Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303969)

darkoser0 11-12-2019 19:08

co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Witam wszystkich,
Mam pewien problem otóż chodzi o mój samochód mondeo mk2 1.8 16V z LPG 1998 r. Chodzi konkretnie o wolne obroty nikt nie potrafi z mechaników których mam w okolicy trafnie zdiagnozować co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy ze stałą prędkością.Miałem sprawdzane ciśnienie w cylindrach jest okej,egr również krokowy chyba też świece,kable,akumulator,cewka nowe.Jedyne co oni nie sprawdzali a mi daje do myślenia to przepływomierz po którego odłączeniu silnik pracuje tak samo i w ogóle nie reaguje na podłączenie czy też odłączenie przepływomierza.Podaje link do filmu na yt na którym słychać jak silnik pracuje.Pozdrawiam i proszę o POMOC!! [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kluska123244 11-12-2019 19:30

Odp: Problemy z Mondkiem
 
miałem ten sam motor, dziś poszedł na złom :D

zaślep EGR tylko czymś grubszym niż puszka po piwie bo przepali się od ręki autko zacznie lepiej zapalać i przestanie falować obrotami.

Jeśli masz zagazowany silnik możesz też odłączyć przewód podciśnienia od parownika bo możliwe że jak u mnie puszcza ci gaz i auto podczas pracy chodzi na 2 paliwach jednocześnie przez co rozjechały się mapy wtrysków

darkoser0 12-12-2019 05:28

Odp: Nieznana przyczyna
 
No dobra ale chciałbym znać przyczynę konkretną czy to wtryski czy coś innego.Nikt nie potrafi tego zdiagnozować

darmodziej 12-12-2019 05:49

Odp: Nieznana przyczyna
 
Cytat:

Napisał darkoser0 (Post 3202356)
chciałbym znać przyczynę konkretną

Nikt Ci gwarancji nie da, że akurat to jest przyczyną, zwłaszcza gdy zna tylko objawy przez Ciebie opisane. Tak jak kolega wyżej pisał, zaślep EGR-a. Prawdopodobnie to on jest winowajcą.

darkoser0 13-12-2019 08:51

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
W poniedziałek mechanik mi zaślepi.Bo ja jestem laikiem

karloss 13-12-2019 11:51

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Ten silnik chodzi trochę jak dieselek. Może luzy zaworowe nieprawidłowe? Nie pamiętam czy w tym silniku (tak jak w 1.6 zetec) w zależności od rodzaju pokrywy zaworów (czarna lub srebrna) są popychacze hydrauliczne lub zwykłe.
Może któryś popychacz niedomaga?

krystian1410 13-12-2019 13:26

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3202714)
Może luzy zaworowe nieprawidłowe? Nie pamiętam czy w tym silniku (tak jak w 1.6 zetec) w zależności od rodzaju pokrywy zaworów (czarna lub srebrna) są popychacze hydrauliczne lub zwykłe.

w 98 roku luzy reguluje się płytkami

darkoser0 16-12-2019 10:05

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Mechanik napisał że może mi to zrobić ale komputer napewno będzie wyrzucal błąd i żeby samochód nie przeszedł w tryb awaryjny ale czy to mogłyby być luzu zaworowe jak ciśnienie mam dobre w cylindrach chyba że jedno z drugim się nie wiąże

darmodziej 16-12-2019 15:49

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał darkoser0 (Post 3203525)
Mechanik napisał że może mi to zrobić

Co Ci może zrobić?

darkoser0 19-12-2019 14:22

Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy
 
Że mi to zaślepi ale jego zdaniem to nie to mówi że to raczej map sensor.wracając do egr mówi że zaslepic może jak chcę ale że mi kontrolka silnika wyskoczy na desce


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.