Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dziwny dzwięk z silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290267)

r0ck 29-12-2018 20:32

Dziwny dzwięk z silnika
 
Hej, wkurza mnie dzwięk silnika. Otóż opiszę go tak, jak schodzi z obrotów to jakby coś dzwięczało tak metalicznie, na biegu jałowym tego nie słychać. Kojarzę to jakby coś przy silniku wibrowało, albo było luźno przymocowane. Mam tak od kilku lat, silnik jeździ normalnie. Coś z wtryskami? Spalanie w normie. Olej napędowy testowany różny i nic się nie zmienia. Po prostu dzwięk zaczyna mnie irytować. Może ktoś coś? A może coś z popychaczami?

Mondziawka 30-12-2018 13:51

Odp: Dziwny dzwięk z silnika
 
Sprzeglo kierunkowe kola pasowego alternatora. Po zciagnieciu paska latwe do zdiagnozowania.

r0ck 30-12-2018 16:36

Odp: Dziwny dzwięk z silnika
 
No niestety, ten dźwięk jest nadal, mechanik posłuchał i mówi, że nic nie słyszy. Dźwięk najbardziej słyszalny jak schodzi z obrotów - takie dzwonienie metaliczne, jakby luźna śrubka wpadała w rezonans. Nigdzie nie mogę znaleźć punktu zaczepienia. Z klimą czy bez to samo. Wymieniono rolkę paska wielorowkowego - też nic. Sprzęgło altka - mechanik twierdzi, że ok. Auto jeździ normalnie.

r0ck 17-04-2019 08:45

Odp: Dziwny dzwięk z silnika
 
No niestety, ten dźwięk jest nadal, mechanik posłuchał i mówi, że nic nie słyszy. Dźwięk najbardziej słyszalny jak schodzi z obrotów - takie dzwonienie metaliczne, jakby luźna śrubka wpadała w rezonans. Nigdzie nie mogę znaleźć punktu zaczepienia. Z klimą czy bez to samo. Wymieniono rolkę paska wielorowkowego - też nic. Sprzęgło altka - mechanik twierdzi, że ok. Auto jeździ normalnie.

vi_king 04-05-2021 12:19

Odp: Dziwny dzwięk z silnika
 
W moim S-Maxie jest dokładnie to samo. A, już myślałem, że mam halucynacje. :-)
Ten dźwięk u mnie się pojawia gdy silnik wchodzi lub schodzi z obrotów ( i to tylko w czasie jazdy - ja jałowym jest cisza). Silnik chodzi ładnie, nie szarpie, ma moc - tylko ten cholerny dźwięk. Jest bardzo cichy ale ja go słyszę i męczę się z nim już ze dwa lata. Wszystko było sprawdzane i nic nie znaleziono. Ostatnio pomyślałem o sterowaniu podciśnieniowym turbiny, może stamtąd pochodzi ten dźwięk.

r0ck 05-05-2021 09:23

Odp: Dziwny dzwięk z silnika
 
wymiana wtrysków i regeneracja pompy i błoga cisza. Wtryski szrot.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.