Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98169)

pj1812 19-04-2010 22:10

Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem mondeo mk 3, 2,0 tddi, ogólnie jestem zadowolony jednak jest jakies "ale".
Ponieważ do tej pory nie miałem diesla jestem na etapie przyzwyczajania się do "klekotu" silnika jednak jest coś co mnie niepokoi. Mianowicie przy ok 2tys obrotów silnik zaczyna klekotać sporo głośniej, dzwięk moim zdaniem podobny do niewyregulowanych zaworów w fordzie ka mojej żony, tylko że sporo głośniejzy.
Czy ktoś ma tak samo ze swoim autem, być może "ten typ tak ma", lub moze jakiś "znawca tematu" w okolicach zielonej góry ma auto z takim sielnikiem i posłucha mojego silnika i powie co i jak?

SrebnaStrzała 19-04-2010 22:13

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Na zimnym i na ciepłym czy tylko na zimnym ?

pj1812 19-04-2010 22:15

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
dzwięk słychac na zimnym i na ciepłym silniku przy obrotach ok 2 tys

SrebnaStrzała 19-04-2010 22:18

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
...albo to normalne tylko nie jesteś przyzwyczajony, albo masz spalanie stukowe. Nie mam aż takiej wiedzy o TDDi. Poczekaj aż ktoś od TDDi się wypowie ;)

Suchar27 19-04-2010 23:21

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Hej,
Mam Tddi od roku. Gdy go kupiłem też mnie to frustrowało, jeździłem na kompy i szukałem dziury w całym. Goście z Bosha nawet chcieli mi pompę wtryskową regenerować ale sie nie dałem.

Robert_Taki 19-04-2010 23:25

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Ten typ tak ma

Piotr K 20-04-2010 06:44

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Ten typ tak ma. Przyczyna leży w pompie wtryskowej. Nie uszkodzeniu - tylko konstrukcji.
Do około 2 tys obrotów pompa realizuje tzw. wtrysk pilotażowy i dlatego silnik pracuje ciszej. Powyżej tych obrotów kończą się możliwości techniczne pompy jest tylko jeden wtrysk na cykl i silnik zaczyna głośniej pracować. Musisz się do tego przyzwyczaić....

pj1812 20-04-2010 07:45

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
ok więc będę się przyzwyczajał, dziękuję Wam za wyjaśnienie tematu :)

Suchar27 20-04-2010 16:32

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Się ciesz że tak szybko się dowiedziałeś o co chodzi mnie to zajęło około miesiąca i sen z powiek. A tak na marginesie od pewnego czasu gdy silnik mi sie nagrzeje nie słysze już tego chrapania, możliwe że już się przyzwyczaiłem. Kolega ma taki sam wózek jak ja i u niego jest naprawde głośno u mnie nie narzekam. Wymieniłem filtr powietrza, zalałem STP jakieś 5000tyś temu i jestok. Tylko trochę chciałbym dodać mu mocy bo 115na taką budę i 4osoby w aucie to troche zamulka.Może jest jakiś sposób na podkręcenie bez większych problemów?

krzyspolan 20-04-2010 21:08

Odp: Nasilający się "klekot" przy ok 2 tys obrotów
 
Hej koledzy!
A jak obroty dochodzą do około 2 tys. to macie nagły chwilowy spadek mocy (obrotów)??? Jak wtedy mocniej nie wcisnę gazu że się turbo włączy to odczuwam nagły spadek mocy.
Czy to norma?

Oprócz tego jak odpale zimnego to kopci na biało przez około 5 km. Później przestaje kopcić. To też norma czy powinien tylko na początku zakopcić i potem już nie?

Ostatnio wymieniałem końcówki wtrysków bo mi budą trząsło (1200zł)

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.