Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie chce odpalić na mrozie -13 C (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86646)

inox 20-12-2009 17:29

nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
witam , mam problem z moim mondziakiem 2,0 tddi 2001 r . Mianowicie przy dużym temperaturach minusowych nie chce odpalić za pierwszym razem . Wczoraj po raz kolejny mi zrobić takiego psikusa , wiec wziąłem akumulator na cała noc do domu i podładowałem . Dzisiaj podłączam naładowany akumulator ( tem -14 C) próbuje odpalić auto i nic z tego , rozrusznik kręci , akumulator tez ładnie kręci ale auta nie mogłem odpalić . Dopiero za piątym razem po dużym męczarniach odpalił ,a z wydechu straszne kłęby dymu wyleciały . Jak troszkę pochodził , zgasiłem go ,to ponownie bez problemu odpalił . Co moze być tego przyczyna ????? Czy jest możliwe ze paliwo lub cos innego przy takiej temperaturze zamarzło ?? Dodam ze całkiem niedawno (2 miesiące temu) wymieniłem filtr paliwa , filtr powietrza ,no i pompę paliwa bo mi poszarpywał i się dusił na rozgrzanym silniku . Ach 2 tygodnie temu wlałem na pełen zbiornik paliwa preparat do czyszczenia wtrysków STP . Teraz mam pytanie czy mogę po tak krótkim czasie wlać jakiś inny wynalazek przeciw zamarzaniu ropy ?? I najważniejsze pytanie co moze dolegać mojemu mondziakowi ??

Kapsel_lg 20-12-2009 17:45

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
hmm... odpowiedź jest dość prosta czyli: dolegać może wszystko :)


Jak najbardziej mogła ci sie zrobić kaszka w zbiorniku i dlatego masz problem z odpalenie, spokojnie możesz wlać do baku jakiś odmrażacz.
Jeśli po iluś razach odpalił to oznacza że problem może leżeć w dostarczaniu paliwa do silnika (czyli patrz wstęp).

tomek22 20-12-2009 17:49

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Sprawdz swieczki bardzo możliwe że padły. Pozdro

inox 20-12-2009 17:57

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Co do świeczek to jak wymieniałem niedawno pompę paliwa , majster mi sprawdzał grzanie świec i stwierdził ze są igła

Czy faktycznie denaturat pomoże na zamarzanie ropy ?? ile wlać na połowę zbiornika

Kapsel_lg 20-12-2009 18:11

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
żaden denaturat!!!!!!!!!!!!!
To nie czasy komuny i diesli typu Mercedes 200 :)

Kup odmrażacz do diesla (STP, Liqui Moly... w najbliższym supermarkecie na 100% coś znajdziesz). I to wlej do zbiornika.
Możesz tez na stację podlecieć z karnistrem i zimowego diesla nalać a potem do baku ale to słaby sposób.

aandreeas 20-12-2009 18:32

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Po dolaniu środka na czyszczenie wtrysków wyczyścił Ci się cały układ paliwowy...mimo tego że wymieniałeś filtr paliwa prawdopodobnie nowy już masz też zapchany. Szkoda że przed wymianą filtra nie dolałeś środka na czyszczenie wtryskiwaczy...proponuję odżałować 50 zł i kupić nowy filtr i go wymienić powinno pomóc...Pozdrawiam

aandreeas 20-12-2009 18:35

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
A co do dodawania teraz środków uszlachetniających do niepewnego paliwa to najbardziej skuteczna jest najzwyklejsza nafta. Najlepiej wyjeździć to co się ma w zbiorniku i zatankować typowo zimowe paliwo.Napewno pomoże...nie zaszkodzi

Suchar27 20-12-2009 19:30

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Cytat:

Napisał inox (Post 1314847)
Co do świeczek to jak wymieniałem niedawno pompę paliwa , majster mi sprawdzał grzanie świec i stwierdził ze są igła

Czy faktycznie denaturat pomoże na zamarzanie ropy ?? ile wlać na połowę zbiornika


denaturat kolego to jest do picia...:P

Suchar27 20-12-2009 19:34

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Mam te same objawy co INOX z tym że mi kręci i wogule nie odpala:027:
Też wymiaiałeem filtry i wlałem STP. Podejrzewam że mam kasze w zbiorniku. Po kilkunastu razach krecenia dławi się jakby chciał odpalić ale nic to nie daje.

Morpho 22-01-2010 10:29

Odp: nie chce odpalić na mrozie -13 C
 
Ja mam to samo, przy -4 odpali z czkawka, przy -8 na 3 razy, przy -11 5 razy i dupa, poczekalem az sie ociepli, pojechalem do mechnika, wyminile pompke paliwa, ze niby malo daje ropy, byl jaksi blad poczatku wtrysku na pompie skasowali "poogladali" pompe, niesteirdzili nic na samej pompie ( poza pomyslem ze daje za duzo paliwa, ze jest uszkodzona i to mzoepwodiwac ze tego paliwa na dziendobry ejst za duzo.. ) sprawdzili wtryski cisnienie swiece, wszystko super.... znow bylo -7 za 2 razem odpalil dopiero, pojechalem kupic jakis preparata przeciw wystracaniu parafiny , wlalem. teraz odpalalem - 11, za drugim razem odpalil, nie wiem czy to akurat szczescie, czy to cos faktycznie pomoglo, i ewentualnie zeby bylo super, to filtr paliwa wyminic bo sie zasyfil? moze ktos jzud oszedl w czym problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.