Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Dziwne wskazania poziomu paliwa. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294820)

Uboot89 13-04-2019 22:48

Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
:!!:Witam.
W ostatnim czasie kupilem Forda Tourneo Connect 1.5 120km 2016r.. Odrazu po zakupie zauwazylem dziwne zachowanie wskaznika paliwa.
Po zatankowaniu do pelna wskaznik pokazuje full, a komputer zasieg jakies 650km. Po przejechaniu 200km wskaznik pokazuje polowe zbiornika, po 500km rezerwe. Po tankowaniu okazalo sie ze do zbiornuka weszlo tylko 35l paliwa.
Bylem z tym w serwisie forda, nie stwierdzili zadnych nieprawidlowosci, wgrali podobno nowy soft, ale nic sie nie zmienilo. Tu moje pytanie.... czy te fordy tak maja?
Prosze o informacje jak to wyglada w waszych autach. Ewentualenie informacje co moze byc przyczyna takich wskazan.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

wapex 13-04-2019 23:11

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
Nigdy nie sprawdzałem jak to w liczbach wygląda, ale mój ma podobnie.

Nierówne połowy zbiornika na wskaźniki.

Do połowy schodzi szybko. Od połowy wolniej. A średnie spalanie takie samo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Uboot89 15-04-2019 19:49

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
Ok, dzięki za odpowiedz.... bede sie musial przyzwyczaic.

Lza 18-04-2019 21:45

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
do połowy faktycznie schodzi szybko, potem znacznie wolniej. Ale jak tankuje, gdy zapala mi się rezerwa, to wchodzi 55 litrów

Uboot89 22-04-2019 08:44

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
To jeszcze takie pytanie.... ile kilometrow w trasie robicie na pelnym zbiorniku?

harrow 01-05-2019 11:50

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
Mi wychodzi okolo 6,8 na setke ale we Wrocławiu . Non stop korki. Srednia predkość ponizej 30 km\h. Robie okolo 750-800km po mieście.
Poza miastem zalezy czy autostrady czy nie. Jesli autostrada to mniej uda mi sie zrobic km jesli zwykle drogi to nieco więcej. Troche ponad 800.

cesares 07-06-2019 15:20

Odp: Dziwne wskazania poziomu paliwa.
 
Cytat:

Napisał Uboot89 (Post 3121713)
To jeszcze takie pytanie.... ile kilometrow w trasie robicie na pelnym zbiorniku?

Mam od dwóch miesięcy. Zasięg do wysuszenia zbiornika przy delikatnej jeździe po trasie to 1300. Ale poniżej 1/4 zbiornika nie schodzę bo piecyk się nie włącza. Ogólnie 1000 km na 3/4 baku. Ale to kwestia kto jak i gdzie jeździ.
Mój rekord 3,8 ale to straszne zamulanie. 4,1 też delikatnie. Ogólnie 4,5 a do zbiornika wchodzi ponad 60l ( pod korek aż się ulewa).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.