Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288335)

Karlee13 08-11-2018 07:23

przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Dzień dobry. Od końca sierpnia jestem posiadaczką Forda Ka, to mój pierwszy samochód, prawko mam od niedawna, więc proszę o zrozumienie, szczególnie jeśli chodzi o nazewnictwo problemu :)

Od jakichś 2 tygodni z autem dzieje się coś złego. Zaczęło się od tego, że przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować (?). Chcę zmienić bieg, a samochód rwie do przodu i hałasuje... Poza tym jest problem z odpalaniem. Auto stało tydzień u mechanika, który stwierdził że "wyciekał płyn chłodniczy i wszystko się grzało". Auto odebrałam dwa dni temu, od tego czasu stal pod domem no i dziś rano problem z odpaleniem, a po przejechaniu ok. 20 km i próbie zmiany biegów znowu to "gazowanie"... Czy ktoś wie co to wszystko może oznaczać?

damianisko5 08-11-2018 08:06

Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem
 
Podstawowe porady - sprawdzenie ewent. błędów na kompie. I do sprawdzenie włącznik/czujnik pedału sprzęgła o raz "krokowiec". Pewnie sama tego nie zrobisz, a jeśli masz zaufanie do jakiegoś mechanika, to zleć mu sprawdzenie. Inny może Ci zaproponować wymianę pół auta i naciągać na kosmiczne koszty!!! I pisz co zdziałałaś. Gdzie mieszkasz?

Karlee13 08-11-2018 18:17

Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3052713)
Podstawowe porady - sprawdzenie ewent. błędów na kompie. I do sprawdzenie włącznik/czujnik pedału sprzęgła o raz "krokowiec". Pewnie sama tego nie zrobisz, a jeśli masz zaufanie do jakiegoś mechanika, to zleć mu sprawdzenie. Inny może Ci zaproponować wymianę pół auta i naciągać na kosmiczne koszty!!! I pisz co zdziałałaś. Gdzie mieszkasz?

Zachodniopomorskie. Według mechanika komputer nic nie wykazał... Kurczę, no szkoda że zamiast początkowej przyjemności z jazdy, mam lęk przed wsiadaniem do niego, bo nigdy nie wiadomo kiedy sprzęgło zacznie wariować. Dzisiaj to 'gazowanie' wystąpiło dwukrotnie.

damianisko5 09-11-2018 08:11

Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem
 
Cytat:

Napisał Karlee13 (Post 3053009)
Zachodniopomorskie. Według mechanika komputer nic nie wykazał... Kurczę, no szkoda że zamiast początkowej przyjemności z jazdy, mam lęk przed wsiadaniem do niego, bo nigdy nie wiadomo kiedy sprzęgło zacznie wariować. Dzisiaj to 'gazowanie' wystąpiło dwukrotnie.

To mechanik z kompem nie sprawdził przy okazji czujnika/włącznika przy pedale sprzęgła??/ To czysta robota!! A co z krokowcem?

lukaszek_socho 09-11-2018 14:51

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Dobra to od początku :)

Do tego, żeby silnik pracował potrzebne są iskry ze świec zapłonowych, benzyna i powietrze. W tym autku obrotami silnika steruje komputer. To on za pośrednictwem zaworu bocznikowego powietrza reguluje ilość powietrza a za pośrednictwem wtrysków paliwa reguluje dawkę benzyny.
W Twoim aucie najprawdopodobniej usterka leży w zaworze bocznikowym. To on reguluje wolne obroty silnika. Najprawdopodobniej się nie zamyka na tyle na ile powinien i dlatego silnik Ci wyje.
Ta usterka nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. To nie sprzęgło wariuje a obroty silnika.
Po otwarciu maski znajdź coś takiego https://ford.sklep.pl/pol_pm_zawor-b...ik-13463_3.jpg
Odłącz od tego przewody elektryczne i zobacz jak auto będzie sie zachowywało. Powinno Ci zapalić tylko z przyciśniętym pedałem gazu a po puszczeniu gazu zgasnąć.

Karlee13 09-11-2018 22:41

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Cytat:

Napisał lukaszek_socho (Post 3053380)
Dobra to od początku :)

Do tego, żeby silnik pracował potrzebne są iskry ze świec zapłonowych, benzyna i powietrze. W tym autku obrotami silnika steruje komputer. To on za pośrednictwem zaworu bocznikowego powietrza reguluje ilość powietrza a za pośrednictwem wtrysków paliwa reguluje dawkę benzyny.
W Twoim aucie najprawdopodobniej usterka leży w zaworze bocznikowym. To on reguluje wolne obroty silnika. Najprawdopodobniej się nie zamyka na tyle na ile powinien i dlatego silnik Ci wyje.
Ta usterka nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. To nie sprzęgło wariuje a obroty silnika.
Po otwarciu maski znajdź coś takiego https://ford.sklep.pl/pol_pm_zawor-b...ik-13463_3.jpg
Odłącz od tego przewody elektryczne i zobacz jak auto będzie sie zachowywało. Powinno Ci zapalić tylko z przyciśniętym pedałem gazu a po puszczeniu gazu zgasnąć.

Dziękuję za odpowiedź. Będziemy próbować, ale auto i tak do mechanika na bank po weekendzie... Dzisiaj po pracy odpalił mi za bodajże 8 razem i to z użyciem gazu... Wiem że nie powinno się tyle próbować, ale musiałam wrócić do domu. Jakiś koszmar...

1. Problem z odpaleniem
2. Ten ryk silnika
3. I jeszcze światła zaczęły żyć własnym życiem...

Co się dzieje z tym autem?! :(

Jaryska 10-11-2018 06:42

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Trafiłaś na padake, lepiej pomyśl o pozbycji sie tego złomu, bo pewnie zaraz wyjdą inne usterki, a jako Kobieta, cięzko bedzie sobie z tym poradzić.
Jazda z każdą duperelą do mechanika,koszmar.

Karlee13 10-11-2018 15:22

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3053612)
Trafiłaś na padake, lepiej pomyśl o pozbycji sie tego złomu, bo pewnie zaraz wyjdą inne usterki, a jako Kobieta, cięzko bedzie sobie z tym poradzić.
Jazda z każdą duperelą do mechanika,koszmar.

Zaczynam myśleć o pozbyciu się. Ale żeby sprzedać choć za podobną kwotę co kupiłam, to i tak chyba muszę naprawić?

lukaszek_socho 11-11-2018 07:06

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Hmm nie do końca to musi być złom. Być może są 2-3 sprawy do ogarnięcia i będzie z tego dobre auto. Widzę, że nie trafiłaś na dobrego mechanika. To jest auto dość proste w diagnostyce. Ciśnienie paliwa, ciśnienie na cylindrach, szczelność dolotu, stan kabli i świec, stan czujników, stan filtra powietrza i paliwa.
No i musi palić... bo czemu by miało nie palić :)
Znajdź dobrego mechanika, który bierze drożej, ale weźmie się porządnie i powie co jest nie tak. Z "Panem Kaziem" co naprawia na zasadzie "może się uda trafić, albo kobieta się odczepi" to nic dobrego nie będzie.

Karlee13 15-11-2018 18:59

Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować
 
Auto odebrane od mechanika. Czujnik temperatury płynu chłodzącego. Mam nadzieję, że już będzie ok... :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.