskaźników parametrów pracy silnika w kabinie,kasę zaoszczędzoną na mocniejsze sprzęgło przeznaczyć...Gdzieś czytałem,że te silniki mają problem z braniem oleum nadmiernym,a czujników temperatury,poziomu brak.

latar 21-10-2017 10:08

Odp: Pedalbox - Co o tym myślicie?
 
Zapytaj heko o boxa bo gość nie do końca na rację. Sprawdź sobie zresztą temat o tunningu 1.5EB.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

MAG 21-10-2017 13:25

Odp: pedalbox
 
Cytat:

Napisał jacusslavus (Post 2874208)
Nie zupełnie.
Te urządzenie to taki zmiennik charakterystyki silnika, taki guzik sport. Na YT jest film, człowiek wciska pedał przyspieszenia na 2ooo obr. a potem zmienia guzikiem programy na tym gadżecie i wychodzi, że na I programie jest ok. 4000 obr, na II 6000 obr i inne ...

Czyli podsumowując - chcesz sobie kupić urządzenie, którego jedynym zadaniem będzie wciskanie pedału gazu za Ciebie ... :619:

A skoro nic innego to nie daje (mocy nie przybywa, spalanie nie spada, a raczej wręcz wzrośnie), to jaki jest sens jego montażu?
W jaki to niby magiczny sposób ma to zwiększyć "frajdę z jazdy"?


A co do pozytywnych opinii w necie - wiatraczki w dolocie i różne inne dziwne urządzenia tez maja pełno takich opinii ... :619:

Jak juz człowiek cos takiego kupi, to nie chce sie potem przyznać że zrobił głupotę i brnie dalej ...

jacusslavus 23-10-2017 16:24

Odp: Pedalbox - Co o tym myślicie?
 
Dziękuję za opinie, dobrze usłyszeć krytyczne poglądy, które może uratują przed wydaniem kasy. Ten pedlabox to nie jest kwestia, że cyt. "którego jedynym zadaniem będzie wciskanie pedału gazu za Ciebie". Tu chodzi o jakieś opóźnienia, których nie ma przy tym gadżecie tj. zero opóźnień przy przyspieszeniu. Może faktycznie nie ma sensu tego kupować, w świetle prawie 800 pln..., może lepiej wydać na wachę.
Natomiast poberbox vtech-a, bo taki ew wchodzi w grę, polski, kupiony w sieci, zmontowany samodzielnie, daje, lub nie, przyrost rzędu niewiadomego.
Szkoda, bo w świetle gwarancji na 5 lat, musze poczekać długo na możliwość realnego chiptuningu do ok 200 KM. Szkoda, że musze tak długo czekać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.