Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312685)

Prostak 03-09-2020 11:28

Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Witam,

Zamontowałem niedawno do swojego Edwarda hak - kula wertykalna ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ).

Problem polega na tym, że po montażu haka, system bezdotykowego otwierania klapy bagażnika (tzw. kopniakiem) zaczął działać dużo gorzej. Z wpiętą kulą nie działa praktycznie w ogóle, a z wypiętą jest tylko jeden punkt w którym łapie, tuż przy miejscu montowania haka, i to muszę przesuwać nogę tak wolno, że można to uznać za trening stylu żurawia z karate kida. Przed montażem haka system kicktoopen działał bez zarzutu prawie na całej długości tylnego zderzaka.

Zamierzam wrócić do warsztatu, w którym to montowali, żeby poprawili, ale zanim to zrobię chciałem spytać tu na forum czy ktoś ma pojęcie co należy zrobić żeby to działało jak trzeba.

grzechu913 03-09-2020 11:44

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Ogolnie czujnik ,trzeba przeniesc na belke haka i brdzie. U siebie mam tak zrobione i jest dobrze,wiadomo inne auto,ale zasada dzialabia ta sama.

kolopeter 03-09-2020 14:33

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Podłącze się pod temat, bo ten ma ładny tytuł :):
jaki polecacie hak i czy warto brać moduł dedykowany pod edga.
będę ciągał przyczepę lub woził 4 rowery na haku.

Prostak 03-09-2020 14:42

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Ja mam taki jak w opisie. Na pewno jego plusami są szybki montaż/demontaż i zamykanie na kluczyk. A najlepsze jest to, że jak jest ściągnięty to go praktycznie w ogóle nie widać z tyłu samochodu. Zakładam go tylko do przewożenia rowerów, a tak jest ciągle w bagażniku.

kolopeter 03-09-2020 18:28

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
A jaki moduł wziąłeś? Dedykowany czy jakiś uniwersalny?

robsoncz 04-09-2020 09:19

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Może komuś się przyda taka informacja ,moduł nie musi być dedykowany,może być uniwersalny,ja stworzyłem swój sam ,działa ,wada to to, że nie widzi spalonej żarówki
a poza tym wszystko ok.
A jeśli chodzi o otwieranie bagażnika nogą, to ja musiałem przesunąć anteny ale działa dobrze...

tedi_k 04-09-2020 11:23

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Cytat:

Napisał robsoncz (Post 3278947)
....,moduł nie musi być dedykowany,może być uniwersalny,ja stworzyłem swój sam ,..

To tylko zadam takie kontrolne 2 pytania:
1) Licznik coś "wie" o zapięciu przyczepy/bagażnika rowerowego??? Bo normalnie jest o tym komunikat na liczniku...
2) Podobnie - moduł czujników parkowania i Sync3 coś "wiedzą" o tym samym?? Bo normalnie odłączają tylne czujniki i na wizualizacji na Sync3 jest widoczna "zapięta przyczepa"...

arekmiz 04-09-2020 16:24

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3279020)
To tylko zadam takie kontrolne 2 pytania:
1) Licznik coś "wie" o zapięciu przyczepy/bagażnika rowerowego??? Bo normalnie jest o tym komunikat na liczniku...
2) Podobnie - moduł czujników parkowania i Sync3 coś "wiedzą" o tym samym?? Bo normalnie odłączają tylne czujniki i na wizualizacji na Sync3 jest widoczna "zapięta przyczepa"...

Nie wie, ale w czym to przeszkadza? Można wyłączyć tylne czujniki w menu, gdy się podłączy coś na hak. :)

A cały szczegółowy opis montażu haka jest tu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chociaż prosiłem, żeby wątek przenieść do działu Edge...

Jest tam też mowa o tym, że otwieranie nogą słabiej działa. :)

tedi_k 04-09-2020 18:10

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Cytat:

Napisał arekmiz (Post 3279095)
Nie wie, ale w czym to przeszkadza? Można wyłączyć tylne czujniki w menu, gdy się podłączy coś na hak. :)
...

Można też sobie wmówić, że te piszczące tylne czujniki wcale nie są denerwujące...8)
A co do "machania nogą" - w Edge'u, którego sobie robiłem "machanie nogą" przy dołożonym fabrycznym haku wypinanym działało bezproblemowo. Wielu twierdziło, że działa lepiej niż w autach z fabrycznym "machaniem" i bez haka...

arekmiz 04-09-2020 20:53

Odp: Montaż haka a bezdotykowe otwieranie bagażnika
 
Wiemy, że SOBIE zrobiłeś zayebistego Edga. Ale każdy orze jak może. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.