Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   słabe hamulce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74264)

waldi950 13-07-2009 15:50

słabe hamulce
 
Pozdrawiam.Zacznę od tego żę mam słabe hamulce ( jazda szybciej niż 50km./h to szaleństwo). Mechanik zalecił wymianę płynu ham. tarcz i klocków. Hamulce bez zmian,słabiutkie.Diagnoza mechanika , padła pompa. Po wymianie pompy, lekka poprawa, skuteczność hamulców 50%. Wspomaganie sprawdzone , po uruchomieniu silnika wciąga pedał ham. oraz po zgaszeniu pedał nieopada.Czyli serwo O.K. I w tym momencie skończyły się pomysły mojemu mechanikowi , a mi pozostał problem . Czy ma ktoś jakiś pomysł, co jeszcze można zrobić?

unnn 13-07-2009 16:12

Odp: słabe hamulce
 
a odpowietrzałes hamulce?ale skoro pedał sie normalnie zachowuje to chyba nie wina ciśnienia nie wiem zobaczy z tym odpowietrzeniem

plt 13-07-2009 16:24

Odp: słabe hamulce
 
polecam również sprawdzić czy przewody są ok. to znaczy czy nie są pozaginane.

waldi950 13-07-2009 17:43

Odp: słabe hamulce
 
Przewody są raczej O.K. Co do odpowietrzania to mam z tym dylemat, według książki trzeba odpowietrzać najpierw przód potem tył , ale mój mechanik jest mądrzejszy od książki i odpowietrzał od najdalszego zacisku tak jak normalnie. Może tu tkwi przyczyna ?

unnn 13-07-2009 18:53

Odp: słabe hamulce
 
raczej najpierw najbliższy zacisk pompy

waldi950 13-07-2009 19:02

Odp: słabe hamulce
 
Czyli tak jak pisze w książce, jutro mam wolne to zabiorę się za to i dam znać co i jak. Dzięki.

Rafał A.(antek) 13-07-2009 21:14

Odp: słabe hamulce
 
odpowietrzaj klasycznie, od najdalszego.

Co do slabych hamulcy, napisz czy pedał wciska sie miekko i lekko, czy trzeba uzyc duzej siły do naciskania hamulca.

waldi950 14-07-2009 15:17

Odp: słabe hamulce
 
Pedał wciska się lekko i miękko, ale to tylko przychamowuje,a gdy wcisnąć pedał raptownie z dużą siłą to pedał robi się twardy a hamulec jak z gumy- ciągnie się.

unnn 14-07-2009 17:15

Odp: słabe hamulce
 
to jak jest miekki i auto słabo hamuje to ewidentnie jest zapowietrzony uklad ja tez tak miałem jak wymieniałem klocki z tyłu i mi tłoczek wypadł potem jak odpowietrzyłem to było ok.albo jest cos nie tak z pompa

waldi950 14-07-2009 18:04

Odp: słabe hamulce
 
Pompa była wymieniona, co prawda na używke, ale między moją starą a, tą obecnie wydaje mi się że niema różnicy.Po lekkim wciśnięciu pedału, auto hamuje, tylko strasznie mułowato i przyciskanie hamulca z większą siłą nic niedaje.Hamulce były odpowietrzane przez mechanika dwa razy, 1-po wymianie płynu i 2 raz po wymianie pompy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.