Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206597)

pj_pl 16-06-2014 13:56

Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
Witajcie,
Kupuję bagażnik do przewozu box-a (prawdopodobnie Turus Altro).
Jak wiadomo mk3 z lat 2006-2009 ma listwę z profilem T, na rynku jest stosunkowo niewiele bagażników pasujących do tego mocowania, m.in.:
1. CRUZ AX za 400 pln (z zamkami 445 pln):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. Oryginalny za 820 pln:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. Thule Wingbar Edge - wychodzi ok. 900 za zestaw np. tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Generalnie wszystkie wyglądają na solidne, marka CRUZ ma w necie dość dobre opinie.
Cechą pierwszego bagażnika jest wąski profil (45mm szerokości), podczas gdy wingbar ma aż 80mm i nie wszystkie boxy można do tego umocować (trzeba użyć wsuwek).
Czy ktoś wie jaką szerokość mają belki oryginalne? Podoba mi się w nich to, że można je zsunąć razem jedna obok drugiej, nie wiem tylko na ile wygodnie to zrobić. W rozwiązaniu Thule podoba mi się wygląd w w Cruz cena :)
Czy znacie (pomijając wygląd) jakieś inne wady/zalety powyższych bagażników i potraficie doradzić w wyborze?

Pozdrawiam
Piotr

Jarek G. 18-06-2014 13:34

Odp: Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
Belki mam oryginalne. Box też Taurus. Wszystko pasuje.
Pozdro.

marecki.marekk 23-06-2014 20:04

Odp: Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
Ja zrobiłem tak:
- zestaw do profilu T kupiłem nowy za ~ 140 pln
- belki stalowe z bazą Thule kupiłem używki. nie pamiętam dokładnie, chyba koło 250 pln dałem.. ale w naprawdę dobrym stanie.

Ten sam zestaw ale kompletnie nowy to 560pln.

Belki mam te prostokątne. Jak jadę bez trumny to świszczą, Z trumną z kolei już nie ;)


Też myślałem o Cruzie, ale jakoś podświadomie postawiłem na Thule bo i wyszło w podobnych pieniądzach.
Dla mnie liczył się stosunek cena/jakość. Wygląd mnie średnio interesi. Aerodynamiczne nie muszą być jak skorzystam z tego dwa razy w roku.

Jarek G. 24-06-2014 10:30

Odp: Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
Ja kupiłem ze dwa lata temu na abayu. Coś 110 EUR. Stan nówka.
Tu masz przykład takiej oferty:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

GrahamRST 02-07-2014 18:34

Odp: Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
koszt wysyłki ile Ci wyszedł?

Jarek G. 04-07-2014 21:23

Odp: Jaki bagażnik do wersji przed liftingiem ?
 
Ja mam kilku znajomych w Niemczech a średnio raz w m-cu jestem tam więc na ich adres zamówiłem i później odebrałem. Wyszło grosze.

mejo 07-07-2022 12:19

Bagażnik dachowy
 
Witam forumowiczów

Słuchajcie szykuję mi się wyjazd na wakacje z tym że chcemy pojechać jednym autem w siedem osób i wiadomo że wiąże się to z pewnym problemem jeśli chodzi o bagaże.

Z pomocą przyjdzie mi zamontowanie trumny na dachu ale muszę dokupić właśnie bagażnik dachowy. Chciałem kupić używkę ale nie mogę znaleźć do galaktyki z rynną bez relingu. Chodzi mi dokładnie o te relingi zaokrąglone. Szperałem po Allegro i znalazłem relingi które z opisu są kompatybilne z Fordem Galaxy i z Focusem 2 kombi.

I teraz moje pytanko do was czy faktycznie relingi z Focusa 2 kombi pasują plug & Play do galaktyki? Może ktoś się orientuje i mnie oświeci bo w temacie bagażników dachowych jestem totalnie zielony. A pytam bo właśnie do focusów znalazłem kilka opcji za rozsądne pieniądze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.