Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] komunikat awaria silnika - pompa wchodzi w tryb awaryjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236639)

froggy121 09-01-2016 23:45

komunikat awaria silnika - pompa wchodzi w tryb awaryjny
 
Witam,

To mój pierwszy post, więc na początku chciałem powitać wszystkich użytkowników forum :)

Mój problem przedstawia się następująco:

Samochód na 5 i 6 biegu powyżej 2000 obrotów przy dynamicznym naciśnięciu pedału gazu traci moc i wyświetla komunikat Awaria Silnika, do tego kontrolka check engine żółta na prędkościomierzu. Po wyłączeniu i ponownym odpaleniu silnika komunikat znika a auto odzyskuje moc. Przy normalnej jeździe auto też wyraźnie ma 30-40% mniej mocy przy dynamnicznej jeździe. Na komputerze wyszły błędy DPF i pompy paliwa (błąd ciśnienia w pompie, pompa przechodzi w tryb awaryjny. komunikat nie wskazuje czy ciśnienie za niskie czy za wysokie, logika wskazuje że za wysokie).

Pojeździłem z tym problemem kilka miesięcy do wymiany oleju i filtrów żeby sprawdzić czy w filtrze paliwa nie ma opiłków - opiłki są ale sporadyczne i małe, zaufałem tu mechanikowi, że nie powinienem na razie sie nimi przejmować.

Pojeździłem kolejny miesiąc, dwa dni temu inny mechanik specjalizujący się w DPF'ach i programach wyciął mi DPF i zaślepił EGR. Silnik wyraźnie lepiej pracuje, check engine zniknął, jeździ się płynniej, czuje że ma troszkę więcej mocy ale zdecydowanie nie tyle ile powinno (jeżdze autem od nowości).

No i co najważniejsze, niestety, na 5 biegu przy 120-130km/h autko przeszło mi dzisiaj w tryb awaryjny, więc wycięcie DPF nie rozwiązało sprawy.

Temat komunikatu o usterce silnika był omawiany kilka razy na forum, ale nigdzie nie natknąłem się jaki związek może mieć to z błędem ciśnienia w pompie. Mechanicy też rozkładają ręce, chcą auto na 3-5 dni żeby wszystko dokładnie posprawdzać, aczkolwiek to wiązałoby się dla mnie ze sporymi kosztami i szukaniem komunikacji zastępczej, czego chce uniknąć.

Jeśli to może mieć jakiś związek, dodam że problem zaczął się gdy jechałem autem 190km/h, czyli prawie max, które to autko może osiągnąć - wtedy pierwszy raz wyskoczył mi ten błąd i auto straciło moc do poziomu 110km/h max. Od tamtego czasu niemożliwa stała się jazda powyżej 140km/h i gwałtowne przyspieszanie na 5 i 6 biegu, bo od razu wyskakuje awaria silnika.

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? od czego zacząć w dalszej diagnozie tego problemu? z góry dziękuję za porady


autko ma przejechane 168 000, 2.0 tdci, rok produkcji 2009.

jurman 11-01-2016 22:20

Odp: komunikat awaria silnika - pompa wchodzi w tryb awaryjny
 
Miałem podobny problem - samochód stracił moc, kontrolka silnika się świeciła i jeszcze ten nielubiany znaczek i komunikat - silnik usterka.
Pojechałem do aso - i co się okazało - jakieś gady pogryzły i zeżarły przewody turbo. Trzeba było nowe.
Teraz samochodzik znów chodzi jak trzeba.

maro11 14-02-2016 17:20

Odp: komunikat awaria silnika - pompa wchodzi w tryb awaryjny
 
I jaki był finał Pana samochodu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.