Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] 2.0 ecoboost lpg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307948)

Damiann 05-04-2020 19:57

2.0 ecoboost lpg
 
Sa tu posiadacze lpg w tym silniku chodzi mi o jakieś opinie czy warto to robić?

Barixon 05-04-2020 20:42

Odp: 2.0 ecoboost lpg
 
Przyjeżdża do mnie klient co jakiś czas na serwis Forda Edge z silnikiem 2.0 eb auto posiada instalację lpg Stag z dotryskiem benzyny. Z samym silnikiem jest na razie ok przebieg ok 80 tyś lata na gazie od 60 tyś serwis olejowy co 15 tyś za ten czas silnik pobiera ok 0.7l oleju . Raz pojawił się błąd sądy ( za bogata mieszanka ) odesłałem na korektę gazu i skasowałem błąd innych bolączek brak. Silnik ładnie znosi gaz w tym konkretnym egzemplarzu

Fontak 29-05-2023 21:20

Ford Mondeo/Fusion MK5 2.0 EB 240KM LPG
 
Cześć
Instalował ktoś z was LPG do eb 2.0.
1.Czy czujecie spadek mocy?
2.Po ilu wam się zwróciła instalacja?
3.Jakiej firmy posiadacie instalacje?
4.Czy pojawiły się jakieś problemy przez gaz?
5.Co ile robicie regulacje luzów zaworowych silnika

Może dodać coś od siebie co też warto wiedzieć

Lord_Fordemort 30-05-2023 07:21

Odp: 2.0 ecoboost lpg
 
1. Nie
2. W moim przypadku to niemiarodajne, bo mamy drugie, małe autko miejskie do obijania na parkingu pod Lidlem, a Fordemort służy głównie na trasy albo jak mikrus się zepsuje.
Poza tym na początku dotryskiwał za dużo benzyny (~2,7l/100) po doregulowaniu spadło do 1-1,5l/100 (to nie do końca musi być wina gaziarza, był problem z czujnikiem rozrządu).
Ale tak niecałe 3 lata, jak ktoś więcej jeździ to wiadomo, będzie szybciej.
3. KME NevoSky
4. Nie. Żadnych. No może poza debilem, który naprawiał mi skrzynię i twierdził, że nie przechodzi adaptacji, bo komputer od gazu coś zakłóca. Musiałem odpiąć wtryski, żeby mu udowodnić.
5. Też Ci nie powiem, bo akurat na jesieni robiłem wałek rozrządu (bez związku z LPG) i przy tej okazji wszystko ustawili. Nie wiem, za ile musiałbym do tego zajrzeć, gdyby nie to.

Ogólnie polecam, ja co prawda montowałem 4 lata temu, kiedy Pb95 była po 4,50 a gaz 2 zł z kawałkiem, a instalacja chyba 4k albo coś około, dzisiaj przy tej pisflacji podejrzewam, że za samą robociznę krzykną 150% więcej, ale z kolei ceny paliw też poszły w górę więc ten czas zwrotu jakoś się pewnie zrównoważy.

Najważniejsze, to sprawdzać opinie o gaziarzu, bo tych instalacji do Forda z dotryskiem jest chyba raptem 2 na rynku i pierwszy lepszy Zdzichu, który całe życie wstawiał tylko parowniki do Poldków Ci tego po prostu nie ogarnie.
To jest jedyne, na co trzeba uważać - dobry magik. Jak będzie dobrze ustawione, to podziała latami i da duże oszczędności.

Oczywiście zakładam, że wymieniasz w zalecanych odstępach filtry itd.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu Wi-Fi (sąsiada)

Fontak 31-05-2023 18:19

Odp: 2.0 ecoboost lpg
 
Ile dałeś za naprawę wałka?

Lord_Fordemort 01-06-2023 06:51

Odp: 2.0 ecoboost lpg
 
Coś ok. 4k PLN, ale nie róbmy off-topu

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu Wi-Fi (sąsiada)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.