Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] spadająca temp. płynu chłodzącego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236634)

mizerd 09-01-2016 20:51

spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Witam!
Niedawno zakupiłem ff mk3 1,6 w dieslu i jadąc zauważyłem, że na światłach, podczas jazdy na luzie, a nawet podczas jazdy na niższych biegach ze stałą prędkością wskazówka temp płynu chłodzącego opada. Postanowiłem zadzwonić do kilku serwisów głównie ASO i jednego niezależnego z zapytaniem czy to normalne. Odpowiedź brzmiała, że NIE i że w focusie się z taką przypadłością nie spotkali. Natomiast na forum trochę poczytałem i niektórzy piszą, że to normalne, że dzisiejsze silnika diesla tak mają bo coś tam .... W związku z tym piszcie kto w dieslu 1,6 tdci ma taką przypadłość i jak jest faktycznie. Czy tak ma być czy szukać przyczyny??
Pozdrawiam

Tarmas 09-01-2016 21:07

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Zacięty termostat prawdopodobnie.

wtomeks 10-01-2016 00:10

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
termostat do wymiany

cezarg1410 10-01-2016 00:13

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Tak masz na mrozach czy w każdej temperaturze?
Jeśli na mrozach to normalne, jeśli w każdej temperaturze to nienormalne.

kacper69 10-01-2016 03:05

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Ja też zauważyłem ta przypadłość w fokus mk3 diesel 1,6
a konkretnie , jak jest np. -10C auto dogrzane w trasie temperatura silnika ustabilizowana , no może ciut poniżej tej co pokazuje wskaźnik jak jest temperatura otoczenia powyżej zera.
a problem się pojawia, gdy wjeżdża się np. w teren zabudowany, trzeba zwolnić, albo zatrzymać się przed światłami, już po chwili też widzę, że wskazówka temperatury silnika opada o jakieś 2 mm, po rozpędzeniu auta np. do 90 km temperatura się podnosi.

kriss7777 10-01-2016 06:44

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Też to mam a poza tym długo się nagrzewa, jak temperatura jest na plusie to jest ok, jak poniżej 0 to objaw dokładnie taki sam jak piszecie. A tak z ciekawości to wymienił ktoś termostat z tego powodu z zadowalającym efektem?

t.tom 10-01-2016 07:18

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
U mnie przy takich samych objawach ASO stwierdziło niedomykanie termostatu i czekam na wymianę w przyszłym tygodniu.
:(

kriss7777 10-01-2016 08:59

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
a jakie to koszty w ASO?

t.tom 10-01-2016 11:16

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał kriss7777 (Post 2513825)
a jakie to koszty w ASO?

Bardzo bolesne - ok. 650 zł (dałem się przekonać 2 letnią gwarancją na wymieniony termostat).
Niezależny serwis wycenił na ok. 450 zł wymianę na zamiennik febi bilstein.

kriss7777 10-01-2016 11:28

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Uups, myślałem że to trochę tańsza operacja, oby przyniosła oczekiwany efekt


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.