Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   tłumik sportowy i strumiennica??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9146)

Gawan 29-11-2005 07:25

tłumik sportowy i strumiennica???
 
Wiatm!
mam pytanie czy wymiana tlumika seryjnego na sportowy i wymiana katalizatora na strumiennice poprawi jaoks osiagi mojej bryczki??

michu 29-11-2005 08:14

nie

misiek 29-11-2005 08:56

eee no powinna poprawic :) bedziesz mial moze z pół konia wiecej :) kwesita czy to bedzie odczuwalne.
natomiast pewne jest ze poprawi samopoczucie :D szkoda kasy na pierdolki, lepiej doloz do radia :) albo cos w tym stylu.

biernik 29-11-2005 09:09

Te sprzety źle dobrane to nawet moga pogorszyc i zmniejszyc ci moc.

Gawan 29-11-2005 10:59

dobrze wiedziec w takim razie faktycznie lepiej dolozyc do czegos innego niz sie bawic w pierdoly

michu 30-11-2005 06:19

ja bym nieźle pobalował :) ostatnio dochodzę do wniosku, że kasa na auto to w ostateczności

Smokie 01-12-2005 13:12

Sam tłumik nic nie da w przypadku silnika N/A (raczej,bo są wyjątki) ale zrobienie całego układu pod dane auto może już coś zmienić! :568:

W Polsce jest już kilka firm mających o tym pojęcie.

Pozdro :564:

szlos 04-02-2006 18:57

Czy coś da czy nie to można się przekonać jak się zamontuje i zmierzy moc na hamowni. Ja w mojej sierrce 2.0 DOHC EFI po zrobieniu wydechu i dolotu zanotowałem 136 KM i 177 NM podczas gdy fabryka podaje 115 KM i 170 NM. :twisted:

waldek79 04-02-2006 21:19

może robił ci to ten sam warsztat co ma hamownie? :D

A.S. 05-02-2006 11:21

Witam!!
Może troszkę inny przykład .... ale bardzo na czasie :
wczoraj darłem (czyli jeczałem jakieś 85km/h ;) ) moim Poldem .... i nagle BUMMM i spod podłogi zaczoł się wydobywac taki hałas jak bym odpalał silnik Tatry bez tłumika ... no i słusznie bo rozsadziło na 2 czesci stary pordzewiały 13 letni tłumik wstępny (czyli ten zaraz za kolektorem wydechowym) wiec zostały mi tylko 2 niewielkie rurki wychodzace wprost z kolektra wydechowego z których po odpaleniu .. a było to wieczorkiem waliły poprostu piekne czerono niebieskie płomienie... :) :) ... Po opaleniu troszkę spodu autka i okopceniu komory silnika zaczołem główkować że przecież w tej chwili to mam TJJJUUUUNNING jak 102 !! No bardzej ekstremalnie niż wyprowadzić 2 gołe rury z kolektora wydechowego o długosci 50 cm to się nie da stjumingować bryki :) .. No więc dawaj na najdłuższą i najprostszą drogę w Myszkowie tj. Aleje Wolności ... no i co ??? No i pstro :) ... żadnej różnicy oprócz neonówki pod autem i okropnego hałasu ... tak to właśnie działa ten super tuning :) ...
Co prawda nie mam katalizatora i spaliny przepływają przez układ w wersji BOX .. podobnie jak przez wczorajszy OEM :) ... ale zadnego wzrostu mocy przy tym hardcorze nie BYŁO :) .. ale za to dźwięk na wolnych obrotach nooooo ... poprosru malina jak rasowy dragster :)
brzmiał trochę podobnie :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.