Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] zdjęcie emblematów - został odcisk i nie wiem jak go usunąć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261609)

NeCrO43 03-04-2017 09:42

zdjęcie emblematów - został odcisk i nie wiem jak go usunąć
 
1 załącznik(i)
Witam forumowiczów, otóż mam problem po zdjęciu emblematów z tylnej klapy został odcisk i nie wiem jak go usunąć, może ktoś już tak miał i podpowie jak się z tym uporać. Używałem pasty lekkościernej i prawie nic nie dała.

rafalpr1993 03-04-2017 10:02

Odp: Problem po zdjęciu emblematów
 
Cytat:

Napisał NeCrO43 (Post 2780099)
Witam forumowiczów, otóż mam problem po zdjęciu emblematów z tylnej klapy został odcisk i nie wiem jak go usunąć, może ktoś już tak miał i podpowie jak się z tym uporać. Używałem pasty lekkościernej i prawie nic nie dała.

Witaj.
Odklejalem listwy na drzwiach i miałem podobnie, bo zostawał klej. Próbowałem praktycznie wszystkim.
Wpisz sobie "krążek lakierniczy " w wyszukiwarke. Kosztuje 16 zł, a uwierz że warto. Dostępny jest w sklepach z farbami i akcesoriami do samochodów.
Zakładasz na wkretarke/wiertarke i ogień.

tico0 03-04-2017 10:02

Odp: Problem po zdjęciu emblematów
 
To jest odcisk czy klej? jeśli klej to użyj wd40 i szmatki lub label killer. Troszkę cierpliwości i to usuniesz bez szkody do lakieru, osobiście tak czyściłem klej po taśmie dwustronnej. Jest to metoda bezpieczniejsza niż krążek.

NeCrO43 03-04-2017 13:24

Odp: Problem po zdjęciu emblematów
 
Cytat:

Napisał tico0 (Post 2780114)
To jest odcisk czy klej?

Właśnie klej już zszedł nawet bez problemy benzyna ekstrakcyjna poszło szybko tylko taki "odcisk" został.

tico0 03-04-2017 13:55

Odp: zdjęcie emblematów - został odcisk i nie wiem jak go usunąć
 
Jeśli faktycznie nie jest to klej, to wizyta u lakiernika lub u osoby która zajmuje się korektą lakieru. Powiedzą czy wystarczy polerka czy coś więcej, samemu nie radzę tego robić bo narobisz rys, hologramów i co tylko sam chciałem być szpecem i zrobić polerkę a skończyło się na wizycie u lakiernika.

taajniak 03-04-2017 14:05

Odp: Problem po zdjęciu emblematów
 
Cytat:

Napisał NeCrO43 (Post 2780263)
Właśnie klej już zszedł nawet bez problemy benzyna ekstrakcyjna poszło szybko tylko taki "odcisk" został.

Polerka powinna załatwić sprawę, ale ja bym na twoim miejscu do lakiernika podjechał żeby to zrobił i tyle, bo jak nie masz doświadczenia to tylko szkód można większych narobić.

NeCrO43 03-04-2017 16:00

Odp: zdjęcie emblematów - został odcisk i nie wiem jak go usunąć
 
Klej to nie jest byłem teraz sprawdzić jeszcze i pod paznokciem nie czuć ubytku w lakierze, ale podjadę do lakiernika i może coś zaradzi. Dzięki za podpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.