Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2004-2008] Jak odkręcic nadkole - rdza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281240)

bobot48 22-05-2018 10:44

Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Witam. Przeglądając ostatnio swojego focusa zauważyłem rudą w dwóch miejscach - od strony kierowcy w miejscu gdzie kończy sie próg oraz obok zaczyna się nadkole. Między tymi częściami znajduję się mała szczelina i to właśnie w niej zarówno na błotniku jak i na progu znalazłem rdze( robione przed zimą to było przez lakiernika ale po zimie znowu wylazlo:/). Chciałbym tym się zająć ale nie mam pojęcia jak odkręcić błotnik żeby mieć dostęp do miejsc z rdzą. Ktoś może jakiś schemat ma, albo podpowie które śruby w jakich miejscach odkręcić żeby chociaż trochę ten błotnik odkręcić?
A samochód to focus mk2 przedlift kombi.
Z góry dzięki za pomoc.

gervee 29-05-2018 22:11

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
To znana przypadłość tego modelu.
Popatrz na obrazek z linku a może Ci się wyjaśni co i jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rav 75 30-05-2018 04:54

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Nie da się "trochę" odkręcić. Masz korozję błotnika przedniego na łączeniu z progiem,odkręcając sam dół może się zdarzyć że wspomniany element po prostu złamiesz. Moja sugestia - odkręć cały błotnik.
Swoją drogą zastanów się czy nie lepiej zlecić naprawę fachowcom żeby nie narobić więcej szkód niż masz do tej pory. Usuwanie korozji nie jest prostą sprawą,dlatego w niektórych przypadkach lepiej skorodowany element wymienić na wolny od korozji.

bobot48 30-05-2018 09:58

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Cytat:

Napisał rav 75 (Post 2985824)
Nie da się "trochę" odkręcić. Masz korozję błotnika przedniego na łączeniu z progiem,odkręcając sam dół może się zdarzyć że wspomniany element po prostu złamiesz. Moja sugestia - odkręć cały błotnik.
Swoją drogą zastanów się czy nie lepiej zlecić naprawę fachowcom żeby nie narobić więcej szkód niż masz do tej pory. Usuwanie korozji nie jest prostą sprawą,dlatego w niektórych przypadkach lepiej skorodowany element wymienić na wolny od korozji.

3 lata temu sam robiłem, w zeszłym roku oddalę fachowcom i moja robota dłużej się trzymała niż ta fachowców dlatego pytam o to jak odkręcic ten błotnik. Wydałem tylko kasę :evil:

Cytat:

To znana przypadłość tego modelu.
Popatrz na obrazek z linku a może Ci się wyjaśni co i jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
link coś mi nie działa :/

gervee 31-05-2018 10:47

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Sprawdziłem przed chwilą - link działa.

weuek 31-05-2018 13:44

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Link działa tylko ludziom nie z tych czasów (co umieją czekać). ;-)

bobot48 08-06-2018 08:47

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Wszystko działa bardzo dziękuje za schemat :)

robin_s 11-06-2018 08:55

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Witam

Ile Ci zeszło czasu przy wymianie błotnika ?

Mam zdrowy w kolorze z anglika i na dniach powalczę :027:

Czy po drodze były jakieś niespodzianki, czy raczej łatwo poszło

bobot48 14-07-2018 19:19

Odp: Jak odkręcic nadkole - rdza
 
Jeszcze sie za niego nie zabrałem :) Bliżej wrzesnia albo we wrzesniu za to się wezmę bo po prosty nie mam czasu :) A może Ty już za to zabrałeś się? Jakieś rady może?:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.