Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Jakie Felgi , rozstaw śrub. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187925)

karole 14-08-2013 22:05

Jakie Felgi , rozstaw śrub.
 
Witam,
Jaki jest rozstaw śrub w felgach nowej Kugi? 5 x ile?

Jako że trzeba będzie kupić oponki zimowe zastanawiam się nad felgami. Felg 16" w tym modelu nie widzę a 17" z kolei są tylko alu.
Jakie felgi chcecie założyć do "zimowej" Kugi? Najchętniej to bym założył jakieś stalówki, ale ostatecznie będę przekładać opony...

Atlis 14-08-2013 23:31

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub w nowej kudze.
 
rozstaw i rozmiary znajdziesz w instrukcji obslugi od swojego samochodu.

Gostek_ 15-08-2013 00:37

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub w nowej kudze.
 
Ja się zastanawiam jaki jest sens kupowania i zakładania stalówek do takich aut. Ja w 1 mam opony rantowane i nie ma opcji żeby felgę skrzywić przy normalnej jeździe. Nie widzę też po 2 zimach żadnych śladów na oryginalnych alusach. Za to letnie sobie kupiłem na bogato, w sumie na nich aż tak nie stracę przy ew. wymianie auta. Jak chcesz kupić coś na zimę w alu to byle nie na allegro czy innych badziewiach. Patrz markowe i poczytać certyfikaty TUV jaki mają nacisk dopuszczalny, porównaj to też z oponami, jakie sobie zapodasz.

karole 15-08-2013 13:03

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub w nowej kudze.
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2060365)
rozstaw i rozmiary znajdziesz w instrukcji obslugi od swojego samochodu.

Instrukcję czytałem, rozmiary tam są, ale rozstawu nie widziałem.

Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 2060381)
Ja się zastanawiam jaki jest sens kupowania i zakładania stalówek do takich aut.

Jedyny sensem jest niższa cena.

Opon letnich nię będę kupować, bo po co mi drugi komplet. Zastanawiam się natomiast nad rantowaną zimową.

Feligi alu chyba sobie odpuszczę... cena taka, że może na przyszły sezon.

Dziękuję za uwagi co do felg.

jankowalski973 16-08-2013 12:06

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Planuję zrobić to samo, tyle że myślałem o 16' i wyższym profilu ale faktycznie niema na ten temat informacji,.
W salonie proponowali mi zimówki z felgami (w marcu) więc nie wiem czy parametry nie będą identyczne jak w pierwszej kudze.
Oryginalne opony ponoć są wielosezonowe

Miraks 17-08-2013 09:28

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Jeśli pisze M+S to oznacza, że są całoroczne, ale oto co znalazłem w sieci ... opona z napisem M+S nie jest zawsze oponą zimową. Takie oznaczenie może znajdować się na oponach całorocznych lub przeznaczonych specjalnie do aut z napędem 4x4 ... Nie wiem jak to rozumieć. Ja jeżdżę wiosną, latem i jesienią na M+S a zimą na "zimowych" dedykowanych dla 4x4, a konkretnie na Vredestein Wintrac 4 Xtreme, które mogę ze spokojnym sumieniem polecić (zresztą inni na tym forum też chwalili te opony). Cały rok jeżdżę na fordowskich alu, na których auto wyjechało z salonu i jakoś zima im specjalnie nie szkodzi (a trzy zimy już za mną - jazda głównie po drogach na których jest błoto i sól.).

Miraks 18-08-2013 08:48

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Przy okazji tematu alufelg pytanie do użytkowników nowego modelu Kugi - czy przy alufelgach fordowskich w tym modelu nadal są nakrętki ze spadającymi nakładkami czy Ford wreszcie coś z tym zrobił?

b@rth 18-08-2013 19:11

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Mysle ze na odpowiedz troszke poczekamy... bo one tak od razu nie odpadaja przeciez... :diabelek:

wojtekn 19-08-2013 09:39

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Nowa Kuga ma już inne nakrętki, więc może już poprawili. ;)

Qga 19-08-2013 21:56

Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2060317)
Witam,
Jaki jest rozstaw śrub w felgach nowej Kugi? 5 x ile?
.

Czy ktos z wlascicieli nowej Kugi moze potwierdzic rozstaw srub w felgach?
5x108?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.