Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Aktywna żaluzja chłodnicy KYSOR - zasada działania i przyczyny usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235293)

szczerba 14-12-2015 17:47

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Cytat:

Napisał Jarek_Lodz (Post 2499657)
... Jest gdzieś zaznaczona w VINie ?

Tak, jest. Po rozkodowaniu numeru VIN powinno być pod nazwą: "Z zaluzjami chlodnicy Kysor" (oczywiście, jeśli autko zostało w żaluzje wyposażone)

ARTi_V6 14-12-2015 19:54

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Ostatnio jeździłem z telefonem podpiętym do OBD i m.in. obserwowałem te żaluzje.

Normalnie gdy silnik się dogrzewa to jest zamknięta, po przekroczeniu ECT 75-76st zaczyna się ruszać, pokazuje różne wartości procentowo. Otwiera się nawet gdy ostro przyspieszamy i silnik przez chwile łapie wyższą temperaturę.

Z moich obserwacji wynika że reaguje na temperaturę ECT.

daniel66 14-12-2015 20:06

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał szczerba (Post 2499788)
Tak, jest. Po rozkodowaniu numeru VIN powinno być pod nazwą: "Z zaluzjami chlodnicy Kysor" (oczywiście, jeśli autko zostało w żaluzje wyposażone)

Coś takiego z vinu

Bump:
Cytat:

Napisał ARTi_V6 (Post 2499894)
Ostatnio jeździłem z telefonem podpiętym do OBD i m.in. obserwowałem te żaluzje.

Normalnie gdy silnik się dogrzewa to jest zamknięta, po przekroczeniu ECT 75-76st zaczyna się ruszać, pokazuje różne wartości procentowo. Otwiera się nawet gdy ostro przyspieszamy i silnik przez chwile łapie wyższą temperaturę.

Z moich obserwacji wynika że reaguje na temperaturę ECT.

W takim razie muszę obadac wtyczkę bo może coś nie łączy. Jakieś rady?

rp222 15-12-2015 21:45

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Daniel66 dobry trop z wtyczką (trzy pinowa od spodu żaluzji) u mnie przetary był jeden z kabelków a i poprzedni właściciel coś tam też robił. Ta wtyczka w ogóle słabo trzymała i trochę się nagimnastykowałem z zatrzaskiem.

czechu77 16-12-2015 12:40

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
A wiecie może jakim napięciem jest sterowany ten silniczek żaluzji? U mnie ona nie działa i błąd wyskakuje ale nie jestem pewien czy to spalony silniczek, czy może gdzieś po drodze gubi napięcie. Teraz jak odpalam na zimno to na wtyczce mam około 5V przez kilkadziesiąt sekund. Nie powinno być 12V ?

daniel66 16-12-2015 14:50

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Cytat:

Napisał czechu77 (Post 2500687)
A wiecie może jakim napięciem jest sterowany ten silniczek żaluzji? U mnie ona nie działa i błąd wyskakuje ale nie jestem pewien czy to spalony silniczek, czy może gdzieś po drodze gubi napięcie. Teraz jak odpalam na zimno to na wtyczce mam około 5V przez kilkadziesiąt sekund. Nie powinno być 12V ?

Znalazłem coś takiego. Trzeba obczaić:

ACTIVE GRILL SHUTTER FF3
3 PIN wtyczka
1-VT-OG = -
2-BU-BN = ECM (do modułu sterowania silnikiem - to właśnie ta wtyka daje info i wyskakuje usterka silnika
3-YE-OG = +12V F35 5A - sprawdzić !!!!

Quler27 16-12-2015 17:30

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Jeżeli żaluzja nie będzie działać bedzie się świecił błąd silnika ... miałem przyjemność ostatnio :( u mnie pękł jeden uchwyt ... wymiana w ASO razem z żaluzją 380 zł :)

lukasz500 16-12-2015 17:45

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
w ktorym miejscy dobrze jest widać te żaluzje? macie jakies foto?

daniel66 16-12-2015 18:37

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Cytat:

Napisał lukasz500 (Post 2500868)
w ktorym miejscy dobrze jest widać te żaluzje? macie jakies foto?

Żaluzje widać na dole przed chłodnicą. A jeśli pytasz o wtyczkę i sterowanie -
Właśnie mam rozebrane... Trzeba zdjąć maskownice od spodu i dokładnie jest na środku wtyczka.

Bump:
Cytat:

Napisał Quler27 (Post 2500856)
Jeżeli żaluzja nie będzie działać bedzie się świecił błąd silnika ... miałem przyjemność ostatnio :( u mnie pękł jeden uchwyt ... wymiana w ASO razem z żaluzją 380 zł :)

U mnie wywalił błąd faktycznie raz. Od tamtej pory czyli przez 4 tysiące kilometrów nic. Tylko, że ani żaden błąd ani żaluzje nie chodzą... :P

Quler27 16-12-2015 19:00

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy jak ona działa ?
 
Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2500900)
Napisał Quler27 Zobacz post
Jeżeli żaluzja nie będzie działać bedzie się świecił błąd silnika ... miałem przyjemność ostatnio u mnie pękł jeden uchwyt ... wymiana w ASO razem z żaluzją 380 zł
U mnie wywalił błąd faktycznie raz. Od tamtej pory czyli przez 4 tysiące kilometrów nic. Tylko, że ani żaden błąd ani żaluzje nie chodzą...

No to jakiś fenomen ... u mnie wywaliło błąd silnika i nie zniknął do czasu usunięcia usterki .... :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.