Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279038)

Makus78 04-04-2018 22:58

Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Witam
Objawy typowe, narastające od dłuższego czasu: szarpanie przy wrzucaniu biegu, szarpanie przy ruszaniu, falowanie obrotow przy przyspieszaniu, hałasy przy pracy, lekkie dobijanie przy zmianie biegów
Dziś niestety Żonie auto nie wrzuciło biegu ani D ani R, po ponownym uruchomieniu jakoś zaparkowała pod domem

Potrzebuje kogos sprawdzonego do diagnozy i naprawy
Wiem i czytałem o ASB Dlugoleka ale oni maja kosmiczne ceny - za wariant pesymistyczny nawet 12 tys...
Łoboda - ceny normalne ale maja dużo negatywnych opinii...
Kto robił we Wrocławiu i okolicach skrzynie/ sprzęgło i może kogos polecić?
P.s. Olej był wymieniany 2 lata temu w ASO
Dzięki!

Dudi_81 05-04-2018 09:43

Odp: Pilne - polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Jakiś rok temu ASB Dlugoleka podawało mi cenę miedzy 8-10 tys. Raczej we wrocławiu za wiele nie znajdziesz.
Jest jeszcze Autolek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Od manuali jest tam ogarnięty gość, nie wiem jak ten od automatów.

Może jednak warto wybrać się nieco dalej, tu kolega poleca zakład z Poznania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja zrobiłem swoja taniej niż w ASB, ale bez faktury i z rezultatu nie jestem do końca zadowolony, tyle że olej już nie wycieka. Także tanio tego nie zrobisz.

Makus78 05-04-2018 12:05

Odp: Pilne - polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2960393)
Jakiś rok temu ASB Dlugoleka podawało mi cenę miedzy 8-10 tys. Raczej we wrocławiu za wiele nie znajdziesz.
Jest jeszcze Autolek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Od manuali jest tam ogarnięty gość, nie wiem jak ten od automatów.

Może jednak warto wybrać się nieco dalej, tu kolega poleca zakład z Poznania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja zrobiłem swoja taniej niż w ASB, ale bez faktury i z rezultatu nie jestem do końca zadowolony, tyle że olej już nie wycieka. Także tanio tego nie zrobisz.

Dzięki
wiem że tanio nie będzie ale różnice są spore, wg Łobody max 8 tys a najpewniej zakres 5-6 tys - zastanawiają mnie tylko negatywne opinie stad pytanie kto gdzie korzystał z naprawy
Ty gdzie robiłeś, że nie byłeś do końca zadowolony?

dziwne jest to że wczoraj biegi znów wchodziły, fakt że z lekkim szarpnieciem i przy ruszaniu nie płynnie przyspieszał ale wydawało mi sie ze jak juz siada skrzynia to nie będą wchodzić.
ktoś miał taką sytuację?

Dudi_81 05-04-2018 12:44

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Ja robiłem przez znajomego mechanika, więc nawet dokładnie nie wiem gdzie, ale w żadnym z powyższych.
Czy już ktoś odczytywał Ci błędy ?
Może przytykają się zawory w mechatronice, przez opiłki które lubią się pojawiać w tej skrzyni, stąd raz jest lepiej raz gorzej.

Makus78 05-04-2018 13:08

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2960507)
Ja robiłem przez znajomego mechanika, więc nawet dokładnie nie wiem gdzie, ale w żadnym z powyższych.
Czy już ktoś odczytywał Ci błędy ?
Może przytykają się zawory w mechatronice, przez opiłki które lubią się pojawiać w tej skrzyni, stąd raz jest lepiej raz gorzej.

nie robiłem odczytu bo nie chcę już ryzykować wyjazdu spod domu, jak wybiorę warsztat to pewnie od tego zacznę ale wolę już tam mieć auto :)

właśnie to jest dziwne bo byłem pewien że jesli już padnie skrzynia to bezpowrotnie, może nie będzie czarnego scenariusza - choć ilość objawów jest spora

Aedifico 06-04-2018 06:09

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Zupełnie nie znam ale może ktoś wie /zna opinie na temat Bulsa ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Makus78 06-04-2018 07:52

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Cytat:

Napisał Aedifico (Post 2960903)
Zupełnie nie znam ale może ktoś wie /zna opinie na temat Bulsa ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Dzięki, fakt ze mało opinii ale jedna negatywna z forum jest - tyle ze stara:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Luttek 07-04-2018 21:59

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Do kolegi Dudi - absolutnie nie polecam zbliżać się do Autolek.

slawek-kali 07-04-2018 22:04

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Cytat:

Napisał Makus78 (Post 2960525)
byłem pewien że jesli już padnie skrzynia to bezpowrotnie

i tak bedzie z czasem.. moim zdaniem przegapiłeś wymiane akumulatora.. pewnie teraz myslisz co ma aku do skrzyni :D

Makus78 08-04-2018 11:18

Odp: Polecany fachowiec do skrzyni Powershift 2010r 2.0 tdci 163km
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2961697)
i tak bedzie z czasem.. moim zdaniem przegapiłeś wymiane akumulatora.. pewnie teraz myslisz co ma aku do skrzyni :D

Czesc
Był właśnie kolega Dudi któremu bardzo dziękuje za pomoc - i nie ma błędów skrzyni żadnych, aku pokazało ze naładowany jest w 60% wiec właśnie prostownik w akcji
Akumulator był wymieniany chyba 2 lata temu ale nie jestem pewien, muszę sprawdzić
To teraz pytanie o co chodzi z aku do skrzyni biegów? :)
I czy tyle objawów o których pisałem może mieć źrodlo w aku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.