Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] uklad wydechowy rodzaje. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301327)

Gabel 29-09-2019 19:06

uklad wydechowy rodzaje.
 
Witam,
Jestem posiadaczem obecnie trzech fordów w tym dwóch mondeo 3 gen. i zapewne jak większość z nas mam świadomość przebogatej palety rozwiązań technicznych nawet w obrębie jednego modelu. Dla wielu może to skutecznie utrudniać życie. Dlatego też ten temat bowiem stanęła przede mną potrzeba wymiany wydechu (zestarzała się stara rura). I tu natrafiam na problem. Co kupić? O ile na terenie kraju poradziłbym sobie szlifierką i spawarką a załadowałbym cokolwiek co by się pod podłogą zmieściło, to u sąsiadów za odrą już taki myk nie przejdzie i auto Tuv-u nie dostanie. Wśród mondeo 3 mamy 3 modyfikacje, do tego diesel i pb. Nie wiem czy ze względu na skrzynki jest różnica. Mnie interesuje szczególnie wydech do 2,0 pb 2lf kombi 145PS jednak by niniejszy temat mógłby mieć jakieś wartości edukacyjne warto by stworzyć zestawienie do wszystkich wersji włącznie z st. Chyba że różnic miedzy kombi a sedanem nie ma i miedzy dieselem a benzyną też, wtedy proszę o zdjęcie wydechu dla mojego modelu. Z góry dziękuję 😊 uprzejmie.

kluska123244 29-09-2019 19:15

Odp: uklad wydechowy rodzaje.
 
Bandażem owiń,tylko dobrze oczyść i odtłuść miejsce gdzie będzie owijane i wyjedź troszkę więcej na zdrową powierzchnię. Jak się wypali to lata wytrzyma i przeżyje całe auto koszt nie wielki 10-20zł

Gabel 02-10-2019 12:59

Odp: uklad wydechowy rodzaje.
 
Cytat:

Napisał kluska123244 (Post 3178212)
gdzie będzie owijane

u mnie to jakieś 4.5 m od kolektora wydechowego po tylny zderzak. Walor edukacyjny porady level janusz.
Mam za kilka dni troche wolnego to wstawię zestawienie wydechów bo już rozwiązałem swoj problem i dostalem źródełko od fachmana w ATU. Są to takie plakaty drukowane przez forda co to czasem wiszą u mechaników z opisem i obrazkami co do czego idzie. Mają tam dużo tych obrazków do różnych fordów. Jak znajdę czas i nie zapomnę to podjadę zdjęcia zrobić i wrzucę tu. Może się komuś przyda.

crouch196 02-10-2019 20:50

Odp: uklad wydechowy rodzaje.
 
Cytat:

Napisał Gabel (Post 3179085)
u mnie to jakieś 4.5 m od kolektora wydechowego po tylny zderzak. Walor edukacyjny porady level janusz.
Mam za kilka dni troche wolnego to wstawię zestawienie wydechów bo już rozwiązałem swoj problem i dostalem źródełko od fachmana w ATU. Są to takie plakaty drukowane przez forda co to czasem wiszą u mechaników z opisem i obrazkami co do czego idzie. Mają tam dużo tych obrazków do różnych fordów. Jak znajdę czas i nie zapomnę to podjadę zdjęcia zrobić i wrzucę tu. Może się komuś przyda.

Pewnie wrzucaj! Sam jestem przed wymianą tylnego tłumika i się zastanawiam co tam ma dokładnie trafić. Mam kombi po lifcie i jak patrzę z dołu to jest jako całość, a na alledrogo występuje końcowy osobno...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.