Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Bagażnik dachowy (baza) na relingi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274754)

Paszos 08-01-2018 09:11

Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Witam.

Przymierzam się do kupna bagażnika dachowego do mojego focusa mk3 (2013 r.) w wersji kombi z relingami zintegrowanymi.
Przeglądałem oferty i w lokalnym dużym sklepie z bagażnikami (Taurus) znalazłem bazę na relingi dedykowaną dla forda focusa mk3 w cenie ~800 zł.
Na olx znalazłem kilka ofert z oryginalnym fordowskim bagażnikiem bazowym za ~400-500 zł ( w sklepie koszt tego samego elementu ~700-800zł).
Na allegro można znaleźć bagażniki na relingi (nowe) w cenie nawet poniżej 300zł. Są to jednak produkty nieznanych mi marek i raczej nie są dedykowane konkretnie do forda focusa, ale "pasują" do kilku modeli różnych samochodów.
Może ktoś interesował się tym tematem, sprawdził różne modele i może coś więcej powiedzieć? Nie chce przepłacać za logo firmy na bagażniku ale z drugiej strony nie chcę kupić elementu który nie będzie odpowiednio dopasowany do samochodów.
Chętnie poznam opinie forumowiczów którzy korzystają z bagażnika dachowego na relingi.

maciej_b 08-01-2018 09:47

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Rok temu też szukałem. Skończyło się na uzywkach oryginalnych za ok 400 zl. Jestem zadowolony.

lukaszooo 08-01-2018 10:54

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Kupilem poprzeczki cruz tyle ze do foki bez relingow i rowniez jestem zadowolony a kosztowaly 300zl.

Paszos 04-03-2018 20:30

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Ostatecznie zdecydowałem się na bagażnik (nowy) Aguri Runner. Koszt ok 320 zł. Bagażnik ma aluminiowe belki o aerodynamicznym kształcie i mocowanie które pozwala zastosować go również do innych modeli samochodów. Głównie to zdecydowało o zakupie ponieważ nie chciałem kupować oryginalnego bagażnika fordowskiego który prawdopodobnie pasowałby tylko do jednego modelu auta. Elementy wyposażenia można mocować zarówno klasycznymi uchwytami jak i użyć śrub do rowków T. Zrobiłem z tym bagażnikiem kilka tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony. W środku praktycznie go nie słychać, nawet przy prędkości ok 140 km/h. Montaż jest dosyć prosty, każda łapa zabezpieczona kluczykiem, w zestawie komplet uszczelek gumowych do zabezpieczenia otworów bagażnika. Wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Póki co mogę z ręką na sercu go polecić.

edmun 04-03-2018 21:00

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Szukam jak głupi bagażnika a mi sama rama wyskakuje.
Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem że bagażnik to rama a nie box.....

Paszos 05-03-2018 07:08

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Hmm... jak w temacie "Bagażnik dachowy (baza) na relingi" ;)

Jeszcze co do bagażnika, jestem ciekawy jak będzie z trwałością łap przy kilkukrotnym montażu i demontażu.

edmun 05-03-2018 09:08

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
To moja wina, zmęczony byłem i nie wiedzieć czemu ubzdurało mi się w głowie, że bagażnik to box a nie poprzeczki z uchwytami.
:)

kristop 05-03-2018 16:52

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
2 załącznik(i)
Mam Mont Blanc AMC niby dedykowane ale nie do konca jestem zadowolony
są bardzo spasowane, stopa do belki przez to nie układaja sie dokładnie na relingu

luk7 25-04-2019 14:42

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
cześć.odświeżę temat.

Poleca jeszcze ktoś jakiś bagażnik dachowy? głownie chodzi o belki z mocowaniem do relingów zintegrowanych. Jeśli ktoś ma zdjęcia mile widziane. Bedę wdzięczny.

morgahaad 03-05-2020 17:24

Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi
 
Cytat:

Napisał Paszos (Post 2943684)
Ostatecznie zdecydowałem się na bagażnik (nowy) Aguri Runner. Koszt ok 320 zł. Bagażnik ma aluminiowe belki o aerodynamicznym kształcie i mocowanie które pozwala zastosować go również do innych modeli samochodów. Głównie to zdecydowało o zakupie ponieważ nie chciałem kupować oryginalnego bagażnika fordowskiego który prawdopodobnie pasowałby tylko do jednego modelu auta. Elementy wyposażenia można mocować zarówno klasycznymi uchwytami jak i użyć śrub do rowków T. Zrobiłem z tym bagażnikiem kilka tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony. W środku praktycznie go nie słychać, nawet przy prędkości ok 140 km/h. Montaż jest dosyć prosty, każda łapa zabezpieczona kluczykiem, w zestawie komplet uszczelek gumowych do zabezpieczenia otworów bagażnika. Wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Póki co mogę z ręką na sercu go polecić.

Pochwaliłbyś się jeszcze, jakich uchwytów używasz? Czy po 2 latach dalej jesteś zadowolony?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.