Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wspomaganie kierownicy ciężko chodzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256184)

rutkof 01-01-2017 20:54

wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Cześć Koledzy mam do was pewne pytanie, ja ciężko pracuje u was wspomaganie kierownicy ?
Miałem w życiu kilka aut tym s-max 2009 którym jeżdżę już dwa lata więc się przyzwyczaiłem, lecz wydaje mi się, że chodzi coraz ciężej chodzi wspomaganie. W żony Toyocie Corolli mogę obracaj jednym i to nawet małym palcem kierownicę, a u to nawet kciuka bym połamał a kierownicy bym nie ruszył. Poza tym trochę dziwne że po przekroczeniu połowy obrotu całkowitego kierownicy nie wraca już spowrotem a nawet potrafi się "dokręcić" do końca jak się kierownicy nie przytrzyma. W tamtym tygodniu miałem badania techniczne i wszystko jest ok. Chciałem zapytać czy u was jest tak samo?

fryszard 01-01-2017 21:17

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
W fordach wspomaganie chodzi trochę ciężej niż w innych autach, ale bez przesady jednym palcem można kręcić. Sprawdź ilość płynu w zbiorniczku. Może pompa już wysiada?

jussi 01-01-2017 21:31

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Tak jak przedmowca @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mowi fordach ciezej chodzi wspomaganie. Ja sie juz przyzwyczailem i dla mnie jest ok osobiscie nie lubie lekkiego wspomagania. Sprawdz ilosc plynu oraz kolor czy nie jest czarny zużyty. Mialem tak w mondeo plyn byl czarny i troche gesty po wymianie bylo duzo lepiej.

latar 02-01-2017 10:25

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Filtr oleju wspomagania może być zatkany. Do tego zacząłbym od wymiany oleju. Koszt niewielki. Ze stówka z robocizną.

rutkof 02-01-2017 15:09

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Dzięki - spróbuje wymiany filtra.
A co dokręcania się też tak macie ? czy zawsze kierownica jak puścicie to wam odbija na początkowe ustawienie?
Ja miałem wcześniej coś takiego w nubirze że jak dodałeś gazu na skręconej kierownicy to trzeba ją było trzymać bo sama na maxa się skręcała. Tu mam całkiem podobnie i to mnie trochę martwi gdyż w innych moich autach takie zjawisko nie występowało.
Pozdro

Kayu 02-01-2017 16:00

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Jeśli kierownica nie wraca to do sprawdzenia:
- geometria
- górne łożyska amortyzatorów z przodu

rutkof 09-01-2017 20:24

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Dzięki za porady. Jak zrobię dam znać co i jak.

planeta58 17-05-2017 15:41

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
2 załącznik(i)
Witam. Mam pompę mechaniczną chcę wymienić olej i tu moje pytanie jaki konkretnie mam zakupić , obecnie jest taki jak na foto kolor prawie czerwony , podaję nr vin , może ktoś sprawdzić co powinienem kupić jeżeli czerwony to jakieś namiary poproszę.
Pozdrawiam.

salom 17-05-2017 15:54

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
ATF 200 lub ATF 220, czerwony, cena 18 zł 1 litr.

planeta58 17-05-2017 16:49

Odp: wspomaganie kierownicy ciężko chodzi
 
Dziękuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.