Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Pilot nie otwiera drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263547)

Bobo1 10-05-2017 07:16

Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Witam,
Posiadam fieste ghia 1.4 benzyna 2006r. Od paru tygodni zauwazylem dziwna rzecz zwiazana z centralnym zamkiem tzn. kiedy zamykam go z pilota, wszystko jest ok, drzwi sie rygluja. Kiedy otwieram, to juz zalezy jak wypadnie, raz otwiera (odblokowuje drzwi) a raz nie, i musze otwierac kluczykiem. Ostatnie kilka dni juz tylko kluczykiem otwieram auto. Wiem, ze pilot raczej dziala, poniewaz po nacisnieciu przycisku otwierania rozkladaja mi sie lusterka...
Czy moglby ktos pomoc?

dzieki i pozdrawiam

marcin1311 10-05-2017 19:02

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Objawy wskazują na mikroczujnik rygla zamka, albo silniczek siłownika.
Mikroczujnik można sprawdzić omomierzem.
Silniczek może mieć zanieczyszczone/zużyte szczotki lub komutator.

Bez wyjęcia zamka ciężko gdybać.

Bobo1 11-05-2017 06:22

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Dzieki wielkie za odpowiedz. Wczoraj przed rozebraniem drzwi, zauwazylem, ze problem dotyczy tylko drzwi kierowcy. Kolejna rzecza, ktora zauwazylem bylo to, ze wewnetrzna klamka w drzwiach kierowcy pozostawala praktycznie nieruchoma kiedy zamykalem lub otwieralem drzwi pilotem. Kiedy od srodka poruszalem ja maksymalnie w jedna i druga strone, zaczelo dzialac bez zarzutu, ale nie wiem na jak dlugo i co moglo byc przyczyna. Zastnawiam sie czy nie odkrecic boczku i potraktowac elementy ruchome WD40.
Co sadzicie?

marcin1311 11-05-2017 06:39

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Zamiast WD-40 pewniej będzie rozkręcić zamek, dobrze przemyć mechaniczne elementy i porządnie nasmarować od nowa. Obecny smar pewnie się zestarzał i nie spełnia swojej funkcji, a mechaniczne elementy ślimaka przez to się zacinają w różnych miejscach i w zależności od tego gdzie się zatrzymają tak działa zamek.

Bobo1 11-05-2017 09:49

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Dzieki za odpowiedz. Piszac "rozkrecic zamek" czy masz na mysli zamek, ktory rygluje drzwi? Zastanawialem sie czy moze problem nie tkwi gdzies przy samej kamce wewnetrznej, lub lince.
Na pewno masz racje, nigdy nie zaszkodzi odswiezenie zamka od srodka. Czy wiesz moze ile taka operacja moze zajac? Rozebranie wyczyszczenie i zlozenie?

marcin1311 11-05-2017 10:12

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Bobo1 (Post 2800589)
... Piszac "rozkrecic zamek" czy masz na mysli zamek, ktory rygluje drzwi? ...

Tak.

Cytat:

Napisał Bobo1 (Post 2800589)
... Czy wiesz moze ile taka operacja moze zajac? Rozebranie wyczyszczenie i zlozenie?

Rozebranie wyczyszczenie i złożenie zamka mi zajeło ok. 1.5h. Zamek otrzymałem do przejrzenia, nie wyjmowałem go z drzwi.

Bobo1 11-05-2017 12:09

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Dzieki za odpowiedz.

Cytat:

Napisał marcin1311 (Post 2800596)
Zamek otrzymałem do przejrzenia, nie wyjmowałem go z drzwi.

Przepraszam, ale nie za bardzo rozumiem?

marcin1311 11-05-2017 19:50

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Naprawiałem zamek koledze, on wyjmował go z drzwi.

Bobo1 12-05-2017 08:09

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
Dzieki za pomoc i odpowiedz. Poki co, przez te pare dni, problem zniknal.
Mam nadzieje ze dobre. Jesli powroci, zrobie generalne czyszczenie.

Dzieki i pozdrawiam

Bobo1 24-05-2017 06:26

Odp: Pilot nie otwiera drzwi kierowcy
 
No i problem powrocil. Musze sie wziac za to od srodka. Tylko kiedy bede mial juz zdjety boczek, czy moglby mi ktos podpowiedziec, w ktorym miejscu znajduje sie ten mikroczujnik i silowniczek i jak one wygladaja? Jesli smarowanie nie pomoze, to mam zamiar je wymienic, tylko musze wiedziec co odkrecic z innego auta :)

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.