Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326121)

Boho 01-01-2022 17:21

czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
cześć,
pacjent Edek 2.0 diesel 2016 AWD - czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

krzysztofSJZ 01-01-2022 17:29

Odp: zbieżność
 
po zakupie swojej Kugi musiałem zrobić w PL przegląd i przy okazji sprawdzili zbieżność, przód okazał bdb. a tył lekka rozbieżność więc ustawili całość, Edge czy Kuga chyba ma takie samo zawieszenie? To chyba raczej tak na obu osiach, chyba już teraz ciężko o auto w którym do ustawienia jest tylko przód, oczywiście powiedzmy tak jak na naszej stacji cena jest jednakowa 1 oś czy 2

Norwag 07-01-2022 11:11

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Podepne się z pytaniem.
Gdzie w warszawie lub okolicach zrobię zbieżność w edku ?
już kilka warsztatów powiedziało ze w tym aucie nie zrobią bo nie mają programu...

robsoncz 07-01-2022 13:22

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Tak naprawdę dla chcącego nic trudnego. Wystarczy wygrzebać wartości z instrukcji , a mechanik przy odrobinie dobrej woli może w komputer wpisać podobne auto. To wcale nie musi być Edge. Komputer pokaże przecież co jest ustawione i wtedy korekta lub nie. To są tylko proste pomiary konta nachylenia i zbierzności metodą statyczną.
No ale takich mamy mechaników- przepraszam wymieniaczy- bez inicjatywy ...
Ja właśnie tak ustawiałem sprawdzając wszystkie koła ( po wymianie magla) i nie ma problemów, o ile pamiętam to mechanik wpisał chyba VW Sharan(?) on ma chyba podobnie (ale pewności po 2 latach nie mam)

arekmiz 07-01-2022 17:02

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Cytat:

Napisał Norwag (Post 3389910)
Podepne się z pytaniem.
Gdzie w warszawie lub okolicach zrobię zbieżność w edku ?
już kilka warsztatów powiedziało ze w tym aucie nie zrobią bo nie mają programu...

Ja robiłem w SCDS Warszawa Ursus, ul. Nowotyska 15. Zbieżność elegancko ustawili, a przy okazji znaleźli jakąś obluzowaną osłonę (coś mi skrzypiało, ale nikt wcześniej nie umiał znaleźć). :)

danwit2 08-01-2022 09:55

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Cytat:

Napisał Norwag (Post 3389910)
już kilka warsztatów powiedziało ze w tym aucie nie zrobią bo nie mają programu...

programu nie mają??? to oni na oko robią? zbierzność się ustawia wpisując wartości danego samochodu w komputer i tyle i reszta to nastawy. Edge jak i Escape (Kuga) występują normalnie w Polsce i Europie więc jaki mają problem z zaciągnieciem danych tych pojazdów. Chyba , ze ustawiają w Żukach i Nysach tylko.

krzysztofSJZ 08-01-2022 18:35

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Cytat:

Napisał Norwag (Post 3389910)
już kilka warsztatów powiedziało ze w tym aucie nie zrobią bo nie mają programu...

wpisz w wyszukiwarkę geometria w 3d Warszawa zaręczam ci że jest mnóstwo, telefon i w kilka chwil wiesz wszystko
a tak z ciekawości podjechałem do na na stację i zapytałem chłopina się trochę pośmiał i stwierdził że jak kupowali sprzęt to było kompletne oprogramowanie EU i USA oczywiście na dzień zakupu

wojt1975 08-01-2022 18:50

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
A jak nie mają na stacji Edge, to wystarczy że ustawią na bazie Galaxy - mają tą samą płytę podłogową, podobnie jak XC60. A w załączeniu - dla benzyny - parametry zbieżności i kąty pochylenia kół. Ustawia się i przód i tył. Camber to pochylenie koła, caster to zbieżność.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c3d8747362.jpg

Basra 08-01-2022 19:38

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Witam

Caster to kąt wyprz.sw.zwrotnicy.A Camber to kąt poch.koła.

pozdrawiam

wojt1975 08-01-2022 19:40

Odp: czy zbieżność ustawia się tylko na przedniej osi czy na obydwóch?
 
Sorki w takim razie za wprowadzenie w błąd i dziękuję za sprostowanie
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.