Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Czujnik zmierzchu / automatyczne światła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277673)

nering 07-03-2018 07:07

Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Dzień dobry, posiadam forda fiestę mk7 z 2013 roku.
Światła w pozycji 0 świecą tylko z przodu. Jak sprawdzić czy ten model ma czujnik zmierzchu i gdzie on się znajduje?
Czy istnieje taka opcja żeby nie ruszając przełącznika świateł:
- po uruchomieniu zapalały się światła do jazdy dziennej,
- po zmroku zapalały się światła mijania,
- po wyłączeniu silnika gasły światła.

Wasabi88 07-03-2018 09:52

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
1 załącznik(i)
Jeśli masz taki przełącznik świateł, z symolem A jak w ząłączniku to masz automatyczne światła. Automatyczne światła występowały w zestawie z samo ściemniającym lusterkiem (bez pstryczka na dole obudowy) i sensorem deszczu.

nering 07-03-2018 09:56

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
niestety nie mam takiego przełącznika, czyli nici z automatycznych świateł?

Wasabi88 07-03-2018 10:52

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Możesz dołożyć. Ale potrzebne Ci będą przełącznik świateł, sensor deszczu z obudową, lusterko fotochrom, nowa szyba z mocowaniem pod te cuda i wiązka do tego sensora (bo raczej jej nie ma) i trzeba to wszystko aktywować w kompie. Niestety brak tych automatycznych świateł przy dziennych jest irytujący.

nering 08-03-2018 12:41

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
to się nie opłaca...

weuek 08-03-2018 12:44

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Jasne, że się nie opłaca. U siebie mam, ale nie korzystam nigdy, bo przecież sam lepiej wiem, kiedy już mi potrzeba oświetlać przestrzeń przed autem.

nering 08-03-2018 14:21

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
to nie jest problem oświetlenia przestrzeni przed autem. Ustawienie świateł w pozycji 0 kiedy świecą 70% mocy jest mylące w mieście nawet po zmroku, zwłaszcza że świeca też zegary. Nie świecą się światła z tylu i tu jest kłopot.

boncio 09-03-2018 18:06

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Ale po lifcie nie świecą na 70%, tylko jest żarówka h15 do długich/dziennych.

nering 12-03-2018 14:18

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Nie zaprzeczam, faktem jest że świecą światła tylko z przodu.
A może jest jakaś opcja żeby uruchamiały się też światła z tyłu w pozycji 0?

tedi_k 12-03-2018 14:30

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał nering (Post 2947990)
...
A może jest jakaś opcja żeby uruchamiały się też światła z tyłu w pozycji 0?

Każdemu osobno należy wyjaśniać, iż światła dzienne wg przepisu nie obejmują świateł pozycyjnych... Z tyłu też...

wujekcybul 12-03-2018 15:32

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2948001)
Każdemu osobno należy wyjaśniać, iż światła dzienne wg przepisu nie obejmują świateł pozycyjnych... Z tyłu też...

Dz.U z 15.12.2016 poz 2022 " w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"
Załącznik nr 6 (tabelka) p.18, kol.14 mamy tam:

"7) dopuszcza się aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się:
- przednie i tylne światła pozycyjne (...), oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej,
- lub tylko światła pozycyjne tylne"

Wykropkowanie w nawiasie dotyczy tekstu o światłach obrysowych, nas w tym wątku to nie interesuje, wiec darowałem sobie przepisywanie.

Mam tez nowa ibize i tam caly czas swieca sie tylne postojowe czy jade na dziennych czy na mijania.

tedi_k 12-03-2018 16:42

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał wujekcybul (Post 2948033)
Dz.U z 15.12.2016 poz 2022 ...

Masz mnie...:mrgreen:
Tyle razy przy tym manipulowali, że się pogubiłem (nie tylko ja - producenci aut pewnie też)...
Generalnie w Fordzie światła dzienne świecą bez pozycji i jest to "niekonfigurowalne"...

boncio 12-03-2018 17:05

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Ten zapis jest chyba pozostałością poprzedniej wersji, gdzie pozycyjne musiały się świecić z dziennymi i wiele takich aut było. Więc jest, aby tamte auta mogły legalnie jeździć.

Jazda na światłach dziennych po zmroku jest niedopuszczalna. Te dzienne co są w Fieście po lifcie, mimo niewielkiej mocy, to jednak oślepiają trochę, bo świecą prawie jak długie. Ten sam odbłyśnik i brak odcięcia wiązki. I choćby dlatego nie działają postojowe z tyłu, żeby zmusić do włączenia świateł mijania. Poza tym one dają tak mało światła, że bez mijania nic nie widać przed autem.
Wybaczcie, ale mnie wkurzają kierowcy na dziennych w nocy głównie w mieście, bo latarnie i tak są więc widać... Tak samo geniuszy co w deszczu na pozycyjnych jadą (z przodu ściemnione ledy).

wujekcybul 13-03-2018 06:49

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2948067)
Masz mnie...:mrgreen:
Tyle razy przy tym manipulowali, że się pogubiłem (nie tylko ja - producenci aut pewnie też)...
Generalnie w Fordzie światła dzienne świecą bez pozycji i jest to "niekonfigurowalne"...

Najgorsze, ze nie mozna tego na stale wylaczyc. Zreszta w ibizie mam tak samo caly czas wlaczone dzienne niezaleznie od polozenia pokretla. No ale tu sa chinskie kable i mozna sobie przez VAG skonfigurowac. W Fiescie najbardziej mi brakuje mozliwosci wylaczenia dzwieku przy wlaczonych swiatlach i otwartych drzwiach. Pomimo tego, ze nie swieca to i tak buzer nawala. A nie chce mi sie zegarow wyjmowac bo to na pewno tam nawala.

boncio 13-03-2018 11:24

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał wujekcybul (Post 2948320)
Pomimo tego, ze nie swieca to i tak buzer nawala.

