Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236828)

matiborek 12-01-2016 19:36

Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Witam, temat przerabiany ale nie znalazłem odpowiedzi mojego problemu z focusem na forum.

Tak jak w temacie mój ford focus 1.8 tdci szarpie w przedziale ok 1800 -2200 rpm (przy stałej prędkości) w temperaturze powyżej 5 st. C na rozgrzanym silniku. Na zimnym jest wszystko ok. Natomiast poniżej 5 st. C silniczek chodzi cichutko i znakomicie się zachowuje czy to zimny czy nagrzany.

Czytając forum napotkałem informacje, że mapy dawek paliwa zmieniają się jak jest silnik zimny i rozgrzany, ale o dawkach związanych z temperaturą silnika nic nie wyczytałem.

Ponadto na komputerze nie wyrzuca żadnych błędów, a egr mam zaślepiony.

Proszę o pomoc!

szwarcuuu 13-01-2016 07:26

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
sprawdź filtr paliwa następnie sprawdź wtryski i map sensor :) jeśli będzie ok być może tak jak ja trafiłeś na trefną ropę przy czym polecał bym wtedy wymianę filtra paliwa dla świętego spokoju i dodatek do diesli bądź pełny bak vervy/ultimate

berthold61 13-01-2016 15:57

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
znów daje znać o sobie brak działu diagnostyka silnika diesla , molestować modów o utworzenie

matiborek 29-07-2016 18:14

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Rozwiązanie problemu:

Wgranie najnowszego oprogramowania PCM w ASO FORD rozwiązało wszystkie problemy z głośną pracą silnika oraz jego szarpaniem po rozgrzaniu.
Pozdrawiam.

ukiuki 29-07-2016 20:21

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Pytanko, a nawet kilka jak sprawdzić jaką ma sie wersje?, jaka jest teraz aktualna ( ta nowo wgrana)? i ile taka przyjemność ?

Tarmas 30-07-2016 07:22

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
interfejs ELM327 + Forscan + ElmConfig + lektura forum

We Wrocławiu pewnie ktoś ma co trzeba i ci zrobi za piwo, albo i bez piwa. Popytaj w strefie.

Jak nie, to zapraszam do Białegostoku :)

Podpowiedź: w 1.8 TDCi będziesz miał prawdopodobnie starą wersję softu i przy aktualizacji uwali się immobilizer. Musisz się zgadać z kimś, kto jest w stanie zaprogramować kluczyki od nowa.

mihau134 30-07-2016 11:59

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Mialem robiona aktualizacje softu z fordzie i nie programowali mi kluczyka

Tarmas 30-07-2016 13:25

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
A ja u siebie musiałem kodować kluczyki od nowa, bo miałem drugą wersję softu od początku produkcji. U kolegi w C-Maksie 1.8 TDCi też musieliśmy żłobić w immo. Zresztą sam ELMConfig ostrzega o tym przed aktualizacją.

Zależy od posiadanej wersji oprogramowania, a jest ich ładnych kilka.

Ściąga:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ostrzeżenie: jeśli nie rozumiesz co tam piszą, to nie próbuj robić sam.

matiborek 05-08-2016 14:29

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2634317)
Pytanko, a nawet kilka jak sprawdzić jaką ma sie wersje?, jaka jest teraz aktualna ( ta nowo wgrana)? i ile taka przyjemność ?

Kosztowało mnie to 250 zł to jest podpięcie pod komputer i za wgranie nowego softa. Jak podpinają pod kompa wiedzą jaka masz wersje oprogramowania PCM.

Bump:
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2634317)
Pytanko, a nawet kilka jak sprawdzić jaką ma sie wersje?, jaka jest teraz aktualna ( ta nowo wgrana)? i ile taka przyjemność ?

Kosztowało mnie to 250 zł to jest podpięcie pod komputer i za wgranie nowego softa. Jak podpinają pod kompa wiedzą jaka masz wersje oprogramowania PCM.

jacekb1 14-08-2016 13:37

Odp: Szarpanie silnika i głośno chodzi 1.8 TDCI
 
Odgrzeje kotleta i podepne sie pod temat bo spotkala mnie podobna przypadlosc i juz nie mam pomyslu co z tym zrobic.
U mnie w zakresie 1800-2100 czuc poszarpywanie silnika, jest to strasznie irytujace bo wystepuje na wszystkich biegach i najbardziej jest odczuwalne przy rownych 2000 obrotow. Odjecie lub dodanie gazu powoduje brak szarpania i auto albo rownomiernia hamuje silnikiem albo przyspiesza.
Sprawdzilem juz chyba wszystko oprucz wtryskiwaczy i skonczyly mi sie pomysly. EGR wyczyszczony i zaslepiony, zadnych bledow, aktualny soft w PCM.

Jakies sugestie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.