Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Check engine PO171 mieszanka za uboga (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250259)

tomaso83 06-09-2016 14:59

Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Witam. Jestem posiadaczem benzyniaka 1.8 o mocy 120 koni z 2003 roku. Od jakiegoś czasu regularnie co 3-4 miesiące wyskakuje check. Kod błędu to PO171 (mieszanka za uboga bank 1).Mechanik nie jest w stanie jednoznacznie określić powodu. Troszkę szperalem po forach i niektórzy piszą o sondzie lambda. Dodam jeszcze, gdy jest chłodniej i auto stoi na dworze czasami zgaśnie po pierwszym odpaleniu silnika tj. Odpala ale od razu jakby się zadławił i gaśnie. Za drugim razem odpala bez problemu. Spalanie ok 10-11l w cyklu miejskim. Pozdrawiam forumowiczów i proszę o pomoc.

zbych540 07-09-2016 09:42

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Zatankować benzynę 98 i pojeżdzić trochę może się wyklarować.

tomaso83 07-09-2016 15:16

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Spróbuje na 98. Zobaczymy. Dzięki :surprise:

MIREKTERAZPOLSKA 07-09-2016 15:37

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
A czasami ten błąd nie powraca po dłuższej jeździe ???

Przemo17101970 07-09-2016 16:06

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Sprawdz kompresję. U mnie zaczeło się od tego samego błędu i doszło do tego,że aktualnie na trzech mam 13 a na czwartym 8. Wypalone gniazdo zaworu. Nie twierdzę,że musisz miec to samo ale u mnie zaczelo sie wlasnie od ciaglego wyskakiwania tego bledu i nikt nie dawal sobie z tym rady

tomaso83 02-07-2017 11:56

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Witam ponownie. Po około roku ten sam problem. Tankowanie 98 nic nie dało. Poniżej wrzucę zdjęcie z diagnostyki. Mechanik mówił, żeby zacząć od filtrów paliwa i powietrza. Problem w tym, że filtr paliwa jest na stałe wmontowany. Jestem ciemny w tych sprawach dlatego bardzo bym prosił o pomoc. Pozdrawiam

link do zdjęć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gregi86 02-07-2017 12:19

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
wymieniles filtr powietrza?
nie masz nieszczelnosci miedzy obudowa filtra a kolektorem?
wyczysc Map Sensor.
blad pojawia sie powyzej 3 tys obrotow czy na mniejszych?
nie masz problemow z przyspieszaniem, nie muli sie i nagle przyspiesza? Nie dlawi sie?
moim zdaniem albo komputer dostaje sygnal o mniejszej ilosci powietrza niz jest w rzeczywistosci.

zbych540 04-07-2017 07:24

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
to samo jest w moim c-max 1,8pb nie ma klapek zaślepiony egr cały czas jeżdżę na 98ok. zrobione 10000km po remoncie ;głowica, panewki pierścienie na łódzkie i wyrzuca ten błąd czepia się egr,a ale ogólnie chodzi świetnie.Pozdrawiam

jotko 10-07-2017 11:23

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Wymień kolego świece na nowe i umyj przepustnice powietrza.

Tez miałem takie problemy z kodami tyu P01..
Następnie odłączyłem akumulator na 10 min , podłączyłem i skasowałem błędy.
Następny krok to adaptacja dla biegu jałowego i pod obciążeniem na Pb95.

Ustąpiły check eginy i falowanie obrotów na jałowym.
Musiałem jedynie wpisać kod do radia i zaprogramować szyby.

Znalazłem na innym forum:
- WSKAZÓWKA: Przy podłączaniu i odłączaniu akumulatora w module PCM zostaną wykasowane wszystkie parametry biegu jałowego i jazdy. Aby ponownie wprowadzić wykasowane parametry do modułu PCM należy postępować jak następuje.

- Po osiągnięciu temperatury pracy silnika podwyższ prędkość obrotową do 1200/min. Z taką prędkością silnik musi pracować przez około dwie minuty.
- Należy przejechać samochodem około ośmiu kilometrów w różnych warunkach.

Conrado85 21-10-2021 19:29

Odp: Check engine PO171 mieszanka za uboga
 
Cześć,
W moim C-max 2.0 duratec pojawił się błąd P0171. Nie zauważyłem problemów w pracy silnika. Zauważyłem za to podwyższone spalanie przynajmniej tak mi się wydaje. Przy odpalaniu chwilowe spalanie wskakuje na prawie 3l/h spada wprawdzie powoli ale zatrzymuje się na wartości 1,4-1,6L/h Jestem przekonany, że wartości te były niższe i komputer z włączoną klimą pokazywał max 1L/h a bez 0,8L/h. Spore wartości pojawiają się również podczas przyśpieszania nawet ponad 40L/100km.
Średnie spalanie w cyklu mieszanym miałem około 11-12L teraz 14-15L trasa schodziłem do 8-9 teraz 11. Czy ktoś z was mający ten sam silnik może potwierdzić prawidłowe wartości.
Postanowiłem sprawdzić Sondę Lambdę niestety nie wiem jakie powinny być prawidłowe parametry jej pracy. Czy ktoś z was ma może dostęp do takich danych ? Czy ten błąd może wskazywać na problem sondy ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.