Masz na myśli położenie pokrętła na mijania, gdzie po wyłączeniu zapłonu nic się nie świeci? Też mnie zastanawia co autor miał na myśli.

wujekcybul 13-03-2018 18:25

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2948459)
Masz na myśli położenie pokrętła na mijania, gdzie po wyłączeniu zapłonu nic się nie świeci? Też mnie zastanawia co autor miał na myśli.

Tak a nadal jest dzwiek przypominajacy, ze swiatla sa wlaczone. W Focusie mozna to wylaczyc programem. W Fiescie nie ma tej opcji wogole. Nie ma takiej lini w IPC. Pozostaje wyjac licznik i odciac zasilanie od glosnika.

marion6660 20-03-2018 03:34

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Światła dzienne w zamierzeniu mają zmniejszać zużycie prądu i jaki jest sens jazdy z dziennymi i mijania jednocześnie ? A sporo takich aut widzę. Ja dołożyłem dzienne zamiast przeciwmgielnych i zawsze świecą po włączeniu zapłonu (nie ma możliwości jazdy bez żadnych świateł) w pozycji 0 a włączenie jakichkolwiek świateł (mijania , drogowe , Auto) je wyłącza.

boncio 21-03-2018 13:24

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał marion6660 (Post 2951926)
sens jazdy z dziennymi i mijania jednocześnie

Bo one wtedy są pozycyjnymi na 30%, a nie dziennymi na 100% jasności.

lukaszooo 12-08-2018 08:36

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
A zna ktoś odpowiedz na odwieczne pytanie, czy czujnik zmierzchu i czujnik deszczu to dwa oddzielne sensory ????

To duze po prawo to radar city stop, po lewej jest miejsce na antene gps ???
https://images89.fotosik.pl/16/9332ab35a8c0dc4dmed.jpg

Tutaj czujnik deszczu
https://images92.fotosik.pl/16/4052e24566a5aefemed.jpg

Chciał bym uruchomić auto światła, czy czujnik zmierzchu to jakieś dodatkowe urządzenie ?

oslowek 20-09-2018 20:17

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Moja fiesta mk7 poliftowa ma ACS ale nie ma automatycznych wycieraczek, automatycznych świateł i lusterka fotochromatycznego. Chcę to dołożyć. Pytanie, jakie klamoty są potrzebne do zestawu z ACS?

Na pewno potrzebny przełącznik świateł z pozycją auto; czujnik deszczu i lusterko fotochromatyczne + aktywacja kompletu. Czy ktoś mógłby podać numery FINIS tych części do współpracy z ACS (lusterko fotochromatyczne ma na pewno znaczenie, że musi być do współpracy z ACS)? Chciałbym kupić właściwe klamoty do swojej fiesty.

Pod osłoną lusterka widzę, że mam przygotowane dwie wtyczki: czarną (dochodzą 3 przewody: niebieski, brązowożólty i czarnożółty) i niebieską (dochodzą 3 przewody: dwa niebieskie i żółtoczarny) gotowe do wpięcia w coś nowego. Myślę, że jedna jest do czujnika deszczu a druga do lusterka fotochromatycznego. Czy ktoś mógłby potwierdzić? Na powyższym górnym zdjęciu kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to dokładnie widać, bo mam tak samo.

Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , po lewej masz miejsce na okrągły czujnik deszczu a antenę GPS do wzywania pomocy masz na dolnym zdjęciu widoczną :-)

oslowek 30-09-2018 17:07

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał oslowek (Post 3032415)
Moja fiesta mk7 poliftowa ma ACS ale nie ma automatycznych wycieraczek, automatycznych świateł i lusterka fotochromatycznego. Chcę to dołożyć. Pytanie, jakie klamoty są potrzebne do zestawu z ACS?

No dobra,
pomóc w temacie musiał wujek google, ale co tam. Widocznie nikt doświadczenia w temacie nie ma. Zrobione, więc sam pomogę innym.

Jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał sobie domontować automatyczne światła i automatyczne wycieraczki do fiesty mk7 po lifcie, która ma system Active City Stop, podaję numery części, które trzeba wymienić:
- lusterko fotochromatyczne BU5A-17E678-VB (z niebieską wtyczką - konieczne do systemu ACS). Numer FORD 1846714 (pasuje też do focusa mk3 lift, bmaxa po 2012 i tourneo/transit po 2013);
- czujnik zmierzchu / deszczu (jest to jeden czujnik) AV1T-17D547;
- przełącznik świateł C1BT-13A024-AB (z pozycją "A"). Numer FORD 1787109.

Nic więcej nie trzeba ruszać, wszystko się tylko podmienia i okablowane wtyczki pod lusterkiem są już gotowe - tylko trzeba je wpiąć w dołożony czujnik deszczu i dołożone lusterko fotochromatyczne. Potem tylko w forscanie włączyć czujnik deszczu i automatyczne światła i gotowe. 15 minut roboty a jaka satysfakcja z samodzielnego tuningu :-)

maxim_wawa 20-09-2019 08:06

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
a co zrobić jeśli w mk7 2010 jest auto, jest czujnik ale w pozycji AUTO świecą tylko pozycyjne ? jak mogę to poprawić aby świeciły mijania/długie na te 70% ew. halogeny przód ?

drno.krk 04-11-2020 18:22

Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał maxim_wawa (Post 3175410)
a co zrobić jeśli w mk7 2010 jest auto, jest czujnik ale w pozycji AUTO świecą tylko pozycyjne ? jak mogę to poprawić aby świeciły mijania/długie na te 70% ew. halogeny przód ?

jeśli to dalej aktualne, to tutaj masz odpowiedź:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.